Emlakjet

Balıkesir Gönen Satılık Ev

araması için 89 ilan bulundu
search
Gönencancel
Balıkesircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gönen Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Gönen satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Gönen, Balıkesir’in nüfus bakımından en büyük 5. ilçesidir. Tarihi; kaplıcaların etrafında yapılan kazı çalışmalarıyla ortaya çıkan mozaikler, yazılı taşlar, sütunlar, madeni paralar gibi tarihi eserler Gönen’in Milattan öncesinde yerleşim yeri olarak kullanıldığını kanıtlamaktadır. Milattan önce 2. Yüzyıla ait kitabelerde ilçenin ‘Sıcak su şehri’, ‘Thermi’, ‘Granikaion Hamamları’ olarak geçmektedir. Bu kitabelerde geçtiği gibi şehrin sıcak su şehri olduğu, kaplıcaları ile şifa kaynağı bulunduğu bilinir. Tarihi boyunca pek çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Gönen, oldukça zengin bir kültürel mirasa sahip ilçedir. 13. Yüzyılda Osmanlı hakimiyeti altına alınmıştır. 1922’de Yunan işgalinden kurtarılarak ilçe statüsünü korumuştur. Gönen satılık konut almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Erdek Körfezi ve Marmara Denizi,
 • Kuzeydoğusunda Bandırma ilçesi,
 • Güneydoğusu ve doğusunda Manyas ilçesi ile Kuş gölü,
 • Güneyinde Balya ilçesi,
 • Batısında Çanakkale ilinin Biga ve Yenice ilçeleri ile çevrilidir. ,

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 73.829’dur. Bu nüfusun yüzde 50,21’i kadın, yüzde 49,79’u erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 1.119 kilometrekare olan ilçenin rakımı 40 metredir. 

İlçe topraklarının merkezi ve kuzeydoğu bölümü ovalarla, batı ve güneydoğu bölümü de tepelik ve dalgalı alanlarla kaplıdır. Orta bölümünde verimli Gönen ovası bulunur. Şehir merkezi ve pirinç (çeltik) tarlaları bu ova bölümünde birlikte yer alır. Gönen satılık daire arayanlar için ilçenin iklim özellikleri bulunduğu coğrafyaya uygun olarak Akdeniz iklimi ile Karadeniz iklimi arasındadır. Geçiş iklimi özelliği taşıyan ilçede kış mevsimi soğuk ve yağışlı, yaz mevsimi sıcak geçmektedir. 

Gönen Satılık Konut Alacaklar İçin Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Balıkesir’in Gönen ilçesinde satılık daire piyasası şu şekildedir;

 • Konutun yaşam alanı ortalama 120 metrekare,
 • Konutun birim satış fiyatı minimum; 858 TL,
 • Konutun birim satış fiyatı maksimum; 1.769 TL,
 • Konutun amortisman süresi 20 yıl,
 • 2+1 100 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama; 128.100 TL,
 • 3+1 128 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama; 164.480 TL olarak hesaplanmıştır.

Tercih edeceğiniz dairenin bulunduğu konuma, sosyal çevresine, cephesine, site özelliklerine, dairenin iç ve dış özelliklerine göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Gönen’de satılık yeni daireler için listeleme sayfamızı inceleyebilir ve en güncel ilanlardan kendiniz için en güzel evi seçebilirsiniz. 

Gönen Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Sosyal Hayatı

İlçe merkezi Bandırma Balya yolu üzerinde bulunur ve Balıkesir il merkezine 135, Çanakkale’ye 140, Bursa’ya 150 kilometre uzaklıktadır. İlçe merkezinde ulaşım belediyeye ait olan yolcu minibüsleri ile sağlanabilmektedir. Günlük hayatta ilçe halkı genellikle bisiklet, elektrikli bisiklet ve motor ile ulaşımını sürdürmekte ancak yürümek de oldukça tercih edilmektedir. Hiç yokuşa sahip olmayan ilçe merkezinde Gönen’in meşhur et ve süt ürünlerini, kolonyağını, dondurmasını, pirinç ve bakliyatları bulabileceğiniz orta büyüklükte bir çarşısı bulunmaktadır. Gelişmişlik seviyesi oldukça yüksek olan Gönen satılık daire arayanlar için çarşıda bulunan Yıldız Parkı ile sosyal yaşamın merkezi konumundadır. Toplam 101 mahallesi vardır. Konutlar genellikle az katlı ve geniş olarak yapılmıştır. 5 katlı bina neredeyse hiç yoktur. Binalar genellikle yerden ısıtmalı olarak tercih edilir. Kaplıcalardan gelen sıcak su ile yaz kış Çarşı mahalleleri faydalanmaktadır. Bunlardan en fazla nüfusa sahip olan Gönen Gündoğdu Mahallesi satılık evler gibi ilanlar için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir ve sizde aradığınız evi kolaylıkla seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Gönen Satılık Ev
100. Yıl MahallesiAkçaali MahallesiAkçapınar MahallesiAlacaoluk MahallesiAlaettin MahallesiAlaşar MahallesiAltay MahallesiArmutlu MahallesiAsmalıdere MahallesiAtıcıoba MahallesiAyvalıdere MahallesiBabayaka MahallesiBakırlı MahallesiBalcıdede MahallesiBalcı MahallesiBayramiç MahallesiBeyoluk MahallesiBostancı MahallesiBuğdaylı MahallesiBüyüksoğuklar MahallesiCanbaz MahallesiÇakmak MahallesiÇalıca MahallesiÇalıoba MahallesiÇatak MahallesiÇığmış MahallesiÇınarlı MahallesiÇınarpınar MahallesiÇifteçeşmeler MahallesiÇiftlikalan MahallesiÇobanhamidiye MahallesiDereköy MahallesiDışbudak MahallesiDumanalan MahallesiEkşidere MahallesiFındıklı MahallesiGaybular MahallesiGebeçınar MahallesiGelgeç MahallesiGeyikli MahallesiGökçesu MahallesiGündoğan MahallesiGündoğdu MahallesiGüneşli MahallesiHacımenteş MahallesiHacıvelioba MahallesiHafızhüseyinbey MahallesiHasanbey MahallesiHavutça MahallesiHodul MahallesiIlıcak MahallesiIlıcaoba Mahallesiİncirli MahallesiKalburcu MahallesiKalfaköy MahallesiKaplanoba MahallesiKaraağaçalan MahallesiKaralarçiftliği MahallesiKarasukabaklar MahallesiKarşıyaka MahallesiKavakalan MahallesiKavakoba MahallesiKeçeler MahallesiKınalar MahallesiKillik MahallesiKocapınar MahallesiKoçbayır MahallesiKorudeğirmen MahallesiKörpeağaç MahallesiKöteyli MahallesiKumköy MahallesiKurtuluş MahallesiKüçüksoğuklar MahallesiKüpçıktı MahallesiMalkoç MahallesiMuratlar MahallesiOrtaoba MahallesiOsmanpazar MahallesiÖmerler MahallesiPaşaçiftlik MahallesiPehlivanhoca MahallesiPlevne MahallesiReşadiye MahallesiRüstem MahallesiSaraçlar MahallesiSarıköy MahallesiSebepli MahallesiSöğüt MahallesiSuçıktı MahallesiŞaroluk MahallesiTahtalı MahallesiTaştepe MahallesiTırnova MahallesiTurplu MahallesiTuzakçı MahallesiTütüncü MahallesiUlukır MahallesiÜçpınar MahallesiÜzümlü MahallesiYeniakçapınar MahallesiYürükkeçidere Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.