/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uluscancel
Bartıncancel

Bartın Ulus Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Ulus Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet olarak konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmalarına yardımcı oluyoruz.  Ulus satılık konut arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile, ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ulus Satılık Daire Arayışındakiler İçin İlçe Genel Bilgileri

Bartın ilinin önemli ilçelerinden biri olan Ulus ilçesinin tarihinin Milattan Önceki 3000’li yıllara kadar dayandığı bilinmektedir. Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan bölge Hititler, Selçuklular ve birçok Anadolu Beyliğine ev sahipliği yapmıştır. Ulus satılık daire arayan vatandaşlar ilçenin tarihi ile de yakından ilgilenmektedirler. Anadolu Selçuklular Dönemi’nde Candaroğulları Beyliği sınırları içerisinde yer almıştır. Bölge Osmanlı hakimiyetinde kaldığı süreçte de küçük bir yerleşim merkezi olarak kalmış olup, önemli siyasal ve ekonomik gelişmelere ev sahipliği yapmamıştır. Geçmiş dönemlerde Safranbolu ilçesine bağlı bir nahiye olan bölge 1944 yılında ilçe statüsüne kavuşmuş ve Zonguldak iline bağlanmıştır. 1991 yılında Bartın ilçesinin il statüsüne kavuşması ile birlikte de ilçe Bartın iline bağlanmıştır.

Ulus Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Coğrafyası

Ulus satılık daire arayışındaki vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan biri de ilçe coğrafi şekillerinin nasıl olduğudur. İlçe genel olarak engebeli bir araziye sahiptir. Rakımı 200 metre olan ilçenin yüzölçümü ise 713 kilometrekaredir. Bitki örtüsü bakımından zengin ormanlara sahip olan ilçede ince yapraklı çam ağaçları ile birlikte kışın yapraklarını döken ağaçlar yer almaktadır. İlçe içerisinde 1200 metrelik bir yükseklikte yer alan Uluyayla ilçenin yayla turizmi için oldukça önemlidir. Bol miktarda yağış alması sebebi ile doğal güzellikleri oldukça fazla olan Ulus satılık ev arayışında olan vatandaşların da sayısı her geçen gün artmaktadır. Verimli topraklara sahip olan ilçede yaşayan vatandaşlar tarım faaliyetleri ile de ilgilenerek geçimlerini sürdürebilirler. Dağlık arazilerin yer aldığı ilçede tarım faaliyetlerinin dışında hayvancılık faaliyetleri de sürdürülmektedir.

Ulus Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 22 bin 333’tür. Toplam nüfusun yüzde 49,57’sini (11 bin 71) erkek, yüzde 50,43’ünü (11 bin 262) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ulus satılık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 12 mahalle bulunmaktadır. Ulus satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Derecik Mahallesi, Kadıoğlu Mahallesi, Kaldırım Mahallesi, Kasımlar Mahallesi, Kavaklıkaldırım Mahallesi,Merkez Mahallesi, Mezgeller Mahallesi, Samat Mahallesi, Saz Mahallesi, Ulupınar Mahallesi Yeni Mahallesi, Yeşilpazar Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihinizi Bartın Ulus ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bartın Ulus’ta uygun fiyatlı satılık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Bartın Ulus Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Bartın Ulus Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Bartın Ulus Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Bartın Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Batman Merkez Belde Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Batman Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bilecik Pazaryeri Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bingöl Genç Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.