/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Posofcancel

Ardahan Posof Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Posof Satılık Konut Arayanlar İçin Bölge Rehberi

Posof satılık konut arayan takipçilerimize özel il hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Posof, Ardahan’ın 6 ilçesinden biridir. İlçe ilin en kuzeyinde yer alır. İlçe Posof bıçakları ve Posof gümüş kemerleri ile tanınır. Geleneksel el sanatlarında halı ve bakır işlemeciliği vardır. İlçenin eski adı Duğur’dur. Bölgenin tarihi oldukça eskilere dayanır. Fakat ilçenin tarihi ile ilgili bulgular çok net değildir. İlçedeki tarihi yapılar ise arasında; Dodopal Kalesi, Altun Kale, Mere Kalesi, Eski Kale, Savaşır Kalesi, Doğanlı Kale, Kol (Kuvel) Kalesi, Cak Kalesi ve Kışla Kalesi yer alır. İlçe tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de adından söz ettirir. Bölgedeki doğal güzellikler arasında Tikas Gölü, Alabalık Gölü, Urama Yaylası, Karagöl, Süngülü Mağaraları, Kanlı Göl, Yeniköy Şelalesi, Hıram, Ayaz Göl, Hurgeşen Gölü, Armutveren Gölü, Duğur Yaylası, Suskap Şelalesi ve Suskap Yaylası yer alır.

Posof Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Posof satılık konut ararken ilçenin coğrafyası hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İlçe 606 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yaklaşık 1583 metre yüksekliğindedir. Güneyden Damal ve Hanak ilçeleri batıdan Artvin, kuzey ve doğudan Gürcistan ile sınır komşudur. Türkgözü Sınır Kapısı bu ilçededir. Doğu Anadolu’nun en kuzeyindedir. İl merkezine olan uzaklığı 72 kilometredir. Etrafı dağlarla çevrilidir. Bölgenin orta kısımları dağlardan inen akarsulardan derin vadilerle yarılmıştır. Bölgenin güneyinde Ilgar Dağı, güneybatısında Arsiyan Dağı ve Cin Dağları yer alır. Posof Çayı kaynağını bu dağlardan alır. Bu akarsu bölgedeki en önemli akarsudur. İlçeye Karadeniz iklim tipi hüküm sürer ve her mevsim yağışlı geçer. Ortalama sıcaklığı 13 ile 15 derece arasındadır. Bitki örtüsünü ormanlar oluşturur. Yüksek kesimlerde Alpin çayırlarına rastlanır. Oldukça yeşil bir bölgedir. Ormanlarda genellikle çam, ladin, meşe, karaağaç, fındık, kayın ve gürgen ağaçları vardır. Siz de eğer bu doğayla iç içe olan ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız Ardahan Posof satılık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Posof Satılık Konut Alacaklara İlçenin Ekonomisi

İlçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak Posof satılık konut arayan takipçilerimiz için faydalı olabilir. İlçe halkının geçim kaynakları tarım ve hayvancılığa dayanır. Hayvancılıkta arıcılık ön plandadır. Dünya üzerindeki önemli 4 arı ırkından olan Kafkas arılarının ülkemizdeki merkezi bu ilçedir. İlçe toplamında 4500 tane arılı koloni bulunur. Yapılan araştırmalarda ilçedeki mera ve çayır alanlarında yaklaşık 10.000 arı kolonisi ile arıcılık yapılabileceği hesaplanmıştır. Bölgedeki yıllık bal üretimim ortalama 40 ton civarlarındadır. İlçede üretilen çiçek balları oldukça kalitelidir. Üretilen bu balların il içi ve dışında satışı yapılmaktadır. İlçede arıcılık dışında büyük ve küçükbaş hayvancılık ve az sayıda kümes hayvancılığı da yapılır. Tarım da ise bölge arazinin yaklaşık 4’te 1’i tarım alanı olarak kullanılır. Bu alanın %15,5’i sulanabilir alanlardır. İlçede yetiştirilen başlıca ürünler buğday, fiğ, elma, vişne, buğday, korunga, ceviz, patates arpa ve fasulyedir. Ormancılık da ilçede önemli geçim kaynakları arasındadır.

Siz de bu ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bütçenize göre size en uygun olan evleri bulmak için emlakjet.com sizleri bekliyor. İlgili ilanlara ulaşmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Ardahan Posof seçenekleriyle listeleme sayfalarımıza göz atabilir ve kriterlerinize uyan o evi bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yangında yanan yerler imara açılmayac...

Yangında yanan yerler imara açılmayac...

4 Ağustos 2021

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

4 Ağustos 2021

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

4 Ağustos 2021

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

4 Ağustos 2021

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

3 Ağustos 2021

Posof Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.