Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ardahan Damal Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Damalcancel
Ardahancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Damal Satılık Konut Arayanlara Özel Rehber

Damal satılık konut ilanları arasında size en uygun olan evi bir an önce bulmak için ilanları incelerken aynı zamanda ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Damal, Ardahan’ın ilçelerindendir. İlçe daha önceleri Kars’a bağlı iken daha sonra Ardahan’a bağlanmıştır. 1992 senesinde Ardahan’ın il konumuna getirilince Damal da Ardahan’ın ilçesi konuma getirilmiştir. Tarihi oldukça eskilere dayanan bölgede yer alan tarihi kalıntılar arasında Otağlı Köyü Gacibe Kalesi, Seyitören Köyü Kızlar Kalesi, Karanlık Kale, bir kilise ve anıt mezar yer alır. İlçe dağlarında beliren Atatürk siliüeti ile tanınır. Bu silüet her yıl Haziran ayının ortasından Temmuz ayının ortasına kadar Karadağ sırtlarında günde yaklaşık 20 dakika görülür. Bu sebeple bu tarihler arasında Atatürk'ün İzinde-Gölgesinde Damal Müzik Şenlikleri Ardahan’da düzenlenir.

Damal Satılık konut arayanların ilçenin coğrafyası hakkında bilgi sahibi olmalarında fayda var. İlçe Ardahan Merkez ile Posof karayolu üzerinde kurulmuştur. İlçenin kuzeyinde Posof, güneyinde ve batısında Hanak, doğusunda ise Çıldır ilçesi ve Gürcisatan sınır yer alır. İlçe 165 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 2100 metre civarlarındadır. Engebeli bir arazi yapısında sahiptir. Bölgenin etrafı dağlarlar çevrilidir. Bu dağlar Ilgar Dağı, Sivridağ ve Keldağdır. Bölgeye karasal iklim tipi hüküm sürer. Yaz ayları sıcak ve kurak iken kış ayları oldukça soğuktur. Siz de bu ilçede ev sahibi olmak için Domal satılık daire ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Damal Satılık Konut Bakanlara Bölgenin Ekonomisi

İlçe halkının geçim kaynakları tarım ve hayvancılığa dayanır. İlçe halkı mevsimsel işçi olarak çalışmak için başka bölgelere de giderler. Bölgenin karasal iklim tipinin hakimiyetinde olması ve kış aylarının uzun ve sert geçmesiyle bölgede bahçe, bağ ve sebze ziraatı yapılmamaktadır. Bölgedeki ekilir arazi 73.735 dekardır. Bu arazinin %19,4'ünde çavdar, %1,85’inde yem bitkileri %34,8'inde arpa ve %8'inde buğday üretimi yapılır. Ayrıca ilçede az miktarda patates ve yulaf yetiştiriciliği de yapılır. Ek gelir kaynağı olarak arıcılık da yapılır.

Damal Satılık Konut Arayabileceğiniz Köy ve Mahalleleri

Damal ilçesinde 8 mahalle ve 7 köy bulunur. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri; Otağlı Köyü Burmadere Köyü Tepeköy Köyü İkizdere Köyü Dereköy Köyü Seyitören Köyü Eskikılıç Köyüdür. Ardahan Damal satılık ev arayışınızda tercih edebileceğiniz mahalleler ise;

  • Mustafa Kemal Mahallesi,

  • Cumhuriyet Mahallesi,

  • Çaybaşı Mahallesi,

  • Ata Mahallesi,

  • Kalender Mahallesi,

  • İnönü Mahallesi,

  • Konuk Sever Mahallesi ve

  • Serhat Mahallesidir.

Damal Satılık Konut Bakanlara Bölgenin Demografik Bilgileri

Damal satılık konut arayışınızda ilçenin nüfus bilgilerini öğrenmek isteyebilirsiniz. 02 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 5.802 kişiden oluşur. Bu kişilerin %56,62’si erkekler ve %43,38’i kadınlar oluşturur. İlçede nüfus cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 5.345’tir. Bir yıl içerisinde ilçenin nüfusu küçük bir artış göstermiştir. Bölgenin yıllık nüfus artış oranı %8,55’tir. Ardahan’ın nüfus artış oranı en yüksek ilçesidir. İlçenin nüfus yoğunluğu 35’tir. Bu da bölgede kilometrekare başına düşen kişi sayısının 35 kişiye denk geldiği anlamına gelir. İlçedeki toplam konut sayısı 3.265’tir. Toplam işyeri sayısı 189’dur.

Bu küçük ve sesiz ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız ilgili ilanlara sitemizden bakabilirsiniz. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Ardahan Damal ilanları için sitemize göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.