/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kemercancel

Antalya Kemer Satılık Ev

araması için 67 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kemer Satılık Konut Düşünenlere Önemli Bilgiler

Kemer satılık konut tercih edecekler için arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden, demografik yapısına kadar birçok farklı konuya değindik. Bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Kemer, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya iline bağlı bir ilçedir ve kentin en popüler tatil semtlerinden biridir. Denizden yaklaşık 10 metre yukarıda kurulmuş olan ilçe, 471 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Kent merkezinden ortalama 40 kilometre uzaklıkta yer alan ilçe 1980’li yıllarda küçük bir yerleşim birimi iken, turizm faaliyetlerinin ivmelenmesi ile bölge hızlı bir şekilde gelişmiştir. Bu faaliyetler sonucunda bir köy iken önce kasabaya daha sonra 1991 yılında ise ilçeye dönüştürülmüştür.

Kemer Satılık Konut Seçeceklere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

İlçede tipik bir Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de kışlar ılık ve yağışlı geçerken, yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. Dağların ancak doruk kısımlarında görülen kar yağışı kıyı şeridinde çok nadir görüşür. En soğuk günlerinde bile bir derecenin üstünde sıcaklığa sahip olan ilçede deniz suyu yılın on ayı 15 derecenin üzerinde sıcaklığa sahiptir. Yılın birkaç ayı dışında, denizden sürekli olarak yararlanma imkanı vardır. Batı Toroslar’ın etek kısımlarına kurulan ilçe, düz bir arazi üzerinde yer almaktadır. Sadece kıyılarında girintiler ve çıkıntılar bulunmaktadır. Buna bağlı olarak da falez oluşumu yaygın olarak görülmektedir. Özellikle yaz mevsiminde kalabalıklaşan ilçe, deniz ile iç içe sakin bir hayat sürmek isteyenler için oldukça uygun bir lokasyondur. Eğer siz de böyle bir yaşamın hayalini kuruyorsanız Kemer satılık ev düşünebilirsiniz.

Kemer Satılık Konut Arayanlara İlçe Ekonomisi

Kemer satılık daire arayanlar, ilçenin ekonomik durumu ve istihdam olanakları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kemer’de birçok farklı sektör gelişim göstermiştir. Ancak başat geçim kaynağı turizmdir. Her beş aileden biri geçimini turizmden sağlamaktadır. Bacasız sanayi de denilen turizm sektörü, burada doğal güzelliklere bağlı olarak kendiliğinden gelişmiştir. İlçede çok sayıda, otel, pansiyon ve motel bulunmaktadır. Ayrıca yerli ve yabancı yatırımcılar da bölge ile yakından ilgilenmektedir. Eğer otel veya pansiyon gibi yerlerde kalmak istemezseniz Kemer satılık yazlık almayı düşünebilirsiniz.Tüm bunlara ek olarak ilçede tarım faaliyetleri de gelişmiştir. Bu bölgede bilhassa narenciye üretimi yapılmaktadır. Kemer’de yetiştirilen portakal, mandalina ve limon iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere çevre illere gönderilmektedir. Semtte yetiştirilen ekşi nar ise dünyaca ünlüdür ve ülkemizin ihracaat ürünlerinden biridir.

Kemer Satılık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi

Antalya’nın en kalabalık on üçüncü ilçesi olan Kemer, şehir nüfusunun %1.78’ine ev sahipliği yapmaktadır. Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre ise, ilçede hayatını sürdürenlerin sayısı 43. 226’ya ulaşmıştır. Bu kişilerin %47.25’i kadın, geriye kalan %52.75’i ise erkektir. İlçe nüfusu, yaz aylarında artmaktadır. Özellikle tatil günlerinde, örneğin bayramlarda, neredeyse iki katına çıkmaktadır. İlçedeki nüfus artış hızı %1.55’tir ve 2016 yılı itibariyle semt nüfusu artma eğilimine girmiştir. Antalya Kemer satılık daire tercih etmeyi düşünenler hangi mahallede arayışlarını yoğunlaştıracaklarını belirlemelidir. İlçe on iki farklı mahalleden oluşmaktadır ve bu mahallelerin gelişmişlik sıralaması aşağıdaki gibidir:

 • Arslanbucak Mahallesi

 • Göynük Mahallesi

 • Kuzdere Mahallesi

 • Çamyuva Mahallesi

 • Merkez Mahallesi

 • Yeni Mahalle

 • Beldibi Mahallesi

 • Tekirova Mahallesi

 • Kiriş Mahallesi

 • Ulupınar Mahallesi

Eğer Kemer satılık konut kararınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Kemer uygun fiyatlı müstakil satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Kemer Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.