/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gömeçcancel

Balıkesir Gömeç Satılık Ev

araması için 168 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gömeç Satılık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Gömeç satılık konut arayanlar için hazırladığımız bu yazıda, semtin coğrafi özelliklerine, ekonomisine ve demografisine değineceğiz. Yazıyı okuduktan sonra ilçe hakkında kafanıza takılan tüm soruların cevaplarına erişeceksiniz. Gömeç, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan ancak Marmara Bölgesi’nde de toprağı olan Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Burhaniye ile Ayvalık ilçeleri arasında yer alan semtin denizle kıyısı bulunmaktadır. Bölgenin bilinen ilk ismi Passawanda’dır. Daha sonra ilçe “Kisthene” ismi almıştır. Semtte yer alan Kızçiftliği Höyüğü, bölgede yerleşimin çok eski zamanlardan itibaren olduğunun kanıtıdır. Lidyalıların ve İyonların hakimiyetinde olan ilçe, Ege Bölgesi’nde yer alan ticaret kolonileri ile yakın ilişki içerisindedir. İlçenin değişik kesimlerinde bulunan arkeolojik buluntular, semtin tarihi hakkında ciddi ipuçları vermektedir.

Gömeç Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Gömeç satılık daire arayanlar için hazırladığımız bu yazının ilk kısmında, semtin coğrafi özelliklerinden bahsedeceğiz. Balıkesir’in yüzölçümü bakımından en küçük semtlerinden biri olan Gömeç, 223 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Gömeç’in rakımı, bir diğer deyişle denizden yüksekliği 10 metredir. İlçede yıllık ortalama sıcaklıklar 15-16 derece arasında bulunmaktadır. Semtin doğusunda Madra Dağı yer almaktadır. Bölgeden geçen doğal bir akarsu yoktur. İlçe topraklarının %70’i dağlık, %30 ise düz ovalık arazidir. Yaklaşık dört kilometrekarelik kıyı şeridine sahip olan ilçe, berrak kumsalları ve mavi bayraklı plajları ile tam bir doğa harikasıdır. Bölgede ılıman Akdeniz iklimi hakimdir. Bu sebeple yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir.

Gömeç Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, ilçedeki yaşam tarzını ve hatta emlak piyasasına bile belirlemektedir. Bu sebeple Gömeç’teki ekonomik faaliyet kolları ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak Gömeç satılık ev arayışı içerisinde olanlar için oldukça önemlidir. Gömeç ilçesinin ekonomisi tarımsal faaliyetlere dayanmaktadır. Yerel halkın %80’ini geçimini tarımdan sağlamaktadır. Başat tarımsal ürün zeytindir. İlçede 1.250.000 adet zeytin ağacı bulunmaktadır. Semtte tarıma dayalı sanayi de gelişmiştir. Bölgede 13 adet zeytinyağı fabrikası bulunmaktadır. Bu fabrikalar, ilçede ikamet edenlere istihdam olanağı sunmaktadır. Zeytin haricinde, domates, bakla, bezelye, patlıcan, pırasa, biber, salatalık, ıspanak ve havuç üretimi yapılmaktadır. Bölgede yetiştirilen ürünler iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere çevre illere gönderilmektedir. Eğer tarım ile ilgileniyorsanız Gömeç satılık daire tercihiniz son derece isabetli olacaktır.

Gömeç Satılık Konut Bakanlara Semtin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan Tüik raporundan alınan verilere göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 13.894’tür. Bu kişilerin 5.952’si erkek, 6942’si kadındır. Daha net bir ifade ile, %50.04’ü erkek, %49.96’sı kadındır. Kısacası, ilçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. 2007 yılından itibaren semt nüfusu düzenli olarak artmıştır. Ancak bu artışlar küçük miktarlardadır. Semtte nüfusun artış hızı %7.29’dur. Gömeç, on üç mahalleden oluşmuştur. Balıkesir Gömeç satılık daire arayışı içerisinde olanlar, aşağıda gelişmişliklerine göre verilen mahallelerden birinde veya birkaçında araştırmalarını sürdürmek isteyebilirler:

  • Yaya Mahallesi

  • Karaağaç Mahallesi

  • Kemal Paşa Mahallesi

  • Mithat Paşa Mahallesi

  • Ulubeyler Mahallesi

  • Hacı Hüseyinler Mahallesi

  • Hacı Osman Mahallesi

  • Hacıoğlu Mahallesi

  • Keremköy Mahallesi

  • Kuyualan Mahallesi

Eğer Gömeç satılık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile iletişim kurabilir veya sahibinden Gömeç satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Gömeç Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.