Emlakjet

Artvin Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu
search
Artvincancel

Artvin Satılık Konut Arayanlara Yol Gösterecek Bilgiler

Artvin satılık konut arayan EmlakJet takipçileri için önemli olan bilgilere bu yazımızda yer verdik. Artvin Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan 7.393 m2lik yüz ölçümüne sahip bir ilimizdir. Artvin’in doğusunda Ardahan, batısında Rize ve güney kesiminde ise Erzurum yer almaktadır. Aynı zamanda Artvin Gürcistan ile sınır komşusudur. Yüzey şekilleri çok engebeli olan Artvin’de çoğunlukla Doğu Karadeniz iklimi görülmektedir. Rakımın yüksek olduğu bölgelerde kışlar daha sert geçmekte ve Artvin’in iç bölgelerinden sahil bölgesine doğru ilerlendiğinde yağış miktarlarının arttığı görülmektedir. Nüfusu 166.143 ve rakımı 500’dür.

 

Artvin Satılık Konut Tercih Edecekler İçin İl Rehberi

Artvinlilerin genel geçim kaynakları tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tarım ekonomisine bakıldığında genellikle çay ve fındık tarımı yaygındır. Artvin sanayicilikte çok fazla gelişmiş bir il olmamakla beraber ilde çay ve fındık fabrikaları bulunmaktadır. Aynı zamanda balıkçılık da şehrin geçim kaynakları arasında yer almaktadır.

 

Artvin’in geçim kaynaklarının yanı sıra turizmi de göze çarpmaktadır. Göz alıcı doğası, milli parkları, gölleri ve akarsuları bölgeye gelen ziyaretçileri mest etmektedir. Büyük bir bölümü ormanlardan oluşan Artvin bu özellikleriyle turistlerin uğrak yerlerinden biri olmayı başarmıştır. Artvin’de Çoruh Nehri, Karagöl Sahra Milli Parkı, Efeler-Gorgit Tabiatı Koruma Alanı gibi alanlar büyük ilgi görmektedir. Özellikle Çoruh Nehri dünyanın en hızlı akan nehirlerinden biri olması sebebiyle akarsu sporları için paha biçilemez bir ortam yaratmaktadır. Bu sayede her yıl dünyanın birçok yerinden Artvin’e sayısız turist çekmektedir.

 

Artvin Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Bilgileri

2018 yılı TÜİK verilerine göre Artvin’in toplamda 9 ilçesi, 9 belediyesi, 38 mahallesi ve 320 köyü bulunmaktadır. Artvin’in ilçeleri; Artvin (merkez), Ardanuç, Arhavi, Borçka, Hopa, Murgul, Yusufeli, Şavşat ve Kemalpaşa’dan oluşmaktadır. Artvin’de nüfus en çok merkezde ardından Hopa ilçesinde bulunmaktadır. Bundan dolayı Artvin Hopa satılık müstakil ev arayanlar için talebin yoğun bölgelerden birisidir. Bu ilçeler içinde Çarşı mahallesi, Orta mahalle ve Balcıoğlu mahallesi gibi mahalleler talebin yüksek olduğu yerler arasında yer almaktadır. Ayrıca 2007 yılında kurulan Artvin Çoruh Üniversitesi yakınları da ev alanların yatırım olarak tercih ettiği yerlerden bir tanesidir.

 

Artvin Satılık Konut Fiyatları

Artvin’den ev alacaklar için en önemli konulardan birisi şüphesiz ki evin fiyatı ve büyüklüğü olmaktadır. EmlakJet Bölge raporuna göre Artvin’de toplam 115.411 konut bulunmakta ve dairelerin ortalama alanı ise 135 m2 olmaktadır. Ortalama konut fiyatı 196.020 TL’dir. Artvin satılık daire fiyatları oda sayısına ve metrekaresine göre şu şekildedir;

 

  • 1+1 56 metrekare konut 98.392 TL
  • 2+1 108 metrekare konut 161.244 TL
  • 3+1 137 metrekare konut 198.924 TL
  • 4+1 170 metrekare konut 204.510 TL

 

Artvin Satılık Konut Arayanların Dikkat Etmesi Gerekeler

Artvin’de satılık daire ararken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Artvin’in yer yer hırçın doğası ve engebeli coğrafyasında kış mevsimi uzun ve soğuk geçtiği için alınabilecek binaların yalıtımlarına dikkat edilmeli ve kolay ısınan binalar ev tercihinde ilk sıralara koyulmalıdır. Bunun dışında Artvin satılık konut tercihlerinde evin krediye uygunluğu, sosyal yaşantılara yakınlığı, ulaşımı, hastane-okul vb. yerlere yakınlığına dikkat edilmelidir. İstenilen fiyat ile piyasa değerinin kıyaslayarak da alacağınız eve fazladan ödememek için sitemizden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.  Hayalinizdeki eve sahip olabilmek için Artvin merkez satılık daire ya da diğer ilçelerdeki satılık daire seçeneklerine göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.