/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kurucaşilecancel
Bartıncancel

Bartın Kurucaşile Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Kurucaşile Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kurucaşile satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kurucaşile Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Bartın il merkezine 52 kilometrelik bir mesafede yer alan Kurucaşile ilçesinin Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Kurucaşile satılık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomik faaliyetleri ile yakından ilgilenmektedir. Deniz seviyesinden 1500 metre yükseklikte yer alan ilçenin toplam yüzölçümü 159 kilometrekaredir. İlçenin doğu kesimlerinde Cide ilçesi batı kesimlerinde ise Amasra ilçesi yer almaktadır. İlçede Karadeniz iklimi hakimdir. Bu nedenle ilçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Kurucaşile satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temeli hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır.

Kurucaşile Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 874’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,50’sini (3 bin 540) erkek, yüzde 48,50’sini (3 bin 334) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kurucaşile satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 28 adet köy bulunmaktadır. Bu mahalleler ve köyler: Kargacak Mahallesi, Liman Mahallesi, Ömerler Mahallesi, Şile Mahallesi, Alapınar Köyü, Aydoğmuş Köyü, Başköy Köyü, Curunlu Köyü, Çayaltı Köyü, Danişment Köyü, Demirci Köyü, Dizlermezeci Köyü, Elvanlar Köyü, Hacıköy Köyü, Hisarköy Köyü, İlyasgeçidi Köyü, Kaleköy Köyü, Kanatlı Köyü, Kanatlı Köyü, Kapısuyu Köyü, Karaman Köyü, Kavaklı Köyü, Kirlikmüslimhoca Köyü, Kömeç Köyü, Meydan Köyü, Ovatekkeönü Köyü, Ömerler Köyü, Paşalılar Köyü, Sarıderesi Köyü, Şeyhler Köyü, Uğurlu Köyü, Yeniköy Köyü, ve Ziyaretköy Köyü’dür.

Kurucaşile Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayışında olan çocuklu aileler ilçenin eğitim kurumları hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından bölge halkının ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. İlçedeki okullardan mezun olan gençler de başarılı olmaktadır. Bartın Kurucaşile satılık konut arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Kurucaşile İlkokulu: Ömerler Mahallesi, Ali Fehmi Ağartan Caddesi Pk:74500, 74500 Kurucaşile/Bartın. Daha detaylı bilgiler için (0378) 518 11 92 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Kurucaşile Çok Programlı Anadolu Lisesi: Ömerler, Çakmak Caddesi No:28, 74510 Kurucaşile/Bartın.
  • Bartın Meslek Yüksekokulu Kurucaşile Yerleşkesi: Liman, İskele Caddesi No:41, 74500 Kurucaşile/Bartın. Daha detaylı bilgiler için (0378) 518 19 01 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık konut tercihini Bartın ilinin Kurucaşile ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Bartın Kurucaşile uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.