Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Balıkesir Dursunbey Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu
search
Dursunbeycancel
Balıkesircancel

Dursunbey Satılık Konut Arayanlara Yol Gösterecek Bilgiler

Dursunbey satılık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri bir araya getirdiğimiz bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerine, iklimine, ekonomisine, nüfusuna ve mahallelerine değindik. Bu yazıyı okuduktan sonra saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, kafanızdaki soruların cevaplarına ulaşacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Dursunbey, Ege Bölgesi’nin en gelişmiş kenti olan Balıkesir iline bağlı bir ilçedir ve semt kent merkezinden tam yetmiş yedi kilometre uzakta bulunmaktadır. Tavşanlı ilçesine çok yakın mesafede bulunan semt, Bursa’ya yüz kırk üç, Kütahya’ya ise yüz kırk yedi kilometre uzakta yer almaktadır. Balıkesir-Kütahya karayolu üzerine kurulan bu ilçenin en meşhur ögesi dünyaca ünlü çamıdır.

Dursunbey Satılık Konut Bakanlara Semtin Coğrafi Özellikleri

Dursunbey satılık ev arayan EmlakJet ziyaretçileri için hazırladığımız bu yazının ilk kısmında bölgenin coğrafi özelliklerine ve iklim yapısına değineceğiz. Balıkesir’in doğusunda yer alan Dursunbey ilçesi Kütahya şehri ile sınır komşudur. Dağlık ve ormanlık bir araziden meydana gelen ilçe 1952 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semt, bu hali ile Balıkesir kentinin en geniş yüzölçümüne sahip ilçesidir. Dursunbey’in rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği ortalama 672 metredir. Ege Bölgesi sınırları içerisinde kalan ilçenin en yüksek noktası 1683 metrelik yükseltisi ile Alaçam Dağıdır. Ege Bölgesi’nde yer almasına rağmen bölgenin dağlık bir alan olması, ilçenin iklim şartlarını sertleştirmiştir. Bu nedenle, sert kışlar yaşanmaktadır. İlçede yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir.

Dursunbey Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Semtte birçok ekonomik faaliyet bir arada yürütülmektedir. Ancak yerel halkın önemli bir bölümü geçimini ormancılık ve ormancılığa bağlı olarak gelişen sanayi tesislerinden sağlamaktadır. Bölgedeki en önemli ekonomik faaliyet keresteciliktir. Bu durum, ilçede mobilyacılık faaliyetlerinin gelişmesini de sağlamıştır. Tüm bunlara ek olarak, semtte, çok zengin kömür, mermer, krom ve amatis yatakları bulunmaktadır. Bölgedeki tarım arazileri, engebe ve yükselti nedeniyle parçalı bir yapıdadır. Bu sebeple de tarımsal faaliyetler çok yoğun olarak gerçekleştirilememektedir. Fakat bölgede buğday, arpa, çavdar, yulaf, mercimek, nohut gibi tarımsal ürünler yetiştirilmektedir. Bölge halkının küçük bir kısmı ise hayvancılık ile uğraşmaktadır. Özellikle tavukçuluk gelişmiştir. Eğer bahsi geçen ekonomik faaliyet kollarından en az birinde aktifseniz, Dursunbey satılık daire arayışınız son derece isabetli olacaktır.

Dursunbey Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Mahallesi

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK istatistiklerine göre, ilçede 35.875 kişi yaşamını sürdürmektedir. Semt nüfusunun %48.89’u erkek, geriye kalan %51.11’i kadındır. Dursunbey’in nüfusu 2007 yılından beri düzenli bir şekilde düşmektedir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı eksilerde seyretmektedir. İlçede popülasyonun artış hızı -%1.27 civarındadır. Balıkesir Dursun Bey satılık ev tercih etmeyi düşünenler, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden bir ya da birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler:

  • Ferah Mahallesi

  • Üç Eylül Mahallesi

  • Bozyokuş Mahallesi

  • Cebeci Mahallesi

  • Mollaoğlu Mahallesi

  • Çakmak Mahallesi

  • Çiftçi Mahallesi

  • Durabeyler Mahallesi

  • Vakıf Mahallesi

  • Selim Ağa Mahallesi

Eğer Dursunbey satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz , ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Dursunbey satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Dursunbey Satılık Ev
Adaören MahallesiAkbaşlar MahallesiAkçagüney MahallesiAkyayla MahallesiAlaçam MahallesiAlagüney MahallesiArıklar MahallesiAşağımusalar MahallesiAşağıyağcılar MahallesiAyvacık MahallesiAziziye MahallesiBayıryüzügüney MahallesiBeyce MahallesiBeyel MahallesiBoyalıca MahallesiBozyokuş MahallesiBüyükakçaalan MahallesiCebeci MahallesiÇakırca MahallesiÇakmak MahallesiÇaltıcak MahallesiÇamharman MahallesiÇamköy MahallesiÇanakçı MahallesiÇatalçam MahallesiÇelikler MahallesiÇınarköy MahallesiÇiftçi MahallesiDada MahallesiDeğirmenciler MahallesiDelice MahallesiDemirciler MahallesiDereköy MahallesiDoğancılar MahallesiDurabeyler MahallesiEricek MahallesiFerah MahallesiGazellidere MahallesiGöbül MahallesiGökçedağ MahallesiGökçepınar MahallesiGölcük MahallesiGüğü MahallesiGürleyen MahallesiHacıahmetpınarı MahallesiHacılar MahallesiHacıömerler MahallesiHamzacık MahallesiHasanlar MahallesiHindikler MahallesiHondular MahallesiHopanlar MahallesiIşıklar Mahallesiİrfaniye Mahallesiİsmailler Mahallesiİstasyon MahallesiKaragöz MahallesiKarakaya MahallesiKaramanlar MahallesiKarapınar MahallesiKardeşler MahallesiKaryağmaz MahallesiKavacık MahallesiKavakköy MahallesiKazimiye MahallesiKızılcadere MahallesiKızılöz MahallesiKireç MahallesiKumlu MahallesiKurtlar MahallesiKuzköy MahallesiKüçükakçaalan MahallesiKüçükler MahallesiMahmudiye MahallesiMahmutça MahallesiMeydançayırı MahallesiMıcırlar MahallesiMollaoğlu MahallesiNaipler MahallesiOdaköy MahallesiOsmaniye MahallesiÖrenköy MahallesiPoyracık MahallesiRamazanlar MahallesiResüller MahallesiReşadiye MahallesiSaçayak MahallesiSağırlar MahallesiSakızköy MahallesiSarısipahiler MahallesiSarnıçköy MahallesiSebiller MahallesiSelimağa MahallesiSinderler MahallesiSüleler MahallesiŞabanlar MahallesiŞenköy MahallesiTafak MahallesiTaşkesiği MahallesiTaşpınar MahallesiTepeköy MahallesiTezlik MahallesiTurnacık MahallesiUmurlar MahallesiÜçeylül MahallesiVakıf MahallesiVeliler MahallesiYassıören MahallesiYukarımusalar MahallesiYukarıyağcılar MahallesiYunuslar Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.