Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Söğütcancel
Bilecikcancel

Bilecik Söğüt Satılık Ev

araması için 11 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Söğüt Satılık Konut Arayanlara Bölge Rehberi

Söğüt satılık konut bakmayı düşünüyorsanız ilgili ilanlara en kolay sitemizden ulaşabilirsiniz. İlanlara arasında gezerken de bölge hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıdan faydalanabilirsiniz. Söğüt, Bilecik’teki ilçelerdendir. İlçenin kuzeyinde Gölpazarı, kuzeybatısında Bilecik Merkez, güneybatısında Bozüyük ilçeleri doğusunda İnhisar ilçesi ve güneydoğusunda Eskişehir ili yer alır. Bölge 599 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 650 metre civarlarındadır. Şehir merkezine olan uzaklığı ortalama 30 kilometredir. Bu mesafe karayolu ile yaklaşık 40 dakika sürer. İlçe Eskişehir iline 52 kilometre mesafededir.

Söğüt Satılık Konut Bakanlara İlçenin Tarihi

Bölge Osmanlı Beyliğinin ilk başkentidir. İlçenin eski adı Thebasion’dur. Osmanlı döneminde ise Sultanönü’nün bir sancağının merkezi iken merkezi Eskişehir’e taşınmasıyla bölge sancağa bağlı bir bucak olmuştur. 1648 senesinde Bursa sancağının Lefke kazasına bağlı bir bucaktı. Sonra merkezi Bilecik olan Ertuğrul sancağına bağlandı. Bölge kurtuluş savaşı sırasında 3 kez işgale uğramıştır. 6 Eylül 1922 tarihinde işgalden kurulmuştur. Fakat işgal kuvvetleri giderken bölgenin büyük bir bölümünü tahrip etmişlerdir. Kızılay Köyü girişinde harap halde bir Yunan karakolu vardır. Siz de bu ilçeden ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Söğüt satılık müstakil ev ilanlarına sitemizden göz atmalısınız.

Söğüt Satılık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu

Söğüt ilçesinin Şubat 2019 TÜİK verilerine göre nüfusu 19.244’tür. İlçenin nüfusunun 10.267’si erkek ve 8.977 kadındır. Yüzdelik olarak ifade edersek nüfusun %53,35’i erkek ve %46,65’i kadındır. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 19.708‘dir. Bir yıl içerisinde ilçede yaşayan kişi sayısında azalma görülmüştür. İlçenin yıllık nüfus artış oranı negatiftir. Bu oran -%2,35’tir. Söğüt’ün nüfus yoğunluğu 37’dir. Yani bölgedeki kilometrekareye düşen insan sayısı 37 kişiye denktir. İlçenin 1 belediye 5 mahalle ve 23 köyü vardır. İlçenin en kalabalık mahalleleri Kayhan Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleleri ise; Balaban Mahallesi ve Orta Mahallesidir. Siz de bu küçük ama sevimli ilçede kafanızı dinlemek istiyorsanız Söğüt’te satılık daireler sitemizde sizleri bekliyor.

Söğüt Satılık Konut Bakanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

İlçenin anaokulu 75.Yıl Cumhuriyet Anaokuludur. İlçedeki ilkokulları; Yaşar Musaoğlu İlkokulu, Küre Dursun Fakıh İlkokulu, Ayşe Küflü İlkokulu, Salih ve Ömer Musaoğlu İlkokulu,100.Yıl Atatürk İlkokulu ve Çaltı İlkokuludur. Ortaokulları; 100.Yıl Atatürk Ortaokulu, Küre Dursun Fakıh Ortaokulu, Yaşar Musaoğlu Ortaokulu, Çaltı Ortaokulu, Ertuğrulgazi Ortaokulu ve Orhangazi İmam Hatip Ortaokuludur. Liseler; Söğüt Anadolu İmam Hatip Lisesi, 700. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Söğüt Ertuğrulgazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Söğüt Anadolu Lisesidir. İlçede bir adet Halk Eğitimi Merkez vardır. Eğer okul çağında bir çocuğunuz varsa Bilecik Söğüt satılık daire arayışınızda bu okulların yakınlarını tercih edebilirsiniz.

Söğüt Satılık Konut Fiyatları

Satılık ev arayışlarında bölgenin emlak piyasası iyi değerlendirmelidir. Evlerin değeri iyi analiz edilmelidir. EmlakJet ailesi bu sebeple size yardımcı olmak için ilçenin genel satılık konut piyasasını araştırdı. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki konut sayısı 12.082’dir. Hane başına düşen kişi sayısı 2,9’dur. İşyeri sayısı ise 1.734’dür. İlçedeki konutların alanları ortalama 135 metrekaredir. Söğüt satılık konut fiyatları ortalama 161.190 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 1.194 Türk Lirasına denk gelir.

Hala aktif olarak ev arıyorsanız emlakçıdan ya da sahibinden sayılık daire Bilecik Söğüt ilanlarına vakit kaybetmeden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.