Emlakjet

Muratpaşa Yüksekalan Mahallesi Satılık Ev

araması için 66 ilan bulundu
search
Yüksekalan Mahallesicancel
Muratpaşacancel
Antalyacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yüksekalan Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Rehberi    

Konut arama sürecinin detaylı araştırma isteyen ve tüm detayların göz önünde bulundurulması gereken bir süreç olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Emlakjet.com ailesi olarak, bu süreçte aradığınız konuta ulaşabilmeniz için işinizi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda sizler için Yüksekalan Mahallesi hakkında konumu, emlak piyasası ve ulaşımı gibi kısa bilgileri içeren bir yazı derledik. Yüksekalan Mahallesi satılık konut arayan okuyucularımız bu yazımıza göz atarak gerekli bilgilere ulaşabilirler.    

Antalya ili Yüksekalan Mahallesi nüfusu toplam 9.231’dir. Bu nüfusun 4.580’i Erkek, 4.651’i Kadın’dır.  

Yüksekalan Mahallesi Satılık Konut Arayan Kişiler İçin Mahallenin Coğrafi Konumu ve Bölgedeki Önemli Yerler    

Yüksekalan Mahallesi’nin bağlı olduğu Muratpaşa ilçesi, Antalya’nın merkezinde yer alır. Tarih ve doğayla iç içe bir güzelliğe sahip olan bu ilçe, 20 kilometre sahil kıyı şeridine sahip olmakla birlikte bünyesinde geçmişteki; Roma, Selçuklu, Beylikler ve Osmanlı gibi birçok medeniyetlerden izler taşır. Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı olan Yüksekalan Mahallesi’nin sınırları; kuzeyden Muratpaşa’nın Etiler Mahallesi, güneyden Muratpaşa’nın Gebizli Mahallesi, doğudan Muratpaşa’nın Yenigün Mahallesi ve batıdan ise Muratpaşa’nın Tahılpazarı Mahallesi ile çevrilmiştir. Antalya Arkeoloji Müzesi, Antalya Atatürk Evi ve Müzesi, Hıdırlık Kulesi, Antalya Saat Kulesi, MarkAntalya AVM, 2000 Plaza Sanat Galerisi, Aktur Lunapark Atatürk Parkı, Düden Çayı ve Antalya Oyuncak Müzesi gibi ziyaret edebileceğiniz alanlar mahallenin bağlı olduğu Muratpaşa ilçesinin yakın bölgelerinde konumlanır.

Yüksekalan Mahallesi Satılık Konut Arayan Kişiler İçin Bölgenin Ulaşım Olanakları     

Yüksekalan Mahallesi satılık konut arayan okurlarımız için ulaşım olanaklarını derledik. Antalya ili hem karayolu hem de havayolu ulaşım imkanına sahip Türkiye’nin gelişmiş ulaşım ağına sahip şehirlerinden biridir. Yüksekalan Mahallesi’ne veya Muratpaşa’ya gitmek isteyen ziyaretçiler bu ulaşım olanaklarının bazılarından yararlanabilirler. Yüksekalan Mahallesi’ne uçakla gitmek isteyen ziyaretçilerin kullanması gereken havalimanı, Antalya Havalimanı’dır. Antalya, Türkiye’nin gelişmiş şehirlerinden biri olduğundan, neredeyse tüm şehirlerden hareket eden otobüsler ile rahatça ulaşım sağlanabilir. Yüksekalan Mahallesi’ne; ilçe merkezinden sık sık geçen Yüksekalan Mahallesi otobüslerinden ve minibüslerinden herhangi biri ile ulaşabilir ve gün boyu farklı ilçe ve mahallelere de kolayca ulaşım imkanı sağlayabilirsiniz. Bu mahalleye ait alternatif ulaşım olanaklarını aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

 

- TC45 Otogar - Meydan Otobüs Hattı

- VF01 Fakülte - Varsak Altıayak Otobüs Hattı

- T1A Havalimanı - Fatih Tramvay Hattı

- T1B Expo - Fatih Tramvay Hattı

 

Yüksekalan Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahallenin Eğitim Kurumu Bilgisi    

Yüksekalan Mahallesi satılık konut arayan çocuklu aileler için eğitim kurumu araştırmaları gerçekleştirdik. Yüksekalan Mahallesi’nin yakınlarında bulunan bazı okullar şu şekildedir: 

 

- 75. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi

 

Yüksekalan Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Gayrimenkul Bilgileri    

Emlakjet.com verilerine göre Antalya Yüksekalan Mahallesi satılık konut fiyatı 2022 yılında ortalama 1.100.000 Türk Lirası olarak ölçülmüştür. Antalya Yüksekalan Mahallesi satılık dairelerin ortalama büyüklüğü ise 110 metrekaredir. Antalya il geneli yerleşimine bakıldığında ilçe merkezi gibi nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde; yüksek katlı siteler ve metrekaresi yüksek evlerin ön planda olduğu görülüyor. Az nüfusa sahip olan kırsal kesimlerde ise tek katlı veya iki katlı genellikle bahçeli müstakil evler tercih ediliyor. Tercih edilen konutun sahip olduğu iç ve dış özelliklere, otopark, güvenlik, bulunduğu konum, havuz, manzara ve site içinde bulunup bulunmama durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bir konut satın almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız önerilmektedir. Yüksekalan Mahallesi sahibinden veya emlak ofisinden satılık daire arıyorsanız Emlakjet.com üzerinden en güncel ilanları takip edebilirsiniz.    

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.