Emlakjet

Aydın Didim Satılık Ev

araması için 3,674 ilan bulundu
search
Didimcancel
Aydıncancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Didim Satılık Konut Alacaklar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Didim satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Aydın’ın Didim ilçesi, turistik özellik taşımaktadır. İl merkezine 101 kilometre uzaklıkta güneybatı tarafında konumlanmıştır. İlçenin ilk yerleşim izleri tarihi olarak Neolitik Devre kadar uzanmaktadır. Mikenler, Giritliler, Akalar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Menteşe Beyliği ve Osmanlıya kadar pek çok kadim milletlere ev sahipliği yaparak topraklarına farklı kültürleri barındırmıştır. İlçenin ekonomisi turizm ve tarıma dayanmaktadır. Geçmişte tarla ürünlerinden tütün birinci sınıfta iken günümüzde tütün üretimi sınırlandırılması ile birlikte tütün ekiminde azalma fazladır. Buğday ve pamuk üretiminin artışı ile birlikte hayvancılık tüketimi karşılayacak kadar yapılmaktadır. Turistik mekanları; Altınkum Plajı ve Apollon Tapınağı olarak yılın yaz aylarında fazla olmak kaydıyla en fazla turist ziyaretine uğrayan yerleridir. Didim satılık konut almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Doğusunda Muğla il sınırı,

 • Batısında ve Güneyinde Ege Denizi,

 • Kuzeyinde Söke ilçesi, Bafa Gölü ve Menderes Nehri ile sınırlandırılmış bir yarımada görünümündedir.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 85.055 kişidir. Bu nüfusun yüzde 49,10’u kadın, yüzde 50,90’ı erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 402 kilometrekaredir. Akdeniz tipi iklim özelliklerine sahip olan ilçenin yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ılık ve yağışlı geçmektedir.

Didim Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Haziran ayı verilerine göre Didim’de ev satın almak isteyenler için genel bilgiler;

 • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,

 • Konutun metrekare satış fiyatı minimum; 1.783 Türk Lirası,

 • Konutun metrekare satış fiyatı maksimum; 4.111 Türk Lirası,

 • Konutun amortisman süresi 27 yıl olarak hesaplanmıştır.

Tercih edeceğiniz konutun bulunduğu mevkii, sahip olduğu iç ve dış özellikler, site olup olmaması, daire tipi ve sosyal alanlara yakınlığı gibi pek çok etmenlere göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Modern ve yazlık villa tipi sitelerin bulunduğu bir ilçe olan Didim satılık kelepir evler bulmak da mümkündür. Bunun için listeleme sayfamızdaki fiyat aralığını belirleyebileceğiniz filtreleme sisteminden faydalanabilirsiniz.

Didim Satılık Konut Fiyatları

Aydın’ın en lüks ilçelerinden biri olan Didim’de ev alma hayali kuranlar için ilk başta evin fiyatı gelmektedir. Sizler için belli konut tipine göre ortalama satış fiyatlatını araştırdık.

 • 1+1 60 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 160.380 TL,

 • 2+1 85 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 217.940 TL,

 • 3+1 140 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 352.660 TL,

 • 4+1 176 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 521.312 TL,

 • 5+1 210 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 634.830 TL’dir.

Türkiye’nin güney sahillerindeki yazlık bölgelerin pek çoğundan daha uygun fiyatlara satılık yazlık alabileceğiniz bir ilçedir. En çok tercih edilen bölgelerinden biri olan Aydın Didim Altınkum’da sahibinden satılık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.