Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Antalya Serik Satılık Ev

araması için 301 ilan bulundu
search
Serikcancel
Antalyacancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Serik Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Serik satılık konut düşünenler için, ilçe hakkında bütün önemli bilgileri tek bir yazıda sizler için derledik. Kafanıza takılan tüm soruların cevaplarına erişebileceğiniz bu yazıda, ilçenin coğrafi özelliklerine, tarihçesine, ekonomisine ve nüfusuna değindik. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Serik, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya iline bağlı bir ilçedir. Kentin orta bölümünde yer alan ilçe, şehrin önemli turizm merkezlerinden biridir. Kent merkezinin doğusunda ve 40 kilometre uzağında yer alan ilçe MS 2.yüzyılda kurulmuştur. Bergama Krallığı’nın hegemonyasında kurulan ilçe, Osmanlı Devleti’nin tapu tahrir kayıtlarında Seriklü olarak geçmektedir. 1911-1912 yıllarında gerçekleşen Balkan Savaşları’ndan sonra ilçeye Batı Trakya Türkleri yerleşmiştir.

Serik Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Serik satılık ev arayanlar, semtin coğrafi özellikleri ve iklimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kent merkezinin doğusunda yer alan ilçe, 1550 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin denizden yüksekliği 28 metredir. Dalgalı ovalık bir arazi üzerine kurulan ilçe batısında şehir merkezi, doğusunda Manavgat, kuzeyinde Burdur’un Bucak ilçesi ile Isparta’nın Sütçüler ilçesi ile komşudur. Güneyinden ise Akdeniz’in berrak suları ile kavuşmaktadır. İlçenin kuzeybatısında yer alan Toros Dağları ise, semtin en karakteristik özelliğidir. Serik ilçesinde Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Genellikle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Bölgenin doğal bitki örtüsü ise makidir. İlçeye can suyunu ise Köprü Çayı ile Aksu Çayı getirmektedir. Serik’in coğrafi özellikleri, bölge ekonomisini ve yerleşimini etkilemiştir.

Serik Satılık Konut Alacaklara İlçenin Ekonomisi

Herhangi bir ilçede veya kentte, bir emlak satın almadan önce bölgenin ekonomik durumu ve istihdam olanakları hakkında bilgi sahibi olmanız tercihinizin geleceği hakkında fikir verir. Bu sebeple Serik satılık daire arayışınızda bu hususa da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bölgedeki ekonomik faaliyetler mevsimsel olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle yaz aylarında ilçede turizm faaliyetleri ön plana çıkmaktadır. Yerel halk dağlık kesimlerde hayvancılık ve ormancılık, ova kesimlerinde ise tarım ve özellikle turfanda sebzecilik yapmaktadır. Kış aylarında ise yerel halkın önemli bir bölümü tarımla uğraşmaktadır. İlçede yetiştirilen Serik armutu, nesli tükenmek üzere olan meyvelerdendir ve sadece burada yetiştirilmektedir. İlçede portakal, limon, mandalina yetiştirilmektedir. Eğer tarım veya turizmle ilgileniyorsanız Antalya Serik satılık daire arayışınız son derece isabetli olacaktır.

Serik Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan elde edilen bilgilere göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 124.335’e ulaşmıştır. Bahsi geçen kişilerin %51.23’ü erkek, %48.77’i erkektir. Semt, kentin en kalabalık altıncı yerleşim birimidir ve Antalya nüfusunun %5.12’sine ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin nüfusu 2008 yılından beri sürekli olarak artmaktadır ve 2019 yılı itibari ile nüfus artış hızı %1.89’dur. Serik ilçesi, 66 mahalleden oluşmaktadır. Serik satılık ev düşünenler, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birini seçebilirler :

  • Merkez Mahallesi

  • Kökez Mahallesi

  • Orta Mahallesi

  • Akçaalan Mahallesi

  • Belek Mahallesi

  • Kadriye Mahallesi

  • Yeni Mahalle

  • Cumhuriyet Mahallesi

  • Yukarıkocayatak Mahallesi

  • Boğazkent Mahallesi

Eğer Serik satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Serik uygun fiyatlı satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.