Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Aydın Köşk Satılık Ev

araması için 10 ilan bulundu
search
Köşkcancel
Aydıncancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR

Köşk Satılık Konut Almayı Düşünenlere Yol Gösterici İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Köşk satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Köşk, Aydın’ın il merkezine 19 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. Köşk ilçesinin tarihi ile ilgili ilçenin yerleşim bölgesi olarak kullanımının Etiler döneminden başladığı düşünülmektedir. Zamanla Lidyalıların, Kayralıların, İonların göç ve saldırılarına rağmen kent, M.Ö. 281 yılında Suriye Kralı Selevkos tarafından ele geçirildi. Selçuklular döneminde Fındıklı şehri olarak anılan Köşk, 1390 yılında Osmanlı’nın eline geçmiştir. Eski dönemlerde ‘’Sandıklı’’ olarak bilinen ilçe 1653 yılında yaşanan depremden sonra ‘’Göçük’’ olarak adlandırılmış olsa da daha sonrasında günümüzdeki ismini almıştır. 1990 yılında müstakil ilçe statüsüne yükseltilen ilçede meşe, çam ormanları ve palamutla birlikte incir, ceviz, zeytin, nar, ayva, kiraz, elma, üzüm gibi meyvelerin yetiştiriciliği de fazladır. Ovaya doğru inildikçe narenciye, şeftali, sebze, susam, pamul, buğday, kavun, karpuz, mısır halkın geçim kaynağını oluşturur. Arıcılık ve süt inekçiliği ise son yıllarda gelişmiştir. Köşk satılık konut arayışında olanlar için çevresindeki diğer ilçeler;

 • Batısında Aydın’ın Merkez ilçesi,

 • Doğusunda Sultanhisar ilçesi,

 • Güneydoğusunda Yenipazar ilçesi,

 • Kuzeyinde İzmir ili ile komşudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 27.517 kişidir. Bu nüfusun yüzde 49,38’i kadın, yüzde 50,62’si erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 146 metrekaredir. Ulaşımı diğer ilçeler arasında yolcu minibüsleri ile sağlanmaktadır. Aynı zamanda TCDD Söke-Nazilli seferleriyle de Köşk ilçesine ulaşılabilmektedir.

Köşk Satılık Konut Alacaklara İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Haziran ayı verilerine göre Köşk’te satılık daire almak isteyenler konut satış piyasası bilgiler şöyledir;

 • Konutun toplam metrekaresi 120,

 • Konutun minimum birim satış fiyatı 1.182 TL,

 • Konutun maksimum birim satış fiyatı 2.057 TL,

 • Konutun amortisman süresi 15 yıl olarak hesaplanmaktadır.

Tercih edeceğiniz konutun bulunduğu mevkii, dairenin iç ve dış özellikleri ve sahip oldğuğu sosyal ortama göre fiyatlarda değişiklikler görülebilmektedir. Size en uygun evi bulabilmek için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Köşk Satılık Konut Fiyatları

Bölge raporundaki detaylı bilgilere göre ilçedeki ortalama konut satış fiyatları şu şekildedir;

 • 1+1 65 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama 113.750 TL,

 • 2+1 90 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama 150.300 TL,

 • 3+1 146 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama 204.400 TL’dir.

Aydın Köşk inşaat satılık daire gibi en çok tercih edilen ilanları detaylıca inceleyebilmek için ilan listeleme sayfamızdaki filtrelerden faydalanabilirsiniz.

Köşk Satılık Konut Alacakların Tercih Edebileceği Mahalleler

Aydın’ın Köşk ilçesinde satılık daire seçeneklerine bakabileceğiniz toplam 28 tane mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Yavuzköy, Uzundere, Altıeylül, Beyköy, Sarıçam, Menteşeler, Çarşı, Gündoğan, Karatepe, Kızılcaköy, Akçaköy, Soğukkuyu, Ovaköy, Başçayır, Cumayanı, Gökkiriş, Ilıdağ, Kıran, Koçak, Serdaroğlu, Mezeköy, Kızılcayer, Baklaköy, Cumadere, Çiftlikköy, Güzelköy, Ketenyeri Mahallesidir. En çok tercih edilenlerden biri olan Aydın Köşk Çarşı Mahallesi satılık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.