Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Artvin Ardanuç Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Ardanuçcancel
Artvincancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ardanuç Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak yeni konut arayışında olan vatandaşların hayallerindeki eve ulaşmaları için destek olmaya devam ediyoruz. Ardanuç satılık konut arayanlar ilçe hakkında genel bilgiler içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, mahalleleri, coğrafyası ve konut kira piyasası ile ilgili bilinmesi gerekenleri öğrenebilirler.

Ardanuç İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan Artvin iline bağlı bir ilçe olan Ardanuç ilçesinin yüzölçümü 988 kilometrekaredir. Geçmiş dönemlerden günümüze kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçe 810 yılında Gürcü hakimiyetine girmiş olup Selçuklular Dönemi’nde tekrardan Türklerin hakimiyetine girmiştir. Uzun yıllar Selçukluların hakimiyetinde kalan ilçe Moğol istilası sonucunda Moğolların hakimiyetine girmiştir. İlçe 1551 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Ardanuç satılık konut arayan vatandaşlar yapmış oldukları araştırmalarda 1921 yılından 1945 yılına kadar Artvin iline bağlı bir bucak olan ilçenin 1945 tarihinde bucak statüsüne kavuştuğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin merkezi ilk dönemlerde Tütünlü iken sonrasında Adakale’ye taşınmıştır.

Ardanuç Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Coğrafyası

İlçede hakim olan bitki örtüsü makidir. Bodur ağaçlardan oluşan bir bitki örtüsüne sahip olan ilçenin yüksek dağlık alanlarında çam ve köknar ağaçları bulunmaktadır. İlçede yer alan baraj bölgenin ikliminde oldukça olumlu bir etki yaratmıştır. Barajın da etkisi ile bölge ikliminde yumuşama meydana gelmiş ve bölgede turinçgil tarımı yapılmaya başlanmıştır. Yüzölçümü 989 kilometrekare olan Ardavuç satılık konut arayan vatandaşların sayısı son dönemde oldukça artmıştır. Rakımı 500 metre olan ilçenin merkezi, Horosan, Kürdevan ve Yalnızçam dağları ile çevrilidir. Ardavuç ilçesinin içerisinden 3 çay ve 2 dere geçmektedir:

  • Bulanık Çayı

  • Horhot Çayı

  • Ekşinar Çayı

  • Güleş Deresi

  • Ardavuç Deresi

Ardavuç satılık ev arayan kişiler bölge topraklarının yüzde 32’sinin ormanlık, yüzde 8’inin çayır, yüzde 56’sının elverişsiz araziden oluştuğunu bilmelidirler. İl merkezine 39 kilometrelik bir mesafede yer alan Ardavuç ilçesinde 49 adet köy ve 1 merkez belediyesi bulunmaktadır. İlçeye ulaşım Erzurum, Trabzon ve Batum havaalanları üzerinden sağlanabilmektedir.

Ardanuç Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Sanayinin fazla gelişmediği ilçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Geniş mera ve çayırlara sahip olan ilçede en çok sığır ve koyun yetiştiriciliği yapılmaktadır. Koyun yetiştiriciliği özelinde incelendiğinde ise en çok mor, ak ve karaman koyunlarının yetiştirildiği görülmektedir. Dağlık arazileri ve yeşil bitki örtüsü sebebi ile ilçede arıcılık faaliyetleri de oldukça gelişmiştir. Ardanuç kiralık konut arayan vatandaşlar bölge hakkında yaptıkları araştırma sonucu bölgede yer alan akarsu boylarında tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşmaktadırlar. Ardanuç kiralık ev arayışında olan vatandaşlar ilçede buğday arpa ve az da olsa patates yetiştiriciliği ile ilgilenerek istihdam sağlayabilirler. İlçede yer alan en büyük sanayi kuruluşu Karset’tir. Karset hayvan besiciliği ve hayvan ürünleri imalatı yapmaktadır.

Sizler de Ardavuç ilçesinden konut sahibi olmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da Artvin Ardanuç sahibinden müstakil ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.