/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pazaryericancel
Bilecikcancel

Bilecik Pazaryeri Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Pazaryeri Satılık Konut Araştıranlar için Kısa Bir Bölge Rehberi

Pazaryeri satılık konut araştıran kişilerin arayış süreçlerinde daha emin atmalarını sağlamak amacıyla bir yazı hazırladık. Konut ararken bölge hakkında bilgi sahibi olmak her zaman önemlidir. Bu nedenle bu yazımızda Pazaryeri ilçesinin nüfus özellikleri, ekonomik durumu ve coğrafi özellikleri gibi önemli noktalara da yer verdik.

Öncelikle, Pazaryeri ilçesi Marmara Bölgesi'nin doğu tarafında yer almaktadır. Bilecik iline bağlı bir ilçedir. 6068 sayılı kanun ile birlikte 1 Mart 1953 tarihinde kurulmuştur. Yüz ölçümü 396 km2 olarak ölçülmüştür. İlçenin denizden yüksekliği ise 825 metredir. İlçenin etrafında bulunan diğer ilçe ve illerin listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Söğüt ilçesi bulunur.

 • İlçenin batı yönünde Bursa iline bağlı olan İnegöl ilçesi bulunur.

 • İlçenin kuzey yönünde Bilecik il merkezi bulunur.

 • İlçenin güney yönünde Bozüyük ilçesi bulunur.

Pazaryeri Satılık Konut Bakan Kişiler için Bölgenin İklim Özellikleri

Her ne kadar Marmara Bölgesi'nde yer alsa da Pazaryeri ilçesinde gözlemlenen iklim genellikle sert ve karasal özellikler göstermektedir. Çünkü Ege, Batı Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinin iklimleri zaman zaman bölgede etkilerini göstermektedir. Pazaryeri ilçesi de buna tampon bölge oluşturur. İlçe, engebeli ve dağınık bir araziye kurulmuştur. Vadiler, yayla görünümündedir ve düzlükler bulunur. İlçede birçok yüksek nokta bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı şu şekildedir:

 • İlçe merkezinde bulunan Kireçlik Tepesi, 890 metre,

 • İlçenin batı yönünde bulunan Ahı Dağı, 1.110 metre,

 • İlçenin kuzey yönünde bulunan Esemen Sırtları (Dokuzöküz Dağları),

 • İlçenin güney yönünde bulunan Uzunçam, Karateke ve Kertalan Sırtları, 1.000-1.500 metre.

Üç tarafı dağlar ile çevrili olan bir ova, ilçe arazisi içerisinde tarım alanı olarak kullanılmaktadır. İlçe arazisinin %87 gibi büyük bir çoğunluğu ormanlar ile kaplanmıştır. Geriye kalan %13'lük dilim ise oldukça verimli topraklar tarafından oluşturulmuştur. Şerbetçiotu denen sarmaşık gibi bir bitkinin maya hammaddesi üretilir. Kalan kısımlara ise buğday ve sırık fasulye ekilmektedir.

Pazaryeri Satılık Konut Arayan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Sosyal Yapısı

Nüfus, bir insanın konut ararken bakması gereken ilk noktalardan biridir. Çünkü bir bölgenin nüfusu, bölgedeki yaşam tarzını ve elverişli olma durumunu direkt olarak etkilemektedir. Bilecik Pazaryeri satılık ev arayan kişiler için yazımıza bölgenin güncel nüfus bilgisini de eklemiş bulunuyoruz. 2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Pazaryeri ilçesinde 10.527 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,93'ü kadın nüfus iken geriye kalan %49,07'lik kesim ise erkek nüfus tarafından oluşturulmuştur. Bölgenin nüfusu 2007 senesinden beri istikrarlı bir şekilde düşüş gösteriyor olsa da bu radikal bir düşüş olmadığı için nüfus yoğunluğunun sabit kaldığı söylenebilmektedir.

Pazaryeri oldukça eski bir yerleşim merkezi olmasına ve kültürel etkinlikleriyle meşhur olan Marmara Bölgesi'nde yer almasına rağmen, geleneksel bir Anadolu kasabasını andırır. İnsanlar geçimini çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etmektedir. Fakat son zamanlarda organize sanayi bölgesi oluşmakta olup bu da sanayi yatırımlarını artırdığı için sosyal yaşama da katkısı olmuştur. Ancak İnegöl ve Bozüyük gibi daha gelişmiş ve merkezî yerler sebebiyle, ilçe ekonomisinin gelişimine ket vurulmaktadır.

Pazaryeri Satılık Konut Arayan Kişilerin Tercih Edebilecekleri Mahalleler

İlçe sınırları içerisinde bulunan, konut arayışınızda daha somut fikirlere sahip olmanıza yardımcı olacak bir mahalle listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Yeni Mahalle,

 • Yüzbaşı Mahallesi,

 • Çarşı Mahallesi,

 • Beşikli Mahallesi,

 • Dereboğaz Mahallesi,

 • Doğanlar Mahallesi.

Bilecik Pazaryeri sahibinden satılık müstakil ev gibi konut arayışlarınızı sürdürürken danışma almak isterseniz bölgedeki emlakçılara ya da Emlakjet.com sitesindeki listeleme sayfalarına uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

6 Mayıs 2022

Bilecik Pazaryeri Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Bilecik Pazaryeri Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Bilecik Pazaryeri Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Bingöl Genç Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Bingöl Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bitlis Ahlat Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bitlis Tatvan Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bitlis Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.