/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kumlucacancel

Antalya Kumluca Satılık Ev

araması için 68 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kumluca Satılık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Kumluca satılık konut düşünenler için, arayış süreçlerini kolaylaştıracak, rehber niteliğinde bir yazı hazırladık. Bu yazıda, semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, ekonomisinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazıyı okuduktan sonra aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına erişecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Kumluca, Türkiye’nin en gelişmiş beşinci kenti olan Antalya’nın bir ilçesidir ve Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Antalya Körfezi’nin batı kısmında Teke Yarımadası üzerinde yer alan ilçenin üç tarafı dağlarla çevrilidir ve kuzeyinden deniz ile buluşmaktadır. Engebeli ve dağlık bir arazi üzerine kurulmuş olan semtin bilinen ilk ismi “Sarı Kavak”tır. 1830 yılında kurulduğu düşünülen ilçe önce Finike ilçesine bağlı bir kasabadır, 1958 yılında Finike’den ayrılarak ilçe olmuştur.

Kumluca Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafyası

Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o şehrin ya da ilçenin yerleşme özelliklerini ve ekonomisinin gelişimini etkilemektedir. Bu sebeple Kumluca satılık ev bakanlar, ilçenin coğrafi konumu, özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kumluca ilçesi, 1253 kilometrekarelik bir alan üzerinde yer almaktadır. Denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı ise 29 metredir. Teke Yarımadası’nda yer alan ilçe, Antalya ve Fethiye Körfezi arasında yer almaktadır. İlçe güney hattında Akdeniz, batısında Finike, kuzeybatısında Elmalı ilçeleri ile çevrilidir. Bölgede Akdeniz İklimi hakimdir. Yazlar çok sıcak ve kurak geçmektedir. Yazın sıcaklıklar 50 dereceye kadar ulaşmaktadır. Kışlar ise ılık ve yağmurlu geçmektedir. Kar yağışının görülmediği ilçede, sert rüzgarlar sıcaklığı düşürücü bir etki yapmaktadır.

Kumluca Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

Kumluca satılık daire tercih edecekler, bölgenin ekonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Zira bölgede iki temel ekonomik uğraş bulunmaktadır. Bölgede tarım ve turizm faaliyetleri yoğunlaşmıştır. Akdeniz İklimi’nin ılıman yapısı nedeniyle, bölgede sebzecilik ve meyvecilik yapılmaktadır. 1970’li yıllardan itibaren ilçede sera faaliyetleri kamu kurumları tarafından desteklenmiştir ve bugün yerel halkın önemli bir bölümü geçimini bu şekilde sağlamaktadır. Patlıcan, biber, domates, salatalık, taze fasulye ve bezelye üretimi oldukça yaygındır. Tüm bunlara ek olarak ilçede sınırlı ölçüde balıkçılık yapılmaktadır. Bölgeye düzenlenen kültür turları da ilçe halkı için önemli bir geçim kaynağıdır. Tarihi yerlerin çevresinde açılan küçük dükkanlar, yerli ve yabancı turistin alışveriş yapmasına imkan sağlarken, yerel halkın da geçimine destek olmaktadır.

Kumluca Satılık Konut Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’ndan elde edilen verilere göre ilçede ikamet edenlerin bir başka deyişle yaşamını sürdürenlerin sayısı 68.610’a ulaşmıştır. Bölge halkının %49.48’i kadın, geriye kalan %50.52’si erkektir. Kent nüfusunun %2.83’üne ev sahipliği yapan ilçe, şehrin en kalabalık sekizinci yerleşim birimidir . İlçe üç belde, yirmi dört köy ve yirmi mahalleden oluşmaktadır. Antalya Kumluca satılık daire tercih edecekler, arayışlarını aşağıda gelişmişlik sırasına göre verilen mahallelerden birkaçında sürdürebilirler :

  • Mavikent Mahallesi

  • Yeni Mahalle

  • Beykonak Mahallesi

  • Temel Eğitim Mahallesi

  • Merkez Mahallesi

  • Karşıyaka Mahallesi

  • Meydan Mahallesi

  • Eskicami Mahallesi

  • Hacıveliler Mahallesi

  • Sarıcasu Mahallesi

Eğer Kumluca satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Kumluca bahçeli satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Kumluca Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.