Emlakjet

Artvin Murgul Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Murgulcancel
Artvincancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Murgul Satılık Konut Alacaklar İçin Bölge Rehberi

Murgul satılık konut alacaklar için gerekli bilgileri ve ipuçlarını emlakjet.com olarak sizler için derledik. Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Artvin’in ilçelerinden biri olan Murgul’un komşuları arasında,

 • Batıda Arhavi ilçesi (Acıgöl Tepesi),

 • Dogusunda Artvin,

 • Kuzeyde Borçka ilçesi (Balıklı Tepe),

 • Güneyde Yusufeli ilçesi  yer alıyor...

Murgul ilçesinin yüzölçümü 406 km2 olup denizden yüksekliği maksimum 1100 metredir. 1987 yılında ilçe olan Murgul’da halk geçimini çiftçilik ve hayvancılıkla sağlıyor.Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın geliştiği Murgul’da tarıma elverişli alanlar da oldukça yer tutuyor. Murgul ekonomisine katkıda bulunan bir diğer sektör ise maden işletmeciliğidiğir. Murgul’da bakır madeni işletmeciliğinin oldukça önemli bir paya sahip olduğunu görüyoruz. Her sene yerli ve yabancı turistlere de ev sahipliği yapan ve eşsiz doğal güzelliklere sahip olan Murgul’da turizm faaliyetleri de ilçeye ekonomik katkı sağlıyor.

Murgul Satılık Konut Alacaklar İçin İlçe Rehberi

Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Artvin’in ilçeleri arasında,

 • Arhavi

 • Kemalpaşa

 • Murgul

 • Hopa

 • Ardanuç

 • Yusufeli

 • Borçka

 • Şavşat bulunmaktadır.

Artvin’in ilçelerine baktığımızda en fazla nüfusun Merkez ilçesinde olduğunu görüyoruz. Nüfus sıralamasında Merkez ilçesini Hopa, Borçka, Arhavi ve Yusufeli takip ediyor. Murgul ilçesinde de konut çeşitliliği oldukça fazla olup satılık daire arayan kişiler tarafından bu ilçede konut talebi artıyor. Murgul’da ziyaret edilecek yerler arasında Hatila Vadisi Milli Parkı, Delikli Kaya Şelalesi ve Damar Karagöl örnek olarak gösterilebilir. Hem doğal güzelliğin tadını çıkarmak hem de sakin bir hayat yaşamak için Murgul satılık ev ilanlarına bakabilir ve istediğiniz evi rahatça bulabilirsiniz.

Murgul Satılık Konut Alacaklar İçin Konut Fiyat Rehberi

Murgul’un son verilere göre nüfusu 6 bin 658’dir. Nüfusun 3 bin 469’u erkek, 3.189’u da kadınlardan oluşuyor. Murgul ilçesinde merkeze bağlı Küre Mahallesi bulunmaktadır. Murgul satılık ev ilanlarına bakarak size uygun evleri rahatça analiz edebilirsiniz. Artvin’in Murgul ilçesinde konutlar için ortalamalara baktığımızda;

 • Ortalama fiyatın 161.78₺,

 • Ortalama birim fiyatın 914 ₺/m2,

 • Minimum ve maksimum birim fiyatın 914 ₺/m2 ile 1.148 ₺/m2 arasında değiştiği,

 • Ortalama brüt alanın ise 177 m2 olduğunu görüyoruz...

Kişiler için ev satın alırken bütçe kadar alacakları evin kullanışlı bir ev olması da önemlidir. Örneğin tek yaşayan kişiler için stüdyo daire ya da 1+1 gibi daire tipleri oldukça uygun olurken, kalabalık aileler için ise 2+1, 3+1 ya da 4+1 gibi geniş metrekareli daireler daha uygun olabilmektedir.Murgul’un doğal manzarası eşliğinde farklı konut ve fiyat seçenekleriyle sunulan daireler için Murgul satılık konut ilanlarına göz atabilirsiniz.

Murgul Satılık Konut Alacaklar İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlık,turizm, ekonomi, eğitim gibi koşullarda oldukça hızlı gelişen illerden biri olan Artvin’de konut talep artışı da günden güne artıyor. Ev satın alınırken ister yatırım amaçlı olsun isterse de ikamet etmek amaçlı olsun, alıcılar için ilk önemli nokta bütçe oluyor. Daire tipine, konumuna, yıllara göre fiyatlarda değişiklik yaşanıyor. Bütçe planlamasını yaptıktan sonra alıcılar diğer önemli kriterler olan lokasyon,ulaşım,eğitim ve sağlık hizmetleri, binanın yaşı ve güvenilirliği gibi kriterlere de dikkat ederek ev arayışlarını sonlandırıyor. Alıcılar ev satın alırken işlerini kolaylaştırmak ve daha doğru analizler yapabilmek için bir gayrimenkul uzmanından yardım alabilirler. Satın alınmak istenen ev ile ilgili daha sonra problemler yaşamamak için evi daha önceden yerinde görmek ve önlem almak da önem arz ediyor. Siz de Murgul satılık konut için hemen emlakçıdan ya da sahibinden Artvin Murgul satılık daire arayışınız için hemen listeleme sayfamıza göz atabilir ve hayallerinizdeki eve güvenle ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.