/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sultanhisarcancel

Aydın Sultanhisar Satılık Ev

araması için 17 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Sultanhisar Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Sultanhisar satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Sultanhisar, Aydın’ın il merkezine 29 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. Diğer ilçelerle ulaşımı taşıma birliğine bağlı yolcu minibüsleri ile gerçekleştirilmektedir. İlçe içerisinden TCDD’nin İzmir-Denizli-Söke-Nazilli seferleri geçmektedir. İzmir-Afyon demiryolu ve İzmir-Denizli karayolunun şehrin içerisinden geçmesi, ulaşım ve ticaretin gelişmesine neden olmuştur. 1958 yılına kadar Nazilli ilçesine bağlı bir bucak iken o yıl müstakil ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçenin ilk kuruluş tarihine bakıldığında ise 1270 yılında Selçuklu Medeniyeti tarafından kurulmuş bir kültür merkezidir. 1425 yılında Osmanlı tarafından hakimiyet altına alınmıştır. Aydın Bey’in kızlarından Nilüfer Sultan’ın hisarı olduğundan şehrin ismi kabaca Sultanhisar olarak almıştır. Sultanhisar satılık konut almayı düşünenler için çevresindeki diğer ilçeler;

  • Kuzeyinde İzmir ili,

  • Güneyinde Yenipazar ilçesi,

  • Doğusunda Nazilli ilçesi,

  • Batısında Köşk ilçesi,

  • Güneybatısında Aydın’ın merkez ilçesi ile komşudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 20.533 kişidir. Bu nüfusun yüzde 51,41’i kadın, 48,59’u erkekten oluşur. İlçedeki halkın geçim kaynağı tarım ve tarıma bağlı sanayiye bağlıdır. Bunlar zeytinyağı, pamuk çırçır fabrikaları, incir işletmeleri ve tarım ürünleri mumlama ile paketleme tesisleridir. İlçede yetiştirilen belli başlı ürünler Akdeniz ve Ege bölgesinin özelliklerini taşıyan zeytin, incir, üzüm, narenciye, çilek, pamuk ve kestanedir.

Sultanhisar Satılık Konut Alacaklara Konut Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Aydın Sultanhisar’da satılık ev almak isteyenlerin bilmesi gereken bilgiler şöyledir;

  • Konutun ortalama brüt yaşam alanı 140 metrekare,

  • Konutun metrekare satış fiyatı minimum 930 TL,

  • Konutun metrekare satış fiyatı maksimum 1.969 TL,

  • Konutun amortisman süresi 24 yıl,

  • Ortalama satış fiyatı 212.660 TL olarak hesaplanmaktadır.

Tercih edeceğiniz dairenin bulunduğu mevkii, sahip olduğu iç ve dış özellikler, sosyal çevresi gibi pek çok etkene göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Aradığınız özelliklere sahip evi kolaylıkla bulabilmek için Sultanhisar Şelale Evleri satılık daire gibi en çok tercih edilen ilanlardan başlamak için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Sultanhisar Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

Sultanhisar ilçesinde satılık daire arayanların tercih edebileceği 18 tane mahallesi vardır. Bunlar; Eskihisar, Uzunlar, Yağdere, Zafer, Salavatlı, Malgaçemir, Kavaklı, Hisar, Demirhan, Rekmez, Kurtuluş, Kabaca, Güvendik, Beşeylül, Malgaçmustafa, Kılavuzlar, İncealan ve en fazla nüfusa sahip olan Aydın Atça’da satılık müstakil evler gibi pek çok farklı alternatiflere ulaşmak için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir ve aradığınız eve sahip olabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Sultanhisar Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.