Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Susurlukcancel
Balıkesircancel

Balıkesir Susurluk Satılık Ev

araması için 17 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Susurluk Satılık Konut Alacaklara İlçe Rehberi

Susurluk satılık konut almayı düşünüyorsanız ve henüz size uygun olan evi seçemediyseniz karamsarlığı kapılmanıza gerek yok. İlgili ilanlar sitemizde sizler için bir araya getirildi. Susurluk, Balıkesir’in ilçelerinden bir tanesidir. Şehrin kuzeyinde bulunur. İlçe doğudan Bursa ili, kuzeyden Bandırma ilçesi ve Bursa, batıdan Manyas, güneyden de Kepsut ilçeleri ile çevrelenmiştir. İlçe 652 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. İlçenin deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 63 metredir. Doğusunda Çataldağ, batısında Sularya Dağı vardır. İlçe arazisi engebeli ve dağlıktır. Susurlık Merkezinin doğu tarafından Susurluk Çayı geçer. Bu çay bölgeyi Karşıyaka Mahallesi ve Eski Susurluk olarak ikiye böler. Bölgenin güneybatısından gelen Hatap Deresi de doğudan Susurluk Çayı ile birleşir. Ayrıca Çaylak Deresi Çataldağ’dan gelir ve Susurluk Çayı ile birleşir. Bu dere ilçenin su kaynağıdır. Dere kıyısında piknik yapabileceğiniz ve doğayla iç içe olabileceğiniz mesire alanı vardır. Bu alana Çaylak Mesire Yeri denir.

Susurluk Satılık Konut Bakanlara İlçenin Eğitim Kurumları

İlçede bir adet anaokulu bulunur. Bu anaokulu Zübeyde Hanım Anaokuludur. İlkokulları; Karaköy İlkokulu, Şerafettin Tunalı İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Dereköy İlkokulu, Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu, Beşeylül İlkokulu, Şeker İlkokulu, Göbel Şehit Nusret Kula İlkokulu, Fatih İlkokulu ve Demirkapı Şeref Eğinlioğlu İlkokuludur. Ortaokulları; Karapürçek Şehit Mesut Nayman Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Mehmetçik Ortaokulu, Göbel Şehit Nusret Kula Ortaokulu, Ömerköy Ortaokulu, Şerafettin Tunalı Ortaokulu ve Nimet Sadık Özyiğit Ortaokuludur. Bölgedeki liseler; Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Susurluk Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, 5 Eylül Anadolu Lisesi ve Susurluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesidir. Eğer okul çağında çocuğunuz varsa bu Susurluk satılık ev arayışınızda bu okulların yakınlarını tercih edebilirsiniz.

Susurluk Satılık Konut Ekonomisi

İlçe Bursa – İzmir Karayolu üzerinde yer aldığı için bölgede çok sayıda dinleme tesisi vardır. Bu tesislerle beraber fabrikadan satış mağazaları bölge ekonomisine katkı sağlar. Bölge toprakları engebeli bir yapıya sahiptir. Bu sebeple ilçe ekonomisi tarımdan çok hayvancılığa dayanır. Hayvancılıkta büyük ve küçükbaş hayvancılık yaygındır. Hayvancılıktan elde edilen ürünlerin işlemesi için bölgede fabrikalar vardır. Hayvancılık dışında yem bitkileri yetiştiriciliği de yaygındır. İlçede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; domates, ayçiçeği, şekerpancarı, biber ve buğdaydır. Ayrıca bölgede çok sayıda konserve, salça, dondurulmuş gıda ve hazır yemek üretim fabrikaları vardır. Ek olarak ilçede turizmden de gelir elde edilir. Bölgede 2 tane kaplıca vardır. Bu kaplıcalar; Yıldız Köyü Kaplıcaları ve Ilıcaboğazı Kaplıcalarıdır. Siz de ilçenin istediğiniz bölgesinden örneğin; Susurluk Karşıyaka’da satılık evler için listeleme sayfalarımızdaki ilanları inceleyebilirsiniz.

Susurluk Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede 20.615 adet konut bulunur. Konut başına 3,01 kişi düşer. İlçe 3.639 adet işyeri vardır. Bölgedeki evlerin ortalama büyüklükleri 120 metrekaredir. Susurluk satılık konut fiyatları 176.400 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen satın alam fiyatı 1.470 Türk Lirasıdır. Satılık konutların ortalama geri dönüş süreleri yani konutun kendi bedelini kirasıyla geri ödeme süresi 22 yıldır.

 • 3+1, 125 metrekarenden oluşan bir konutun ortalama satış fiyatı 196.000 Türk Lirasıdır.

Alternatifler arasında size en uygun olan evi bulmak için en doğru adres EmlakJet. Sitemiz ilgili ilanları sizler için bir araya getirdi. Balıkesir Susurluk’ta satılık müstakil evler ya da dairler için listeme sayfalarımıza bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Balıkesir Susurluk Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Balıkesir Susurluk Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Balıkesir Susurluk Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Bartın Merkez Karaçay Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Bartın Merkez Kırtepe Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bartın Ulus Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bartın Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Batman Merkez Belde Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.