Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yusufelicancel
Artvincancel

Artvin Yusufeli Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Yusufeli Satılık Konut Seçeceklere Tercih Kılavuzu

Yusufeli satılık konut düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra kafanızdaki soru işaretleri birer birer silinecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Yusufeli, ülkemizin Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan Artvin iline bağlı bir ilçedir. Kent merkezinin güneybatısında yer alan semt Erzurum-Artvin karayolu üzerinde bulunmaktadır. Çoğunlukla Ahıska Türkleri’nin yaşadığı ilçede, Kıpçak Türkleri de varlık göstermektedir. Az sayıda Gürcü ve Poşa’nın da yaşadığı bölgede, yerel halk birbiri ile barış ve uyum içinde yaşamını sürdürmektedir. Cağ kebabı ile ünlü olan ilçe, her yıl semtte düzenlenen festivaller ile adından söz ettirmektedir. Türkiye’nin saklı cennetlerinden biri olan Yusufeli, doğal güzellikleri ile hem yerli hem yabancı turisti kendine hayran bırakmaktadır.

Yusufeli Satılık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafyası

Yusufeli satılık daire arayanlar için, yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkındaki bilgilere yer verdik. Yusufeli, 2.261 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve Artvin’in yüzölçümü bakımından en büyük ilçesidir. Semtin denizden yüksekliği , çok daha net bir ifade ile rakımı 600 metre olarak hesaplanmıştır. Artvin kent merkezinden 104, Erzurum’dan 139 kilometre uzakta yer almaktadır. Semtin doğusunda Erzurum’a bağlı Olur ve Oltu ilçeleri, güneyinde yine Erzurum’a bağlı Tortum ve Uzundere, batısında Rize’ye bağlı Çamlıhemşin ve Ardeşen, son olarak kuzeyinde Artvin Merkez ve Murgul ilçeleri yer almaktadır. Çok dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olan ilçede dağlar doğu-batı yönünde uzanmaktadır ve semt Çoruh Nehri’nin oluşturduğu vadi üzerinde yer almaktadır.

Yusufeli Satılık Konut Bakanlara İlçenin Tarihi

Yusufeli ilçesi yalnızca doğal güzellikleri ile değil köklü geçmişi ve sahip olduğu kültürel değerler ile de hemen herkesin ilgisini çekmektedir. İlçede bilinen ilk yerleşim MÖ 3000 yılında gerçekleşmiştir. Bu dönem Bronz Çağı’na tekabül etmektedir. İlçede sırasıyla Hurriler, Urartular, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Gürcüler ve Ermeniler egemenlik kurmuştur. MS 8. Yüzyılda İslam Devleti tarafından fethedilen ilçeye, daha sonra Türk akınları başlamıştır. 1048 yılında Anadolu Selçuklu Devleti tarafından alınan ilçe daha sonra 1535 yılında Kanuni Sultan Süleyman Dönemi’nde Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır. 93 Harbi sırasında Ruslar tarafından işgal edilen ilçe neredeyse yarım asır Rusların elinde kalmıştır. 1920 yılında gerçekleşen Batum Antlaşması ile Türkiye Cumhuriyeti hükümetine devredilmiştir. Yusufeli satılık ev tercih edecekler, doğal güzelliklerin köklü bir tarihle yoğrulduğu bir ilçede yaşama şansı elde edecektir.

Yusufeli Satılık Konut Tercih Edeceklere Demografik Durum

Yusufeli ilçesi, Artvin kentinin en kalabalık beşinci ilçesidir ve şehir nüfusunun %11.95’ine ev sahipliği yapmaktadır. 01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 20.794’tür. Bu kişilerin 10.322’si kadın, 10.472’si erkektir. Kısacası, nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. 2012 yılından itibaren azalan nüfus, 2017-2018 tarihleri arasında artış göstermiştir. Popülasyonun artış hızı %2.82 olmuştur. İlçe, beş mahalle ve altmış üç köyden meydana gelmektedir. Artvin Yusufeli satılık daire arayanlar aşağıda gelişmişlik sıralamasına göre verilen yerleşim birimlerinden birinde veya birkaçında arayışlarını sürdürebilirler:

  • Merkez Mahallesi

  • Kazım Karabekir Mahallesi

  • Ahalt Mahallesi

  • Hasanağa Mahallesi

  • Erdemler Mahallesi

Eğer Yusufeli satılık konut kararınızdan eminseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Yusufeli satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.