Emlakjet

Bartın Satılık Ev

araması için 164 ilan bulundu
search
Bartıncancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Emlakjet ile Bartın Satılık Konut Rehberi

Satılık ev almadan önce oturacağınız ya da gelir elde edebileceğiniz il hakkında bilgi almka için Emlakjetten size özel Bartın hakkında bilgileri topladık. Bartın satılık konut almaya yönelenler için hazırladığımız yazımız sizlerle. Türkiye’nin Batı Karadeniz'de yer alan ve 59 kilometrelik kıyı ile çevreleyen Bartın, Doğuda Kastamonu, Batısında Zonguldak ve Güneyinde Karabük yer almaktadır.  2143 kilometrelik bir alanda kurulmuştur. Karadenizin yanı sıra Bartın çayı ile çevrilmiştir.. 1991 yılında Zonguldak şehrinden ayrılarak Türkiye'nin 74. ili olmuştur. Karadeniz denince hepimizin aklına ilk gelen şey yeşilliği oluyor. Bartın da bu konuda tam Karadeniz şehirlerini temsil ederek; yeşillik bakımından büyülemektedir. Bartın Satılık Müstakil ev alarak bu yeşilliğin tadını her daim çıkarabilirsiniz. Ormanları oldukça zengin olan bu ilin büyük bir kısmı Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde bulunmaktadır. Orman bakımından zengin olan ilin büyük bir kısmı Küre Dağları Millî Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır. Bartın Çayı ise Türkiye'de üzerinde taşımacılık yapılabilen tek akarsu olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Bartın Satılık Konut Almak İsteyenler İçin Nüfus ve İlçe Bilgisi

Küçük bir il olduğu için yalnızca 4 ilçesi vardır. Bartın satılık konut alabileceğiniz ilçeler; 

 

  • Ulus: 12 adet mahallesi ve 69 adet köyü bulunmaktadır. Bu mahalleler; Derecik, Kadıoğlu, Kaldırım, Karadiken, Kasımlar, Kavaklıkaldırım, Merkez, Mezgeller, Samat, Saz, Ulupınar, Yeni ve Yeşil Pazar mahalleleridir.
  • Kurucaşile: Kurucaşilede 4 mahalle ve 28 adet köy bulunmaktadır. Bu ilçeler; Kargacak, Liman,Ömerler ve Şile’dir.
  • Amasra: 30 adet köyü ve 5 adet mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleler sırası ile; Boztepe, Fatih, Kaleiçi, Kaleşah ve Kum mahalleleridir. 
  • Bartın (il merkezi): Bartın merkez ilçesinde 27 mahalle ve 138 köy bulunmaktadır. Ağdacı, Aladağ, Cumhuriyet, Çaydüzü, Değirmenci,, Demirci Ahmetler, Demirciler, Esentepe, Gecen,Gerişli, Gölbucağı, Hürriyet, Karaçay, Karaköy, Kavlaklık, Kemer Köprü, Kırtepe,Köyortası, Merkez, Okulak, Orduyeri, Orta, Sabankadı, Siremirçavuş, Tuna, Tüloğlu ve Yenişar mahalleleridir. Sahibinden satılık daire Bartın Demirciler mahallesi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Merkez rakımı 25 metredir. 

 

Bartın satılık konut alacaklar için nüfus dağılımı

Gün geçtikçe gelişme gösteren ve turistik yerleri ile dikkat çeken ilde, Bartın satılık daire alabilmek için Merkez ile birlikte 4 ilçe, 48  mahalle ve 268 köy vardır. İlde 2018 tahmini verilere göre toplam 193.577 kişi yaşadığı bilinmektedir. İlde kilometrekareye 85 kişi düşmektedir.Bu sayı merkez ilçede 142 kişidir. Yaşam standartları nedeni ile diğer şehirlerde de olduğu gibi köy nüfusunda azalma, mahalle nüfusunda artış görülmektedir. Bu nüfusun %48,8'i şehirlerde yaşamaktadır. TOKİ ile ev alarak şehir merkezine gelen çok kişi bulunmaktadır. Bartın satılık daire TOKi için sitemize bakabilirsiniz.Toplam nüfusun %49.47 oranında kadın, geri kalan %50.53 kişi ile de erkek yaşamaktadır.. Köy yaşantısından uzaklaşıp, şehir içi yaşamın en çok hissedildiği  Bartın (merkez) ilçesi %50.47 kişi orta yaş, %36,50 genç ve geri kalanı ise yaşlı nüfusu ile oluşmaktadır. 17 mahalle ve 106 köy nüfusunun da etkili olduğu bu kalabalık mahallede 149.581 kişi yaşamaktadır. 

 

Bartın satılık konut alacaklar için Ulaşım İmkanı

Ankara, Trabzon, İstanbul, Bursa ve Antalya’dan her gün düzenli olarak otobüs seferi yapılmaktadır.  Sahil şeridi şehri olduğu için, Uluslararası hizmet veren Bartın limanı sayesinde bir çok yolcu için giriş-çıkış kapısıdır. Aynı zamanda Amasra ve Kuruşiledeki limanlar ise, ticari açıdan hizmet vermektedir.

 

Bartın’da satılık konut metrekare fiyatları

Bartın satılık daire metrekare fiyatı ortalama 1.192 türk lirasıdır.Geri dönüş süresi tahmini olarak ortalama 25yıldır. 2018 bölge raporu ve emlak endeksinde hesaplanan verilere göre 100 metrekarelik bir Bartın satılık daire fiyatları 120.000 türk lirası ile 237.000 türk lirası arasında değişkenlik gösterebiliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.