Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Havrancancel
Balıkesircancel

Balıkesir Havran Satılık Ev

araması için 18 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Havran Satılık Konut Arayanlara İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Havran satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Havran, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Balıkesir iline bağlı, ilin Körfez bölgesinde yer alan bir ilçesidir. Çanakkale Savaşı Kahramanı olan Koca Seyit’in memleketi olarak bilinmektedir. Höşmerim ve leblebisi ilçenin yöresel lezzetidir. Denize kıyısı bulunmadığı için turizmsel faaliyetleri komşu ilçelere göre daha azdır, gelişme gösterememiştir. Ancak ekonomik yapısını tarımla ve özellikle zeytincilik ile sağlamaktadır. Narenciye ve süt ürünleri sektörü de ilçede önemli diğer ekonomik gelir kaynaklarındandır. Geçmiş dönemlerden beridir altın madenciliği yapılan Havran’da nüfus ile göre oldukça azdır. Tarihsel olarak konakları ünlüdür. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Havran ilçesi de Marmara Bölgesi’nin Ege Bölgesi’ne ve Ege Denizi’ne yakın olan bölgede yer almaktadır. İlçe Balıkesir’e 80 kilometre uzaklıktadır. Çevre ilçelerden biri olan Edremit’e 8 kilometre, çevre illerden olan Çanakkale’ye 143 kilometre, İzmir’e ise 200 kilometre uzaklıktadır. Deniz ve hava yolu ulaşımı için Edremit üzerinden geçiş sağlanırken, en yakın demiryolu istasyonu Balıkesir merkez ilçelerindedir. Balıkesir Havran’da satılık daire arayışında olanların bilmesi gereken en önemli coğrafi bilgilerden birisi de bölgenin 1. Derece deprem kuşağında olduğudur. 

Havran Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleler ve Nüfus Bilgileri

Havran ilçesinin çevresinde yer alan ilçeler şunlardır;

 • •Kuzeyinde Yenice ilçesi, 
 • •Güneyinde Burhaniye ve İvrindi ilçeleri,
 • •Batısında Edremit ve Burhaniye ilçeleri,  
 • •Doğusunda İvrindi ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 27.741’dir. Bu sayının yüzde 50,04’ü kadın, yüzde 49,96’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.152 kilometrekare, rakımı ise 33 metredir. Havran merkez müstakil ev arayışında olanların tercih edebileceği toplam 34 mahalle vardır. Bu mahallelerin en fazla nüfusa sahip olanlarının adları ise;

 • Yeni Mahallesi,
 • Tekke Mahallesi,
 • Büyükdere Mahallesi,
 • Hamambaşı Mahallesi,
 • Koca Seyit Mahallesi ve
 • Camiikebir Mahallesidir. 

3.267 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa sahip olan mahallesi Ebubekir Mahallesi’dir. 

Havran Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Kasım ayı verilerine göre Balıkesir ilinin Havran ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.269 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.369 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 242.325 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Havran Merkez sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.