/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Edremitcancel

Balıkesir Edremit Satılık Ev

araması için 3.112 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Edremit Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Edremit satılık konut düşünenler için, ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her her şeyi tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra semti daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Edremit, Ege Bölgesi’nin en gelişmiş illerinden biri olan Balıkesir’e bağlı bir ilçedir ve kentin yüzölçümü bakımından en büyük üçüncü ilçesidir. Kaz Dağları ile bilinen ilçe, iç turizmin önemli merkezlerinden biridir ve hem yerli hem de yabancı turist tarafından tercih edilmektedir. Özellikle yerli turistin ilk tercih ettiği mekanlardan olan Altınoluk ve Akçay burada bulunmaktadır. İlçenin ekonomisi tarım ve turizm faaliyetlerine bağlı olarak gelişmektedir. Bölgede özellikle zeytin üretimi çok yüksektir. İkinci en çok üretilen tarımsal ürün ise incirdir. Yerel halkın küçük bir kısmı turfanda sebzecilik de yapmaktadır.

Edremit Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Tarihi

Edremit satılık ev almayı düşünenler için, yazının ilk kısmında bölgenin tarihine kısaca değineceğiz. Eğer bir bölgeye tamamen yerleşmeyi düşünüyorsanız o yerin tarihi hakkında bilgi sahibi olmanız, yaşadığınız yerle aranızdaki bağı güçlendirecektir. Edremit, Antik Çağ’dan beri önemli bir yerleşim birimidir. Truva-Bergama karayolu üzerinde bulunması nedeniyle, birçok farklı medeniyet tarafından istila edilmiştir. Bir dönem Lidyalıların eline geçen ilçe, o dönemde iskan edilmiştir. En parlak dönemlerini Lidyalılar döneminde yaşayan semt, daha sonra Persler, Romalılar ve Bizanslılar tarafından ele geçirilmiştir. Anadolu Selçukluları döneminde Aydınoğulları’nın egemenliğinde olan ilçe, ikinci beylikler döneminde Karesioğulları Beyliği’nin sınırları içerisinde kalmıştır. İlçe, Orhan Bey Dönemi’nde Osmanlı Devleti’ne geçmiştir ve o tarihten itibaren Türk toprağıdır. Kurtuluş Savaşı sırasında Yunanlılar tarafından işgal edildiyse de 9 Eylül 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtulmuştur.

Edremit Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Özellikle başka şehirlerden gelerek bölgeye yerleşeceklerin ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olması iyi olacaktır. Bu sebeple Edremit satılık daire arayanların yazının bu kısmını dikkatlice okumalarını tavsiye ediyoruz. Edremit, 708 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve ilçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği 25 metredir. İlçe Edremit körfezi ile Kaz Dağları arasında yer almaktadır. Semtin en batı ucu Bababurnu’dur. İlçenin batısında Ege Denizi, Ayvacık ve Ezine ilçeleri, kuzeyin Bayramiç ve Yenice, doğusunda Havran, güneyinde ise Burhaniye ilçeleri bulunmaktadır. İlçedeki en yüksek oluşum Sarıkız Tepesi’dir. 1768 metrelik yükseltiye sahiptir. Verimli Edremit Ovası üzerine kurulan ilçeye dört farklı koldan su taşıyan çaylar bulunmaktadır.

Edremit Satılık Konut Alacaklara İlçenin Nüfus Yapısı

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 154.487’ye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.55’i kadın, %49.45’i ise erkektir.İlçe nüfusu 2007 yılından itibaren sürekli olarak artış göstermiştir. Kısacası nüfus grafiği yukarı yönlüdür. Popülasyonun artış hızı ise &4.15’tir ve bu rakam il ortalamasının üzerindedir. Turistik bölge olması nedeniyle ilçenin yaz aylarında nüfusu neredeyse iki katına çıkmaktadır. Balıkesir Edremit satılık ev arayanlar aşağıda ismi geçen yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler:

  • Cennetayağı Mahallesi

  • Altınkum Mahallesi

  • İkizçay Mahallesi

  • Tuzcumurat Mahallesi

  • Cumhuriyet Mahallesi

  • Sarıkız Mahallesi

  • Şahindere Mahallesi

  • Hamidiye Mahallesi

  • Altınoluk Mahallesi

  • Akçay Mahallesi

Eğer Edremit satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Edremit satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Edremit Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.