Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sökecancel
Aydıncancel

Aydın Söke Satılık Ev

araması için 438 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Söke Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet satılık konut arayışında olan vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Söke satılık konut arayan vatandaşlar, ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili olarak bilgi edinerek hızlı bir şekilde konut tercihinde bulunabilirler.

Aydın ilinin batısında Ege Denizi’ne kıyısı olan Söke 1064 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Aydın’ın yüzölçümü anlamında en büyük ilçesi olan Söke, nüfus bakımından da üçüncü sırada yer almaktadır. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe 1300’lü yıllarda Türklerin hakimiyetine girmiştir. 1426’da Osmanlı hakimiyetine giren ilçe 19. ve 20. yüzyılları arasından Yörük aşiretlerine ev sahipliği yapmıştır. Söke satılık konut arayışında olan vatandaşlar ilçeye İzmir-Söke ve Denizli-Aydın-Söke istasyonları ile ulaşabilirler.

Söke Satılık Konut Arayışındakiler İçin İlçe Ekonomisi

Türkiye’nin en önemli pamuk üretim alanlarından biri olan ilçe 450 bin hektar ekilebilir araziye sahiptir. İlçe ekonomisinin yüzde 70’ini karşılayan tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi üretimine dayanmaktadır. Verimli arazileri ile öne çıkan Aydın Söke'de satılık konut tercihinde bulunacak olan vatandaşlar tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. İlçede pamuk üretiminin yanı sıra buğday, narenciye, yem bitkileri, meyve bitkileri, incir ve zeytin yetişmektedir. Söke satılık ev arayışında olan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgede hayvancılık, balıkçılık ve arıcılık faaliyetlerinin de yapıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yanı sıra sanayi alanında da gelişen Söke ilçesinde ülkemizin önemli çimento, un, iplik, süt, seramik ve çırçır fabrikaları yer almaktadır. İlçede kurulan organize sanayi bölgesi ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. İlçeye yatırımcıların fabrika kurma çalışmaları devam etmektedir.

Söke Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 120 bin 217’dir. Toplam nüfusun yüzde 50,10’unu (60 bin 225) erkek, yüzde 49,90’ını (120 bin 217) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Söke kiralık konut arayanların tercih edebileceği 49 adet mahalle bulunmaktadır: Çalışlı Mahallesi, Çavdar Mahallesi, Çeltikçi Mahallesi, Demirçay Mahallesi, Doğanbey Mahallesi, Fevzipaşa Mahallesi, Gölbent Mahallesi, Güllübahçe Mahallesi, Güneyyaka Mahallesi, Özbaşı Mahallesi, Pamukçular Mahallesi, Ağaçlı Mahallesi, Akçakaya Mahallesi, Akçakonak Mahallesi, Argavlı Mahallesi, Arslanyaylası Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Atburgazı Mahallesi, Avcılar Mahallesi, Avşar Mahallesi, Bağarası Mahallesi, Bayırdamı Mahallesi, Burunköy Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çalıköy Mahallesi, Sarıkemer Mahallesi, Savuca Mahallesi, Sayrakçı Mahallesi, Sazlı Mahallesi, Serçin Mahallesi, Sofular Mahallesi, Tuzburgazı Mahallesi, Yamaç Mahallesi, Yenicamii Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi Yenikent Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yuvaca Mahallesi, Güzeltepe Mahallesi, Karaatlı Mahallesi, Karacahayıt Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Kaygıllı Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Kisir Mahallesi, Konak Mahallesi, Köprüalan Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Söke Nalbantlar’da kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Aydın Söke Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Aydın Söke Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Aydın Söke Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Sultanhisar Atça Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Altıeylül Ayşebacı Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Altıeylül Yenice Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Ayvalık Altınova Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Ayvalık Küçükköy Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.