Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gömeçcancel
Balıkesircancel

Balıkesir Gömeç Satılık Ev

araması için 114 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gömeç Satılık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Gömeç satılık konut arayanlar için hazırladığımız bu yazıda, semtin coğrafi özelliklerine, ekonomisine ve demografisine değineceğiz. Yazıyı okuduktan sonra ilçe hakkında kafanıza takılan tüm soruların cevaplarına erişeceksiniz. Gömeç, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan ancak Marmara Bölgesi’nde de toprağı olan Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Burhaniye ile Ayvalık ilçeleri arasında yer alan semtin denizle kıyısı bulunmaktadır. Bölgenin bilinen ilk ismi Passawanda’dır. Daha sonra ilçe “Kisthene” ismi almıştır. Semtte yer alan Kızçiftliği Höyüğü, bölgede yerleşimin çok eski zamanlardan itibaren olduğunun kanıtıdır. Lidyalıların ve İyonların hakimiyetinde olan ilçe, Ege Bölgesi’nde yer alan ticaret kolonileri ile yakın ilişki içerisindedir. İlçenin değişik kesimlerinde bulunan arkeolojik buluntular, semtin tarihi hakkında ciddi ipuçları vermektedir.

Gömeç Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Gömeç satılık daire arayanlar için hazırladığımız bu yazının ilk kısmında, semtin coğrafi özelliklerinden bahsedeceğiz. Balıkesir’in yüzölçümü bakımından en küçük semtlerinden biri olan Gömeç, 223 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Gömeç’in rakımı, bir diğer deyişle denizden yüksekliği 10 metredir. İlçede yıllık ortalama sıcaklıklar 15-16 derece arasında bulunmaktadır. Semtin doğusunda Madra Dağı yer almaktadır. Bölgeden geçen doğal bir akarsu yoktur. İlçe topraklarının %70’i dağlık, %30 ise düz ovalık arazidir. Yaklaşık dört kilometrekarelik kıyı şeridine sahip olan ilçe, berrak kumsalları ve mavi bayraklı plajları ile tam bir doğa harikasıdır. Bölgede ılıman Akdeniz iklimi hakimdir. Bu sebeple yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir.

Gömeç Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, ilçedeki yaşam tarzını ve hatta emlak piyasasına bile belirlemektedir. Bu sebeple Gömeç’teki ekonomik faaliyet kolları ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak Gömeç satılık ev arayışı içerisinde olanlar için oldukça önemlidir. Gömeç ilçesinin ekonomisi tarımsal faaliyetlere dayanmaktadır. Yerel halkın %80’ini geçimini tarımdan sağlamaktadır. Başat tarımsal ürün zeytindir. İlçede 1.250.000 adet zeytin ağacı bulunmaktadır. Semtte tarıma dayalı sanayi de gelişmiştir. Bölgede 13 adet zeytinyağı fabrikası bulunmaktadır. Bu fabrikalar, ilçede ikamet edenlere istihdam olanağı sunmaktadır. Zeytin haricinde, domates, bakla, bezelye, patlıcan, pırasa, biber, salatalık, ıspanak ve havuç üretimi yapılmaktadır. Bölgede yetiştirilen ürünler iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere çevre illere gönderilmektedir. Eğer tarım ile ilgileniyorsanız Gömeç satılık daire tercihiniz son derece isabetli olacaktır.

Gömeç Satılık Konut Bakanlara Semtin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan Tüik raporundan alınan verilere göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 13.894’tür. Bu kişilerin 5.952’si erkek, 6942’si kadındır. Daha net bir ifade ile, %50.04’ü erkek, %49.96’sı kadındır. Kısacası, ilçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. 2007 yılından itibaren semt nüfusu düzenli olarak artmıştır. Ancak bu artışlar küçük miktarlardadır. Semtte nüfusun artış hızı %7.29’dur. Gömeç, on üç mahalleden oluşmuştur. Balıkesir Gömeç satılık daire arayışı içerisinde olanlar, aşağıda gelişmişliklerine göre verilen mahallelerden birinde veya birkaçında araştırmalarını sürdürmek isteyebilirler:

 • Yaya Mahallesi

 • Karaağaç Mahallesi

 • Kemal Paşa Mahallesi

 • Mithat Paşa Mahallesi

 • Ulubeyler Mahallesi

 • Hacı Hüseyinler Mahallesi

 • Hacı Osman Mahallesi

 • Hacıoğlu Mahallesi

 • Keremköy Mahallesi

 • Kuyualan Mahallesi

Eğer Gömeç satılık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile iletişim kurabilir veya sahibinden Gömeç satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Balıkesir Gömeç Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Balıkesir Gömeç Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Balıkesir Gömeç Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Gönen 100. Yıl Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Gönen Karalarçiftliği Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Balıkesir Havran Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Karesi 1. Sakarya Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Karesi Kuva-İ Milliye Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.