/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bigadiçcancel
Balıkesircancel

Balıkesir Bigadiç Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Bigadiç Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Bigadiç satılık konut tercih etmeyi düşünenler için, ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi bir arada topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı alanda bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Bigadiç, ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Balıkesir iline bağlı bir ilçedir. Bölgenin bilinen ilk ismi Didi-Moti-He’dir. Son derece ilginç olan bu isim, mitolojik bir anlam taşımaktadır ve “Şans Tanrıçasının İkizi” anlamını taşımaktadır. Bigadiç’in anlamı ise, suyu bol olan, kuyusu bol olan, sulak yer anlamındadır. İlçenin ismi ile ilgili birçok rivayet vardır. Bunlardan en çok kabul göreni semtin ismi Bergama Kralı’nın oğlundan aldığıdır.

Bigadiç Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Konumu

Bigadiç satılık ev tercih etmeyi düşünenler için hazırladığımız bu yazının ilk kısmında bölgenin coğrafi özelliklerinden, konumundan ve ikliminden bahsedeceğiz. Bigadiç, Güneydoğu Maramara Bölgesi’nde yer almaktadır. Balıkesir-İzmir karayolu üzerinde yer alan ilçe, kent merkezinden 38 kilometre uzakta bulunmaktadır. Bigadiç kuzeyinde Kepsut, güneyinde Sındırgı, batısında Balıkesir Merkez, doğusunda ise Dursunbeyli ilçeleri ile komşudur. Semtin rakımı, daha net bir ifade ile denizden yüksekliği 180 metredir. İlçe, 1007 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Simav Çayı’nın can verdiği Bigadiç Ovası üzerine kurulan ilçe, alüvyonu bol verimli toprakların üzerinde yer almaktadır. İlçede bir geçiş iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, sonbahar ayları uzun ve ılık, kış ise kimi zaman kar yağışlı geçmektedir.

Bigadiç Satılık Konut Bakanlara İlçenin Tarihi

Yaşadığınız bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölge ile aranızdaki iletişimi güçlendirir. Bu sebeple eğer hayatınızın önemli bir kısmı burada geçirmek için Bigadiç satılık daire arıyorsanız, ilçenin köklü geçmişi hakkında bilgi sahibi olmanız sizin için iyi olacaktır. 20.yüzyılın başlangıcından itibaren yapılan arkeolojik kazılar bölgede ilk yerleşimin MÖ 4000’li yıllarda başladığını kanıtlar niteliktedir. Ortaya çıkarılan Yortan Mezarları bu açıdan son derece önemlidir. Bölgeyi iskan eden ilk topluluk ise Lidyalılar’dır. Daha sonra ilçede Persler, Romalılar ve Bizanslılar tarafından ele geçirilmiştir. 1071 yılında yapılan Malazgirt Meydan Muharebesi itibari ile Türk akınları bölgeye kadar ulaşmıştır. İlçe Anadolu Selçuklu Devleti tarafından 1113 yılında ele geçirilmiştir. 1243 Kösedağ Savaşı’ndan sonra beylikler döneminde Karesioğulları tarafından alınmıştır. Osman Bey’in oğlu Orhan Bey tarafından Osmanlı İmparatorluğu’na katılmıştır.

Bigadiç Satılık Konut Alacaklara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 49.887’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %51.09’u erkek, %48.91’i kadındır. Rakamsal bir ifade ile, ilçede 25.488 erkek, 24.399 kadın yaşamaktadır. Nüfus, cinsiyete dengeli dağılmıştır. İlçe nüfusunun üçte ikisi merkezde yaşamını sürdürmektir. Balıkesir Bigadiç satılık ev arayanlar araştırmalarını aşağıda verilen mahallelerden bir veya birkaçında sürdürebilir. Gelişmişliklerine göre yerleşim birimleri aşağıdaki gibidir:

 • Çağış Mahallesi

 • Fetihbey Mahallesi

 • Servi Mahallesi

 • Çavuş Mahallesi

 • Kuyu Mahallesi

 • Emek Mahallesi

 • Işıklar Mahallesi

 • Abacı Mahallesi

 • 4 Eylül Mahallesi

 • İskeleköy Mahallesi

 • Akyar Mahallesi

Eğer Bigadiç satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, bir an önce harekete geçmek için ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Bigadiç satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İzmir’de ev satma süresi 5 güne iniyo...

İzmir’de ev satma süresi 5 güne iniyo...

7 Aralık 2021

Aşçıoğlu’nun Yeni Projesi Selenium Pa...

Aşçıoğlu’nun Yeni Projesi Selenium Pa...

7 Aralık 2021

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Bigadiç Satılık Ev
4 Eylül MahallesiAbacı MahallesiAdalı MahallesiAkyar MahallesiAlanköy MahallesiAltınlar MahallesiAşağıçamlı MahallesiAşağıgöcek MahallesiBabaköy MahallesiBademli MahallesiBalatlı MahallesiBaşçeşme MahallesiBeğendikler MahallesiBekirler MahallesiBozbük MahallesiCamii MahallesiÇağış MahallesiÇamköy MahallesiÇavuş MahallesiÇayüstü MahallesiÇekirdekli MahallesiÇeribaşı MahallesiÇıtak MahallesiÇömlekçi MahallesiDavutça MahallesiDavutlar MahallesiDedeçınar MahallesiDeğirmenli MahallesiDere Çerkes MahallesiDikkonak MahallesiDoğançam MahallesiDurasılar MahallesiDündarcık MahallesiElyapan MahallesiEmek MahallesiEmirler MahallesiEsenli MahallesiFethibey MahallesiGüvemçetmi MahallesiHacıömerderesi MahallesiHamidiye MahallesiHisarköy MahallesiIşıklar Mahallesiİğciler Mahallesiİlyaslar Mahallesiİskeleköy MahallesiKadıköy MahallesiKalafat MahallesiKarabahçe MahallesiKargın MahallesiKayalıdere MahallesiKayırlar MahallesiKırca MahallesiKızılçukur MahallesiKozpınar MahallesiKöseler MahallesiKuyu MahallesiKüçükyeniköy MahallesiKürsü MahallesiMecidiye MahallesiMeyvalı MahallesiOkçular MahallesiOkçularyeri MahallesiOrta MahallesiOsmanca MahallesiÖzgören MahallesiPanayır MahallesiSalmanlı MahallesiServi MahallesiTopalak MahallesiTozağan MahallesiTurfullar MahallesiYağcıbedir MahallesiYağcılar MahallesiYeniköy MahallesiYeşildere MahallesiYolbaşı MahallesiYukarıçamlı MahallesiYukarıgöçek MahallesiYürücekler Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.