Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Amasracancel
Bartıncancel

Bartın Amasra Satılık Ev

araması için 35 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Amasra Satılık Konut Bakanlar için Bölge Rehberi

Amasra satılık konut arayan kişiler için; konut ararken yardımcı olabilecek, bölgenin nüfusu, coğrafyası, ekonomisi gibi kilit noktalar hakkında bilgi verecek bu yazıyı okuduktan sonra bölge hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız. En öncelikle, Amasra ilçesi Batı Karadeniz Bölgesi'nde Bartın iline bağlıdır. Denize uzanmış bir burnu vardır. Burnun iki yanında liman görevi gören iki adet koy ve adaları vardır. Amasra ilçesinin yüz ölçümü 178,8 km2'dir. İlçenin denizden yüksekliği 20 metre olarak ölçülmüştür.

Amasra satılık konut arayan kişilerin bilmesi gereken bölge hakkındaki bir başka özellik de bölgenin merkezî lokasyonlara ne kadar uzaklıkta olduğudur. Bu nedenle, Amasra ilçesinin merkezî yerlere uzaklığı aşağıdaki listede sıralanmıştır.

 • Amasra'nın Bartın'ın merkezine uzaklığı 16 kilometredir. Yaz mevsimlerinde, her yarım saatte bir dolmuş kalktığından kolayca ulaşılabilmektedir.

 • Amasra'nın İstanbul iline uzaklığı 456,6 kilometredir.

 • Amasra'nın Ankara iline uzaklığı 306,4 kilometredir.

 • Amasra'nın Bolu iline uzaklığı 191 kilometredir.

Amasra Satılık Konut Arayanlar için Bölge Nüfusu ve Mahalleleri

2018 yılında yapılan nüfus araştırmalarının sonucunda çıkan verilere göre, Bartın ilinin Amasra ilçesinde 14.776 kişi yaşamaktadır. Bu nüfusun %48,69 kesimini kadın nüfus oluşturur iken geriye kalan %51,32 kesimini erkek nüfus oluşturmaktadır. Nüfusun yarısından fazlası orta yaşlıdır. Orta yaştan sonra en kalabalık yaş grubu ise %29,36 gibi bir oran ile genç nüfustur.

Bartın Amasra satılık ev arayanlar için bölgenin konut piyasasına bakmak gerekirse satılık konutlarda bir yıllık değişim %5,38 şeklinde bir artış göstermektedir. Amasra ilçesinde bulunan satılık konutlar için ortalama fiyat 213.885 liradır. Ortalama bir satılık konut, 105 metrekaredir.

Amasra satılık konut arayanların arasından seçebilecekleri dört adet mahalle bulunmaktadır. Bu dört mahalle aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • Kaleiçi Mahallesi,

 • Kaleşah Mahallesi,

 • Fatih Mahallesi,

 • Kum Mahallesi.

Bu mahallelerden son aylarda konut fiyatları en fazla düşen mahalleler, yapılan istatistik verilerine göre Kaleşah Mahallesi ve Kum Mahallesi olmuştur.

Amasra Satılık Konut Arayan Kişiler için Kısa Bölge Tarihçesi

Osmanlı dönemine baktığımızda bölge, 13. yüzyılda Cenevizliler işgali altında görülmektedir. Ancak Osmanlı İmparatorluğu'nun o zamanki lideri olan Fatih Sultan Mehmet, Amasra'ya yaptığı sefer sonucunda Ekim 1460 tarihinde bölgeyi ele geçirmiştir. Şehir Osmanlı hakimiyeti altına girdikten sonra, Eflani-Karabük yöresinden yaşayan Kıpçak Türkleri buraya yerleşir. Belli bir zaman sonra ise yörenin Rum sakinleri İstanbul'a göçmeye mecbur bırakılmıştır.

Bölgenin tarih boyunca birçok farklı ismi olmuştur. Bunlardan birkaçının Sesamos, Amastris ve Samastro olduğu bilinmektedir. Amasra ilçesi tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Dar ve küçük bir arazide kurulduğu için, gelen her uygarlık bir öncekine ait olan yapıları tamamen yıkmıştır veyahut da üzerine inşa etmiştir. Bölge, Milattan önce Kraliçe Amastris tarafından yönetilmiştir. Agoralar, akropoller, şehir surları ve tapınaklar ile bambaşka bir yere dönüşmüştür. M.Ö. 70 yılında Roma İmparatorluğu, bölgeyi ele geçirmiştir. Şehrin modern bir kent olarak görünmesi bu dönemde bölgeye yapılan tiyatro, tapınak ve eyalet sarayıyla olmuştur. Cenova hakimiyetine girdikten sonra Amasra ilçesi bir ticaret merkezi ve liman görevine geçmiştir.

Amasra Satılık Konut Arayanlar için Bölge Turizmi

Derin bir tarihî geçmişi olan Amasra ilçesi, doğal güzellikleriyle de hem yerli hem yabancı turist çekmektedir. Amasra satılık konut arayanların da gezip görebileceği yerlerin listesi aşağıya sıralanmıştır:

 • Tarihî Çekiciler Çarşısı,

 • Galla Pazarı,

 • Gürcüoluk Mağarası,

 • Kuşkayası Yol Anıtı,

 • Amasra Müzesi,

 • Amasra Kalesi,

 • Küçük Kilise,

 • Cenova Şatosu,

 • Edhem Ağa Konağı,

 • Fatih Camisi,

 • Bedesten Bölgesi,

 • Kemere Köprüsü,

 • Boztepe Bölgesi.

Bartın Amasra Kaleşah Mahallesi satılık ev düşünüyorsanız bölgedeki emlakçılara veya sitemizdeki listeleme sayfalarına uğramayı unutmayın.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.