Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Korkutelicancel
Antalyacancel

Antalya Korkuteli Satılık Ev

araması için 98 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Korkuteli Satılık Konut Alacaklara Bölge Rehberi

Korkuteli satılık konut alacaklar için gerekli bilgileri emlakjet.com olarak sizler için bu yazımızda derledik. Korkuteli, Akdeniz Bölgesi’nde konumlanmış ve Antalya’ya 60 kilometre uzaklıkta bulunuyor. İlçenin komşularına bakıldığında;

 • Doğusunda Antalya merkez,

 • Batısında Muğla Fethiye ve Burdur,

 • Gölhisar ve Çavdır,

 • Güneyde ise Kumluca ve Elmalı ilçeleri,

 • Kuzeyde de Burdur, Bucak ve Tefenni bulunuyor.

İklim koşulları nedeniyle tarımsal faaliyetlerin yüksek olduğu bölgede, ilçede tepeciklerin hakim olduğu bir arazi yapısı hakimdir ve doğal yapı olarak Bey Dağları’nın etekleri ve yamaçları çamlık fundalık ve ormanlarla kaplıdır. Tarım alanları olarak düz alanlar tercih edilmektedir. Tarımsal faaliyetler gelişen teknoloji ile dönüşüme uğramıştır. Makineli tarım yaygınlaşmış ve sulma barajları ilçenin kalkınmasında büyük rol oynamıştır...

Korkuteli Satılık Konut Alacaklara İlçe Rehberi

Antalyadaki turistik hareketlilik yaz aylarında Korkuteli’nde de görülür ve bölgenin canlılılığına katkı sunar... İlçe merkezi, kasaba ve köylerinde de modern seviyede denebilecek konutlaşma kendini göstermiş durumdadır... Halk genellikle tarım, meyvecilik, hayvancılık arıcılık ve orman işlerinde çalışma fırsatı bulur. Bölgede özellikle son yıllarda artış gösteren kültür mantarı üretimi ilçe ekonomisine oldukça büyük katkılar sağlar. İlçede çok hızlı gelişen bu sektör ülke geneline baktığımızda da büyük bir paya sahiptir. Öyle ki ilçede üretilen kültür mantarı miktarı Türkiye’nin yüzde 70’i gibi büyük bir oranını tek başına üstlenir. Korkuteli Esentepe satılık evler ilanlarını inceleyerek kendinize uygun daireyi rahatça bulabilirsiniz.

Korkuteli Satılık Konut Alacaklara Mahalle Rehberi

Korkuteli nüfusu son verilere göre 55 bin 712’dir. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistler ile nüfus artışı görülür.. Korkuteli merkez semtinde toplam 6 mahalle bulunur. Korkuteli ilçesinin temelini simgeleyen Aladdin Mahallesi ilçenin ilk yerleşim merkezi olma sıfatını üstlenir. Korkuteli’nde en çok tercih edilen mahalleler arasında;

 • Yeni Mahallesi

 • Aladdin Mahallesi

 • Kiremitli Mahallesi

 • Uzun Oluk Mahallesi

 • Aşağıpazar Mahallesi

 • Karşıyaka Mahallesi yer alır.

Turistik açıdan önemli bir yerde bulan ilçenin; Termessos Antik Kenti, Sultan Alaeddin Camii, Keşiş Evi ve Eski Roma Mabedi Korkuteli’nde ziyaret edilebilecek yerler arasında gösterilebilir. Korkuteli satılık daire Kiremitli ilanlarına bakarak farklı konut çeşitliliği arasında size uygun evi kolayca bulabilirsiniz.

Korkuteli Satılık Konut Alacaklara Konut Fiyat Bilgisi

Korkuteli’nde satılık konut alacaklar için bölgenin konut satış piyasasını sizler için mercek altına aldık. Satılık daire alacakların en önemli kriteri şüphesiz bütçe oluyor. Bütçesine uygun daireyi arayanlar için lokasyon, bina yaşı, binanın güvenilirliği, oda sayısı, daire tipi, ulaşım gibi konular da oldukça önemli oluyor. Korkuteli satılık konut piyasasında geri dönüş süresi 27 yıl olarak öngörülür. Korkuteli’nde 3+1 satılık daire fiyatları yaklaşık 150 bin TL’den başlamaktadır. Stüdyo ve 1+1 daire tercih edecekler içinse konut fiyatları daha da aşağı çekilmektedir. Korkuteli satılık daire sahibinden ilanlarını inceleyerek bütçenize uygun evleri analiz edebilirsiniz.

Korkuteli Satılık Daire Tercih Edecekler İçin Dikkat Edilecekler

Korkuteli daire alacaklar için elbette dikkat edilecek birçok husus mevcut... Korkuteli’nde konut çeşitliliği oldukça fazladır. Lokasyon, ulaşım, ekonomik şartlar, eğitim, sağlık gibi çeşitli olanakların olup olmadığı analiz edilmelidir. Daire tipinin alıcıya uygun olup olmadığı incelenmelidir. Emlakjet.com gibi güvenilir bir emlak sitesinden ilan incelendikten sonra satılık daire mutlaka yerinde görülmelidir. Mümkünse bir emlak uzmanından yardım alınmalıdır. Korkuteli satılık konut için bölgenin konut satış piyasası iyi incelenmelidir. Korkuteli Aşağıpazar Mahallesi satılık daire arayanlara emlakjet.com’daki birbirinden detaylı ilanları incelemelerini öneririz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Antalya Korkuteli Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Antalya Korkuteli Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Antalya Korkuteli Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Kumluca Mavikent Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Kumluca Yazır Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Antalya Kumluca Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Manavgat Çolaklı Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Manavgat Ilıca Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.