Emlakjet

Antalya Serik Satılık Ev

araması için 289 ilan bulundu
search
Serikcancel
Antalyacancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Serik Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Serik satılık konut düşünenler için, ilçe hakkında bütün önemli bilgileri tek bir yazıda sizler için derledik. Kafanıza takılan tüm soruların cevaplarına erişebileceğiniz bu yazıda, ilçenin coğrafi özelliklerine, tarihçesine, ekonomisine ve nüfusuna değindik. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Serik, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya iline bağlı bir ilçedir. Kentin orta bölümünde yer alan ilçe, şehrin önemli turizm merkezlerinden biridir. Kent merkezinin doğusunda ve 40 kilometre uzağında yer alan ilçe MS 2.yüzyılda kurulmuştur. Bergama Krallığı’nın hegemonyasında kurulan ilçe, Osmanlı Devleti’nin tapu tahrir kayıtlarında Seriklü olarak geçmektedir. 1911-1912 yıllarında gerçekleşen Balkan Savaşları’ndan sonra ilçeye Batı Trakya Türkleri yerleşmiştir.

Serik Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Serik satılık ev arayanlar, semtin coğrafi özellikleri ve iklimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kent merkezinin doğusunda yer alan ilçe, 1550 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin denizden yüksekliği 28 metredir. Dalgalı ovalık bir arazi üzerine kurulan ilçe batısında şehir merkezi, doğusunda Manavgat, kuzeyinde Burdur’un Bucak ilçesi ile Isparta’nın Sütçüler ilçesi ile komşudur. Güneyinden ise Akdeniz’in berrak suları ile kavuşmaktadır. İlçenin kuzeybatısında yer alan Toros Dağları ise, semtin en karakteristik özelliğidir. Serik ilçesinde Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Genellikle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Bölgenin doğal bitki örtüsü ise makidir. İlçeye can suyunu ise Köprü Çayı ile Aksu Çayı getirmektedir. Serik’in coğrafi özellikleri, bölge ekonomisini ve yerleşimini etkilemiştir.

Serik Satılık Konut Alacaklara İlçenin Ekonomisi

Herhangi bir ilçede veya kentte, bir emlak satın almadan önce bölgenin ekonomik durumu ve istihdam olanakları hakkında bilgi sahibi olmanız tercihinizin geleceği hakkında fikir verir. Bu sebeple Serik satılık daire arayışınızda bu hususa da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bölgedeki ekonomik faaliyetler mevsimsel olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle yaz aylarında ilçede turizm faaliyetleri ön plana çıkmaktadır. Yerel halk dağlık kesimlerde hayvancılık ve ormancılık, ova kesimlerinde ise tarım ve özellikle turfanda sebzecilik yapmaktadır. Kış aylarında ise yerel halkın önemli bir bölümü tarımla uğraşmaktadır. İlçede yetiştirilen Serik armutu, nesli tükenmek üzere olan meyvelerdendir ve sadece burada yetiştirilmektedir. İlçede portakal, limon, mandalina yetiştirilmektedir. Eğer tarım veya turizmle ilgileniyorsanız Antalya Serik satılık daire arayışınız son derece isabetli olacaktır.

Serik Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan elde edilen bilgilere göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 124.335’e ulaşmıştır. Bahsi geçen kişilerin %51.23’ü erkek, %48.77’i erkektir. Semt, kentin en kalabalık altıncı yerleşim birimidir ve Antalya nüfusunun %5.12’sine ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin nüfusu 2008 yılından beri sürekli olarak artmaktadır ve 2019 yılı itibari ile nüfus artış hızı %1.89’dur. Serik ilçesi, 66 mahalleden oluşmaktadır. Serik satılık ev düşünenler, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birini seçebilirler :

  • Merkez Mahallesi

  • Kökez Mahallesi

  • Orta Mahallesi

  • Akçaalan Mahallesi

  • Belek Mahallesi

  • Kadriye Mahallesi

  • Yeni Mahalle

  • Cumhuriyet Mahallesi

  • Yukarıkocayatak Mahallesi

  • Boğazkent Mahallesi

Eğer Serik satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Serik uygun fiyatlı satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Serik Satılık Ev
Abdurrahmanlar Mahallesi Satılık EvAkbaş Mahallesi Satılık EvAkçaalan Mahallesi Satılık EvAkçapınar Mahallesi Satılık EvAlacami Mahallesi Satılık EvAşağıçatma Mahallesi Satılık EvAşağıkocayatak Mahallesi Satılık EvAşağıoba Mahallesi Satılık EvBelek Mahallesi Satılık EvBelkıs Mahallesi Satılık EvBelpınar Mahallesi Satılık EvBerendi Mahallesi Satılık EvBilginler Mahallesi Satılık EvBoğazkent Mahallesi Satılık EvBozdoğan Mahallesi Satılık EvBucakköy Mahallesi Satılık EvBurmahancı Mahallesi Satılık EvBüğüş Mahallesi Satılık EvCumalı Mahallesi Satılık EvCumhuriyet Mahallesi Satılık EvÇakallık Mahallesi Satılık EvÇanakçı Mahallesi Satılık EvÇandır Mahallesi Satılık EvÇatallar Mahallesi Satılık EvDemirciler Mahallesi Satılık EvDeniztepesi Mahallesi Satılık EvDikmen Mahallesi Satılık EvDorumlar Mahallesi Satılık EvEminceler Mahallesi Satılık EvEskiyürük Mahallesi Satılık EvEtler Mahallesi Satılık EvGebiz Mahallesi Satılık EvGedik Mahallesi Satılık EvGökçepınar Mahallesi Satılık EvHacıosmanlar Mahallesi Satılık EvHasdümen Mahallesi Satılık EvHaskızılören Mahallesi Satılık EvHaspınar Mahallesi Satılık EvKadriye Mahallesi Satılık EvKaradayı Mahallesi Satılık EvKarataş Mahallesi Satılık EvKarıncalı Mahallesi Satılık EvKayaburnu Mahallesi Satılık EvKırbaş Mahallesi Satılık EvKozağacı Mahallesi Satılık EvKozan Mahallesi Satılık EvKökez Mahallesi Satılık EvKuşlar Mahallesi Satılık EvKürüş Mahallesi Satılık EvMerkez Mahallesi Satılık EvNebiler Mahallesi Satılık EvOrta Mahallesi Satılık EvPınarcık Mahallesi Satılık EvSarıabalı Mahallesi Satılık EvŞatırlı Mahallesi Satılık EvTekke Mahallesi Satılık EvTöngüşlü Mahallesi Satılık EvÜründü Mahallesi Satılık EvYanköy Mahallesi Satılık EvYeni Mahallesi Satılık EvYeşilvadi Mahallesi Satılık EvYeşilyurt Mahallesi Satılık EvYukarıçatma Mahallesi Satılık EvYukarıkocayatak Mahallesi Satılık EvYumaklar Mahallesi Satılık EvZırlankaya Mahallesi Satılık Ev
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.