Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Artvin Arhavi Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu
search
Arhavicancel
Artvincancel

Arhavi Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Arhavi satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası, okulları, hastaneleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz.

Arhavi, Karadeniz Bölgesinde bulunan Artvin iline bağlı bir ilçedir. Artvin’in en büyük 4. ilçesidir. İlçe nüfusunun büyük bir kısmını Lazlar oluşturmaktadır. İlçenin isminin kökeni henüz bilinmemekle birlikte Eski Tzan lehçelerinden geldiği düşünülmektedir. Roma İmparatorluğu’nun Kapadokya Valisi’nin bir eserinde ‘’Arxavis’’ ya da ‘’Arxaves’’ adında bir nehirden bahsetmekte olduğu bilinmektedir. Osmanlı döneminde ‘’Arxaves’’ ismi ‘’Arxave’’ olarak benimsenmiş ve günümüzdeki isme evrilmiştir. İlçe arazi yapısı engebeli ve dağlıktır. Arhavi merkezinin alanı yaklaşık 6 kilometrekaredir, toplam ilçe yüzölçümü ise 314 kilometrekaredir. 9.69 kilometrelik sahil uzunluğuna sahiptir ve en büyük akaryusu Kapisre deresidir. Arhavi satılık konut almayı düşünenler için çevresindeki diğer ilçeler;

 • Kuzeyinde Karadeniz,

 • Güneyinde Yusufeli İlçesi,

 • Batısında Fındıklı İlçesi,

 • Doğusunda Hopa İlçesi ile komşudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 21.003 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,15’i kadın, yüzde 49,85’i erkekten oluşmaktadır. 1973 yılından beri ‘’Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’’ gerçekleştirilmektedir. Bu organizasyon Doğu Karadeniz yöresinin ilk organize şenliği olma özelliği taşımaktadır. Gündüz etkinliklerinde yöresel lezzetlerin tadımı, yöresel tarımsal faaliyetlerin tanıtımı ve kültürel sporların yarışmaları yapılmakta, akşam etkinliklerinde ise ülkenin ünlü müzik ve sanat grupları sahne almaktadır.

Arhavi Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Haziran ayı verilerine göre Arhavi satılık konut almayı düşünenler için bölge konut piyasası bilgileri şunlardır;

 • Konutun ortalama brüt yaşam alanı 145 metrekare,

 • Konutun birim satış fiyatı minimum; 924 TL,

 • Konutun birim satış fiyatı maksimum; 1.938 TL,

 • Konutun amortisman süresi 23 yıl olarak hesaplanmaktadır.

Tercih edeceğiniz konutun sahip olduğu iç ve dış özelliklerin yanı sıra bulunduğu mevkiiye göre de fiyatlarda değişiklikler görülebilmektedir. Modern toplu konutların yanı sıra bahçeli müstakil ev tipleri de çokça görülen Arhavi’de size en uygun evi bulabilmek için Arhavi Doğukent’te satılık daire gibi en fazla aranan ilanları listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Arhavi Satılık Konut Alacaklar İçin İlçedeki Konut Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre konut tiplerindeki ortalama satış fiyatları 2019 yılı Haziran ayında şu şekildedir;

 • 2+1 100 metrekarelik dairenin ortalama satış fiyatı 146.960 TL,

 • 3+1 145 metrekarelik dairenin ortalama satış fiyatı 207.640 TL,

 • 4+1 170 metrekarelik dairenin ortalama satış fiyatı 239.700 TL’dir.

Arhavi’de satılık daire için tercih edebileceğiniz toplam 7 tane mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler; Cumhuriyet, Yemişlik, Musazade, Aşağı Hacılar, Yukarı Hacılar, Kale ve en fazla tercih edilenlerden biri olan Artvin Arhavi Boğaziçi Mahallesi satılık daire ilanları için sitemizdeki ilan sayfalarımızı mahalle filtreleme sistemiyle kolaylıkla ayrıştırabilir ve istediğiniz eve hızlıca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.