Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kepsutcancel
Balıkesircancel

Balıkesir Kepsut Satılık Ev

araması için 7 ilan bulundu

Kepsut Satılık Konut Alacaklara İlçe Hakkında Bilgiler

Kepsut satılık konut almayı düşünen takipçilerimizin ilçe hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmaları adına bu yazıyı hazırladık. Kepsut, Balıkesir’in bir ilçesidir. 1953 senesinde ilçe statüsüne getirilmiştir. İl merkezine 29 kilometre uzaklıktadır. İlçe Bandırmaya 119 kilometre ve Susurluk’a 74 kilometre uzaklıkta bulunur. İlçe Balıkesir – Dursunbey karayolu üzerindedir. İlçe kuzeyden Susurluk, güneyden Bigadiç, güneydoğudan Dursunbey, batıdan Altıeylül ilçeleri ve kuzeydoğudan Bursa ili ile çevrelenmiştir. İlçe 889 kilometrekareden oluşan bir alan üzerinde yer alır. Deniz seviyesinden yüksekliği 88 metre civarlarındadır. İlçede ılıman ve sıcak bir iklim vardır. En fazla yağış kış aylarında görülür. Yıllık sıcaklık ortalaması 14,4 derecedir. Yıllık yağış miktarı ortalaması 622 mm’dir.

Kepsut Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomisi

İlçeye yeni yerleşecekler için bölgenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. İlçede genellikle tarım, hayvancılık ve ormancılık geçim kaynaklarını oluşturur. Hayvancılıkta süt üretimi ön plandadır. Kepsut Ovası oldukça verimli topraklara sahiptir. Bu sebeple bölgede çok çeşitte tarım ürünü yetiştirilebilir. Tarımda yetiştirilen ürünler; şeftali, çilek, elma ve çeşitli meyvelerdir. Hatta ilçe şeftali ile ünlüdür diyebiliriz. Temmuzun son zamanlarında her yıl Şeftali Festivali düzenlenir. İlçe nüfusunun %85’ten fazlası tarımla uğraşır. Geriye kalan kısmı imalat, ticaret ve küçük sanatlarla uğraşır. Bölgede büyük üretim tesisleri ile fabrikalar bulunmaz bu yüzden ilçe göç verir. Siz de Balıkesir Kepsut satılık ev arayışınızda sitemizi tercih edebilirsiniz.

Kepsut Satılık Konut Bakabileceği Mahalleler

İlçenin 1 belediyesi ve 69 mahallesi vardır. Bu mahalleler; Armutlu Mahallesi, Camiicedit Mahallesi, Akçakertil Mahallesi, Danahisar Mahallesi, Büyükkatrancı Mahallesi, Ahmetölen Mahallesi, Bağtepe Mahallesi, Dombaydere Mahallesi, Kalburcu Mahallesi, Çalkandil Mahallesi, Eyüpbükü Mahallesi, İsaalan Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Gökköy Mahallesi, Göbel Mahallesi, Bektaşlar Mahallesi, Akçaköy Mahallesi, Durak Mahallesi, Kasapzade Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, Dalköy Mahallesi, Alagüney Mahallesi, Keçidere Mahallesi, Eşeler Mahallesi, Bükdere Mahallesi, Mahkeme Mahallesi, Kepekler Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Camiiatik Mahallesi, Mezitler Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Darıçukuru Mahallesi, Kızıloluk Mahallesi, Nusret Mahallesi, Örencik Mahallesi, Dedekaşı Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Örenharman Mahallesi, Mehmetler Mahallesi, Hotaşlar Mahallesi, Kayacıklar Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Dereli Mahallesi, Karacaağaç Mahallesi, Sayacık Mahallesi, Recep Mahallesi, Karaçaltı Mahallesi, Serçeören Mahallesi, Örenli Mahallesi, Karagöz Mahallesi, Tekkeışıklar Mahallesi, Sarıçayır Mahallesi, Karahaliller Mahallesi, Yaylabaşı Mahallesi, Servet Mahallesi, Mestanlar Mahallesi, Kayaeli Mahallesi, Yoğunoluk Mahallesi, Sarıfakılar Mahallesi, Tuzak Mahallesi, Küçükkatrancı Mahallesi, Yeşildağ Mahallesi, Seçdere Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Yenice Mahallesi, Şeremetler Mahallesi, Piyade Mahallesi, Saraç Mahallesi ve Tilkicik Mahallesidir. Kepsut satılık köy evi arayışınızda bu mahallelerden birini tercih edebilirsiniz.

Kepsut Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede 12.949 adet konut vardır. Konut başına düşen kişi sayısı 4,28’dir. Kepsut’taki işyeri sayısı 1.223’dür. İlçedeki evlerin alanları 90 metrekareden oluşur. Kepsut satılık konut fiyatları 148.860 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim fiyat 1.654 Türk Lirasında denktir. Dairelerin geri dönüşü 20 yıldır. Bu da bir dairenin kendi fiyatını kira ile geri çıkarma süresinin 20 yıl sürdüğü anlamına gelir.

Bütçeniz hazırsa artık beklemenize gerek yok. Aradığınız ilanları sitemizde sizler için bir araya getirdik. Balıkesir Kepsut’ta sahibinden satılık evler ya da emlakçıdan satılık evler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Balıkesir Kepsut Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Balıkesir Kepsut Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Balıkesir Kepsut Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Balıkesir Manyas Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Marmara Avşa Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Marmara Çınarlı Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Marmara Okullar Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Balıkesir Savaştepe Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.