/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karacasucancel

Aydın Karacasu Satılık Ev

araması için 20 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Karacasu Satılık Konut Tercih Edeceklere Bilgiler

Karacasu satılık konut ilanları arasında dolaşırken ilçe hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Karacasu, Aydın’ın bir ilçesidir. Bölge tarihi oldukça eskilere dayanır. Afrodisias (Aphrodisias) Antik Kentinde yapılan çalışmalar sonucunda ilçenin tarihinin 6 bin yıl öncesine kadar dayandığı düşünülür. Bu antik kentin önemi Geç Helenistik Dönemden Bizans dönemine kadar inşa edilmiş eserlerin büyük ölçüde korunmuş olmasından gelir. Özellikle mermer sanatı oldukça gelişmiştir. Aphrodisias Antik Kenti ve kentin yakınında yer alan antik mermer ocakları Dünya Miras Listesine 2017 senesinde eklenmiştir. Malazgirt Meydan Savaşından sonra ise ilçe Türk hâkimiyetine girmiştir. İlçenin eski ismi Yenişehir’dir. 1867 yılında Aydın’a bağlı bir kaza konumuna getirilmiş ve 1923 yılında ilçe konumuna getirilmiştir.

Karacasu Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 18.706’dır. Bu nüfusun %49,41’ini erkekler ve %50,59’unu kadınlar oluşturur. Bölgenin 2017 yılı nüfusu ise 18.646’dır. İlçenin nüfusu bir yıl içerisinde küçük bir artış göstermiştir. Yıllık nüfus artış oranı %0,32’dir. Nüfus yoğunluğu 26’dır. Bu da ilçede kilometrekare başına düşen kişi sayısının 26’ya denk geldiği anlamına gelir. İlçe bu nüfus yoğunluğu ile Aydın’ın nüfus yoğunluğu en düşük olan ilçesidir. Toplam 38 mahallesi bulunan ilçenin en kalabalık mahalleleri Yaylalı Mahallesi, Yenice Mahallesi, Ataeymir Mahallesi, Cabi Mahallesi ve Ataköy Mahallesidir. Siz de bu ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız Aydın Karacasu da satılık ev ilanları sitemizde sizleri bekliyor.

Karacasu Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Yapısı

Bölge Büyük Menderesin güneydoğusundan açılan Dandalaz Vadisi yamaçlarındadır. Şehir merkezine yaklaşık 87 kilometre uzaklıktadır. İlin doğusunda yer alır. Kuzeyinde Kuyucak, kuzeybatısında Nazilli, batısında Bozdoğan ilçeleri ile güney ve doğusunda Denizli ili yer alır. Deniz seviyesinden yaklaşık 518 metre yüksekliktedir. Aydın’ın en yüksek ilçesidir. İlçenin yüzölçümü 727 kilometrekaredir. Bölge yer yer engebeli ve dağlık bir arazi yapısına sahiptir. Karacasu yaylaları ile ünlüdür. İlçenin 17 yaylası vardır. Bu yaylalara Hacı Ahmet Yaylası, Nacipınar Yaylası, Kahvederesi Yaylası (Dokuz Kavaklar), Sevindik Yaylası, Yuva Yaylası, Gölcük Yaylası, Subaşı Yaylası, Tekke Yaylası ve Kızıllık Yaylası örnek verilebilir. İlçe halkının geçim kaynaklarını genellikle tarımdır. Yetiştirilen başlıca ürünler zeytin ve elmadır. Ek olarak deri işlemeciliği de yapılır. Karacasu da satılık köy evleri oldukça tercih edilir.

Karacasu Satılık Konut Fiyatları

İlçede 10.802 adet konut vardır. Bu konutlarda ortalama 3,47 kişi yaşar. İlçedeki işyeri sayısı 1.314’tür. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki satılık konutların alanları 126 metrekareye denk gelir. Karacasu satılık konut fiyatları ortalama 196.938 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satış fiyatı 1.563 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşleri 32 yıldır. Bu da bir dairenin kendi fiyatını kira yoluyla geri ödeme süresinin 32 yıl olduğu anlamına gelir. Siz de ev alırken bu fiyatları göz önünde bulundurmalısınız. Fakat bu verilerin ilçe genelindeki satılık konutların ortalamaları olduklarını unutmamalısınız. Satılık konut fiyatları dönemden döneme ve evin sahip olduğu çeşitli özelliklere göre değişiklik gösterebilir.

Karacasu’nun istediğiniz bölgedeki evleri için EmlakJet size bir tık uzaklıkta. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire aydın Karacasu ilanlarına listeleme sayfalarımızdan dilediğiniz anda ve mekânda bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Karacasu Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.