Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Balıkesir Balya Satılık Ev

araması için 5 ilan bulundu
search
Balyacancel
Balıkesircancel

Balya Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Balya satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internetteki haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Balya Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ilinin önemli ilçelerinden biri olan Balya ilçesinin toplam yüzölçümü 952 kilometrekaredir. Balya satılık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile ulaşım imkanları bakımından da oldukça zengindir. Balya satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisini edinmektedir. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sulu tarım faaliyetleri yürütülmekte olup sebze ve meyve ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Balya Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 141’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,81’ini (6 bin 545) erkek, yüzde 50,19’unu (6 bin 596) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Balya satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 46 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Akbaş Mahallesi, Alidemirci Mahallesi, Bengiler Mahallesi, Çakallar Mahallesi, Çalova Mahallesi, Çamavşar Mahallesi, Çamucu Mahallesi, Çiğdem Mahallesi, Çukurcak Mahallesi, Danişment Mahallesi, Değirmendere Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Doğanlar Mahallesi, Dörtyol Mahallesi, Enverpaşa Mahallesi, Farsak Mahallesi, Gökmusa Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Göloba Mahallesi, Habipler Mahallesi, Hacıhüseyin Mahallesi, Havutbaşı Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Karacahisar Mahallesi, Karlık Mahallesi, Kaşıkçı Mahallesi, Kavakalanı Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Kayapınar Mahallesi, Koca Camii Mahallesi, Kocabük Mahallesi, Koyuneri Mahallesi, Mancılık Mahallesi, Medrese Mahallesi, Müstecap Mahallesi, Narlı Mahallesi, Orhanlar Mahallesi, Örenköy Mahallesi, Patlak Mahallesi, Semizköy Mahallesi, Söbücealan Mahallesi, Yarışalanı Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yazlık Mahallesi ve Yenikavak Mahallesi’dir.

Balya Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedirler. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. Bölge halkı ilçenin eğitiminden oldukça memnundur. Balıkesir Balya satılık konut arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullardan başlıcaları: 

  • Şamile Altıntaş İlköğretim Okulu: Koca Cami, Çamlık Sokak No:17, 10840 Balya/Balıkesir. Daha detaylı bilgiler için (0266) 486 10 18 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Zübeyde Hanım Yatılı İlköğretim Bölge Okulu: Enverpaşa, Aydın Sokak, 10840 Balya/Balıkesir. Daha detaylı bilgiler için (0266) 486 10 50 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Balya İmam Hatip Ortaokulu: Koca Cami, imam hatip ortaokulu, 10840 Balya/Balıkesir. 

Sizler de satılık daire tercihini Balıkesir ilinin Balya ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Balıkesir Balya uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.