/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölpazarıcancel
Bilecikcancel

Bilecik Gölpazarı Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Gölpazarı Satılık Konut Arayanlar için Kısa Bir Bölge Rehberi

Gölpazarı satılık konut arayanlar için hazırladığımız bu yazıda bölgenin nüfusu, ekonomisi ve coğrafyası gibi konut arayan insanların araştırması gereken önemli noktalar hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Öncelikle Gölpazarı ilçesi, Marmara Bölgesi'nde bulunan Bilecik iline bağlıdır. Marmara Bölgesi'ne bağlı sayılmasına rağmen, Ege Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi'nin kesişim noktasında yer almaktadır. Bilecik şehrinin gelişmiş ve tercih edilen bir kenti olmakla bilinir. Gölpazarı ilçesi genel olarak Türkiye'nin en gelişmiş 103. ilçesidir. Yüz ölçümü toplamda 686 km2'dir ve denizden yüksekliği 550 metre olarak ölçülmüştür. Gölpazarı ilçesi, 877 sayılı yasa ile 26 Mayıs 1926 tarihinde kurulmuştur.

Gölpazarı Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçe Ekonomisi

Gölpazarı ilçesinde sanayi faaliyetleri henüz pek gelişmemiş durumdadır. Ancak bekleneceği üzere, tarım ve hayvancılık bölge ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır. Bölgede aynı zamanda bir de ipek böceği yetiştiriciliği yapılmaktadır. Ormanlarında çam ve meşe ağaçları sık sık görülmektedir. Özellikle kiraz, vişne ve şeftali üretiminde ünlülerdir. İl Özel İdaresi'ne ait olan Kalkınma Planları içerisinde, Yenipazar ilçesi ile beraber, tarımsal bölge şeklinde ayrılmış olan ve Kırsal Kalkınma bandı içerisinde yer almış olan ilçede, tarımsal çeşitlilik günden güne artmaktadır. Topraklar el değiştirdikçe bu hareket, ilçedeki diğer yabancı yatırımcıların faaliyet göstermesine sebebiyet vermiştir. Yabancı yatırımcılar ilçede bulunan ekolojik tarım fırsatları sebebi ile pozisyon almış haldedir.

150 metreden 800 metreye kadar rakımda pek çok biyoçeşitliliğe ev sahipliği yapan Gölpazarı ilçesi, temiz su kaynaklarına ve toprak zenginliğine sahiptir. Bu biyoçeşitlilik sayesinde ekolojik tarım gittikçe daha çok ilgi çekmektedir.

Gölpazarı Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçe Popülasyonu

Bilecik Gölpazarı satılık ev gibi konut arayan insanların bölge hakkında bilmesi gereken bir başka şey de bölgenin nüfusu ve bunun toplum üzerindeki etkileridir. Halk, Çanakkale Savaşı'nda birçok gencini kaybetmiştir. Osmanlı Devleti'nin kuruluş dönemlerinde de büyük rollere sahne olmuştur. Kurtuluş Savaşı'nda da mühim bir destek hattı olan bu bölge, ilçenin savunma hattını korumuştur. Yöredeki yerel halk Manavlar ve Muhacirlerden oluşmaktadır.

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Gölpazarı ilçesinde 10.591 kişi yaşamaktadır. Bu kadar insanın %54,63'ü erkek nüfus, geriye kalan %45,37'lik oran kadın nüfus tarafından oluşturulmaktadır. Bölge en çok 2010 yılında bir nüfus patlamasına şahit olmuştur. Bu dönemde nüfus neredeyse 15.500 civarına gelmiştir. Ancak sonraları düzenli bir şekilde eski haline dönüp düşüşe geçmiştir.

Gölpazarı Satılık Konut Arayan Kişilerin Seçebilecekleri Mahalleler

Gölpazarı satılık konut arıyorsanız bölge içerisinde arasından seçebileceğiniz beş adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerin en popüleri İstiklal Mahallesi'dir. Yine 2018 yılındaki nüfus araştırmalarına göre, nüfusun 2.266 kişisi bu mahallede oturmaktadırlar. Bilecik Gölpazarı ilçesinde bulunan mahallelerin tam listesi aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • İstiklal Mahallesi,

  • Reşadiye Mahallesi,

  • Orta Mahalle,

  • İsmetpaşa Mahallesi,

  • Bahçelievler Mahallesi.

Eğer siz de Bilecik Gölpazarı sahibinden satılık ev arayışınızı bir adım daha ileriye taşımak isterseniz bölgede bulunan emlakçılara veya Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.