/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Demirözücancel

Bayburt Demirözü Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Demirözü Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Demirözü satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi edinebilirsiniz.

Demirözü Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ilinin önemli ilçelerinden biri olan Demirözü ilçesinin eski ismi Kısanta’dır. İlçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu sebeple ilçe topraklarında tarihi buluntulara rastlanmaktadır. Demirözü satılık ev arayan kişiler ilçe ile ilgili yapmış oldukları araştırmalarda ilçede sert bir karasal iklim görüldüğü bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu sebeple ilçede yazla sıcak ve kurak kışlar ise yağışlı ve sert geçmektedir. Demirözü ilçesinin ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tarım faaliyetleri kapsamında hububat, yem yetiştiriciliği ve bazı sebzeler olan ilçenin iklim koşulları sebebi ile çok geniş bir faaliyet gösterilememektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise yer yer büyükbaş, çoğunlukla ise küçükbaş ve kümes hayvancılığı faaliyetleri yapılmaktadır. Geçmiş dönemlerde bölge dışında yer alan ilçelere yoğun olarak göç veren ilçenin bu durumu son dönemlerde azalmıştır. Bölgede gelişmiş bir sanayileşme olmamakla birlikte küçük çaplı atölyeler yer almaktadır. Demirözü satılık konut tercihinde bulunacak olan kişiler ilçe ekonomisini önemsemekte ve bu konuda oldukça fazla araştırma yapmaktadırlar. İlçede satılık konut tercihinde bulunacak olan kişiler ilçede küçük çapta tarım faaliyetleri ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Demirözü Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 657’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,474’sini (4 bin 369) erkek, yüzde 49,53’ünü (4 bin 288) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Demirözü satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 26 adet köy bulunmaktadır. Demirözü satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Çiftetaş Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Şirin Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Akyaka Köyü, Bayrampaşa Köyü, Beşpınar Köyü, Çağıllı Köyü, Çakırözü Köyü, Çatalçeşme Köyü, Çimentepe Köyü, Damlıca Köyü, Devetaşı Köyü, Dikmetaş Köyü, Elmalı Köyü, Eymür Köyü, Güçlü Köyü, Güvercindere Köyü, Işıkova Köyü, Kalecik Köyü, Karayaşmak Köyü, Kavaklı Köyü, Otlukbeli Köyü, Petekli Köyü, Pınarcık Köyü, Serenli Köyü, Yakupabdal Köyü, Yazıbaşı Köyü, Yelpınar Köyü ve Yukarıpınarlı Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Bayburt Demirözü ilçesinden yana kullanmak isteyen vatandaşlardansanız güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Bayburt Demirözü satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edebileceğiniz konutlara hızlıca gözatabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Demirözü Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.