Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İnhisarcancel
Bilecikcancel

Bilecik İnhisar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İnhisar Satılık Konut Bakan Kişiler için Bilgilendirici İlçe Rehberi

İnhisar satılık konut arayan kişiler için, konut arayışına devam ederken yardımcı olabilecek bilgiler içeren bir yazı hazırladık. Bu yazı içerisinde ilçenin nüfus özellikleri, ekonomik durumu ve coğrafi karakteristikleri gibi birçok kilit bilgiyi öğreneceksiniz ve böylelikle konut arayışınızı daha emin adımlarla gerçekleştireceksiniz.

Öncelikle İnhisar ilçesi, Marmara Bölgesi'ne bağlı olan Bilecik iline bağlıdır. Her ne kadar Marmara Bölgesi'ne bağlı gözükse de Ege Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi arasında da bir kesişme noktası olarak görev görür. İlçenin yüz ölçümü 341 km2'dir ve denizden yüksekliği ise toplamda 210 metre olarak ölçülmüştür. İnhisar ilçesinin etrafındaki merkezî yerlerin listesi aşağıda verilmiştir.

  • İlçenin kuzeybatı yönünde Gölpazarı ilçesi bulunur.

  • İlçenin kuzey yönünde Yenipazar ilçesi bulunur.

  • İlçenin kuzeydoğu yönünde Sarıcakaya ilçesi bulunur.

  • İlçenin doğu yönünde Mihalgazi ilçesi bulunur.

  • İlçenin güneydoğu yönünde Tepebaşı (yani eskiden Eskişehir merkezi olan yerin kuzey tarafı) ilçesi bulunur.

  • İlçenin güneybatı yönünde ise Söğüt ilçesi bulunur.

İnhisar Satılık Konut Arayışında Olan Kişiler için Bölgenin Ekonomik Durumu

İlçede birden çok geçim kaynağı bulunmaktadır. Kaymakamlık tarafından desteklenen seracılık, Sakarya Nehri'nin hemen yanında bulunan arazi engebeli ve dar olduğu için getirisi yüksek bir kaynaktır. Bilecik İnhisar satılık daire arayanlar için ilçede mikro klima iklimi hakimi olduğu için yılda iki defa ürün alınabilmektedir. Aynı şekilde nehir boyunca bahçecilik de yapılmaktadır. Bu tarımsal gelirin önemli bir kısmı kabak, ıspanak, marul, maydanoz, lahana, taze fasulye, taze soğan, patlıcan, domates ve biber gibi sebzeler oluşturmaktadır. İstanbul ve Bursa gibi daha çok popülasyona sahip olan şehirlere de yakın olduğu için, İnhisar ilçesi kendi içerisindeki ekonomik döngüyü daha rahat sağlayabilmektedir.

Kiraz üretimi başta olmak üzere bölgede aynı zamanda bağcılık ve meyvecilik de yapılmaktadır. Ziraattan hemen sonra gelmek üzere, ilçenin ikinci en esas ekonomik gelirini hayvancılık sektörü karşılamaktadır. Etraftaki ilçelerde olduğu gibi, İnhisar ilçesinde de ipek böcekçiliği yaygındır. Her ne kadar ilçenin tarım ürünlerini işleyebilecek veya yer altı zenginliklerine ev sahipliği yapacak sanayi kuruluşları henüz var olmasa da 2008 yılında ilçedeki birkaç köyden çıkarılan mermerlerin işlenmesi için, ilçede bir adet mermer fabrikası bulunmaktadır.

İnhisar Satılık Konut Araştıran Kişiler için Bölgenin İklim Özellikleri

İlçede bulunan akarsular, Sakarya Nehri'ne dökülen Koyunlu Çayı, Taprak Deresi ve Tozman Çayı'dır. İnhisar ilçesi, Bilecik ilinin güneydoğu tarafında kalmaktadır. Sakarya Vadisi'nden kuzeye ve güneye gidildikçe yükselti artmaktadır. İlçede yüksek tepeler bulunmaktadır. Bunlardan en yükseği 950 metre ile Akköy Tepesi ve 850 metre ile Harmanköy Tepesi'dir. İnhisar ilçesi, Sakarya Nehri'ne yaklaşık bir kilometre uzaklıktadır. Bölgede Batı Karadeniz Bölgesi'nin iklim özellikleri hakimdir. Fakat Sakarya Nehri Vadisi etrafında görülen iklim, daha ılıman karakteristiktedir.

Bölgenin yıllık sıcaklık ortalaması 15,3 santigrat derecedir. En düşük sıcaklıklar Ocak ayında görülmektedir. En sıcak aylar da genellikle Temmuz veya Ağustos aylarıdır. Bu aylardaki genel sıcaklık ortalaması 41,5 santigrat derece olarak ölçülmüştür.

İnhisar Satılık Konut Arayışında Olan Kişiler için Bölgenin Popülasyonu ve Mahalleleri

Bir bölgenin nüfusu, konut ararken bakılması gereken ilk unsurlardan biridir. Çünkü nüfus, nüfus yoğunluğu ve özellikleri, bölgedeki yaşam tarzını ve alışkanlıklarını az çok yordayabilmektedir. Bu nedenle İnhisar satılık ev arayanlar için bölgenin nüfusu hakkında da yazımızda bilgi verdik. 2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarına göre, İnhisar ilçesinde 2.981 kişi yaşamaktadır. Bu bölgede konut arayanların tercih edebileceği mahalleler listesi aşağıda listelenmiştir:

  • Güner Orbay Mahallesi,

  • Karaağaç Mahallesi,

  • Akkum Mahallesi,

  • Zafer Mahallesi.

Bu yazıdan edindiğiniz bilgiler ile birlikte, Bilecik İnhisar Karaağaç Mahallesi satılık ev benzeri konut arayışlarınızda bir adım daha ileri gitmiş oldunuz. Eğer araştırmanızda danışmanlığa ihtiyaç duyarsanız bölgedeki emlakçılara veya Emlakjet.com sitesinde bulunan listeleme sayfalarına uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.