/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölecancel

Ardahan Göle Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Göle Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi yeni ev arayışında olan vatandaşların hayallerindeki evi bulmalarına yardımcı olmaya devam ediyor. Göle satılık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında genel bilgiler içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, mahalleleri, coğrafyası ve konut kira piyasası ile ilgili bilinmesi gerekenlere ulaşabilirler.

Göle İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan iline bağlı olan Göle ilçesi, 1551 yılında Erzurum, 1579 yılında ise Kars eyaletine bağlanmıştır. 1830 yılında Çıldır Sancağı’na bağlanan ilçe 1866 yılında bucak merkezi olarak Ardahan’a bağlanmıştır. Bölge 1978’de Rus işgali altına girmiş olup 1920 yılında kurtarılmıştır. 1920’den 1922 yılına kadar Kars iline bağlı bir ilçe olan Göle, 1992 yılında Ardahan iline bağlanmıştır. İlçe merkez teşkilatı 1926 yılında kurulmuştur. Kuzeyinde Ardahan, güneyinde Selim ilçesi, kuzeyinde Olur ilçesi, doğusunda Susuz ilçesi, doğusunda Kars ilinin yer aldığı Göle satılık konut arayan vatandaşların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. İl merkezine45 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçe, rakımı 2038 metre olan düz bir alana kurulmuştur. Kısmen engebeli ve kısmen düz bir arazi üzerine kurulan ilçenin yüz ölçümü 1.420 kilometrekaredir. Ardahan ilinin orman bitki örtüsünün yoğun olarak bulunduğu ilçe olan Göle’nin, orman dışındaki alanları çayır ve meralarla kaplıdır. Yeşil bir bitki örtüsüne sahip olan ilçede kışlar sert ve uzun, yazlar ise sıcak geçmektedir.

Göle Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomi Bilgileri

Göle ilçesinin ekonomisinin temeli hayvancılığa dayanmaktadır. İlçe bölgede yer alan önemli hayvan yetiştirme merkezleri arasında yer almaktadır. Bölgede yapılan hayvancılık faaliyetleri; hayvan mandıracılığı ve hayvan besiciliği olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Büyükbaş hayvancılığın yanı sıra küçükbaş hayvancılık ile tavuk, hindi, kaz, ördek gibi kümes hayvanları da yetiştirilmektedir, ayrıca arıcılık da yapılmaktadır. Bölgede hayvancılığın gelişmesine katkı sağlamak amaçlı ‘İnekhane’ denilen Göle Tarım İşletmesi kurulmuştur. Göle satılık konut arayan vatandaşlar bölgede hayvancılık faaliyetlerinin yanı sıra tarımsal faaliyetlerde de görev alarak bölge ekonomisine katkı sağlayabilirler. İlçede yapılan tarımsal faaliyetler kapsamında, arpa, buğday, yulaf ve patates tarımı yapılmaktadır. Göle satılık ev arayan vatandaşlar bölge ekonomisi hakkında araştırma yaparken karşılarına bir diğer ekonomik faaliyet olarak arıcılık faaliyetleri de çıkmaktadır. Bölgede yer alan dağlık alanlar ve bol yeşillikli bitki örtüsü arıcılık faaliyetlerinin gelişmiş olmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Göle Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 25 bin 187’dir. Toplam nüfusun yüzde 52’sini erkeklerin oluşturduğu ilçede, nüfusun yüzde 48’ini ise kadınlar oluşturmaktadır. Göle kiralık konut arayışındakilerin konut satın alabilecekleri 4 adet mahalle bulunmaktadır:

  • Fevzi Çakmak Mahallesi,

  • Kazım Karabekir Mahallesi,

  • Kubilay Bey Mahallesi,

  • Salim Bey Mahallesi

Sizler de Göle ilçesinden konut satın almak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Ardahan Göle’de satılık ev fiyatları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yangında yanan yerler imara açılmayac...

Yangında yanan yerler imara açılmayac...

4 Ağustos 2021

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

4 Ağustos 2021

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

4 Ağustos 2021

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

4 Ağustos 2021

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

3 Ağustos 2021

Göle Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.