/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çıldırcancel

Ardahan Çıldır Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çıldır Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Çıldır satılık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Çıldır Ardahan’ın il merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. İlçe merkezi 1950 metre yükseklikteki düz bir alana kurulmuştur, köyleri ise kısmen düz kısmen de engebeli araziler üzerinde bulunmaktadır. İlçe sınırlarında bulunan göllerden Çıldır Gölü 120 kilometrekare, Aktaş Gölü ise 27 kilometrekarelik alana sahiptir. İlçenin toplam yüzölçümü ise 752 kilometrekaredir. Aktaş Gölü’nün yarısı Gürcistan sınırında kalmaktadır. Bölgedeki en yüksek dağ Keldağ ve Gökdağdır. Her iki dağın yüksekliği yaklaşık 3000 metredir.

En eski Türk yerleşim merkezlerinden biri olan Çıldır ilçesinin kuruluşu Cumhuriyetten evveline dayanmaktadır. M.Ö. 650-700 yıllarına kadar uzanan tarihe sahip ilçede kış mevsimi oldukça sert ve soğuk geçmektedir. Çıldır satılık konut almayı düşünenler için çevresindeki diğer ilçeler şöylerdir;

 • Batısında Hanak İlçesi,

 • Doğusunda Gürcistan ve Ermenistan devletleri,

 • Güneyinde Erzurum ili,

 • Kuzeyinde Gürcistan devleti,

 • Kuzeybatısında Damal ve Posof ilçeleri ile komşudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 9.833’tür. Bu nüfusun yüzde 52,62’si erkek, yüzde 47,38’i kadından oluşmaktadır. Yılın en sıcak günü ortalama 25 derece, en soğuk günü ortalaması ise -30 derecedir. Soğuk hava şartlarına sahip olan bu ilçede coğrafyanın verdiği elverişle hayvancılık yapılabilmekte ve yerel halk geçimini bu şekilde sürdürebilmektedir.

Çıldır Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Çıldır’da satılık daire almayı düşünenler için Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Haziran ayı verileirne göre bilgiler şöyledir;

 • Konutun ortalama brüt yaşam alanı 55 metrekare,

 • Konutun minimum birim satış fiyatı; 1.408 TL,

 • Konutun maksimum birim satış fiyatı; 1.408 TL,

 • 3+1 115 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 77.440 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin özelliklerine göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Bölgenin iklim ve coğrafi koşullarına bağlı olarak konut piyasasında modern konut tipler yerine bahçeli müstakil evler ve az katlı betonarme binalar görülmektedir. Ardahan Çıldır Toki satılık konut ilanları gibi devlet desteği ile yapılan toplu konutlardaki ilanları inceleyebilmek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çıldır Satılık Konut Almayı Düşünenlerin Tercih Edebileceği Mahalleler

Çıldır ilçesinde satılık daire almayı düşünebileceğiniz toplam 9 mahalle bulunmaktadır. Bunlar;

 • Çay Mahallesi,
 • Ufuktepe Mahallesi,

 • Çankaya Mahallesi,

 • Dedekorkut Mahallesi,

 • Yıldırımtepe Mahallesi,

 • Yeni Mahallesi,

 • Aşıkşenlik Mahallesi,

 • Yakınsu Mahallesi,

 • Suhara Mahallesi.

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Ardahan Çıldır Yeni Mahallesi satılık müstakil ev ilanları gibi pek çok ilana listeleme sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.