Emlakjet

Bilecik Satılık Ev

araması için 86 ilan bulundu
search
Bilecikcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bilecik Satılık Konut Arayanlar İçin Yol Gösterecek İl Rehberi

Emlakjet.com ev arayanların ihtiyacı olan tüm bilgileri kolaylıkla öğrenebileceği il rehberi hazırladı. Bilecik satılık konut almayı düşünenler için ilin genel özellikleri, iklimi, coğrafyası, nüfusu, ekonomisi, ulaşımı ve konut piyasası hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz içeriğimiz sizlerle buluşuyor.

 

Bilecik Satılık Konut Arayanlar İçin İlin Genel Özellikleri

Bilecik, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan bir ilidir. Yüzölçümü 4,307 kilometrekare olan Bilecik’in il plaka kodu 11’dir. Denizden yüksekliği 513 metredir. 2018 yılı verilerine göre nüfusu 223.448’dir. Bu nüfusun yüzde 52,33’ü erkek, yüzde 47,67’si kadından oluşmaktadır. Bilecil satılık konut almayı düşünenler için ilin nüfus yoğunluğu kilometrekareye 52 insan düşmektedir. Marmara Bölgesinin güneydoğusunda konumlanmıştır ve ilk yerleşim M.Ö. 3 bin yılına dek uzandığı bilinmektedir. İlin en önemli özelliklerinden biri ise Osmanlı İmparatorluğunun varlığının ilk başladığı topraklar olmasıdır. Bilecik’in çevresindeki diğer iller ise şu şekilde;

 

  • Doğusunda Ankara, Bolu ve Eskişehir illeri,
  • Kuzeyinde Sakarya ili,
  • Batısında Bursa ili,
  • Güneyinde Küyahya ve Eskişehir illeri ile sınırdır.

 

Bilecik Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği İlçeler

2016 yılı TÜİK verilerine göre merkez ilçe ile birlikte 8 ilçe, 11 belediye ve bu ilçelerde 61 mahalle, 245 köyü bulunmaktadır. Bilecik satılık daire arayanların seçim yapabileceği ilçeleri; Osmaneli, Bozüyük, Söğüt, Gölpazarı, İnhisar, Pazaryeri, Yenipazar ve Merkez ilçeleri. En çok tercih edilen Söğüt ilçesi içerisinde bulunan Bilecik Ertuğrulgazi satılık daire ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Bilecik Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlin İklimi

Bilecik ilinin geçit bölgesinde bulunması, su kaynakları ile farklılık gösteren coğrafyasına bağlı olarak 3 farklı iklim tipi yaşanmaktadır. Bilecik satılık konut arayanlar için genel olarak Söğüt, Merkez, Osmaneli ve Gölpazarı ilçelerinde Marmara Bölgesi; Bozüyük, Pazaryeri ve Yenipazar ilçelerinde ise İç Anadolu Bölgesi iklimleri görülmektedir. Ayrıca Osmaneli, Söğüt ve Gölpazarı ilçelerinin Sakarya Irmağı kıyı şeridinde mikroklima iklim özellikleri yaşanmaktadır. En çok yağışı mayıs ve ocak aylarında almaktadır.

 

Bilecik Satılık Konut Arayanlar İçin İl Ekonomisi

İlin ekonomik yapısında baktığımızda tarım ve hayvancılığın yanında madencilik, ormancılık, seramik, mermer ve tahta işlemeciliği de önemli bir paya sahiptir. İl içerisinde bulunan zengin mermer ocakları şehrin ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bilecik satılık konut arayanlar için özellikle merkezinde ve Bozüyük’te sanayi tesisleri bulunmaktadır. Seramik ve cam kullanılan kil, feldispat ve kaolin rezervlerin oldukça zengin kaynaklara sahip olması dolayısıyla da Bilecik taşı oldukça ün sahibi olan ürünüdür. Şehrin içerisinde konut almayı düşünenler için en fazla tercih edilen Osmaneli ilçesi içerisinde bulunan Bilecik Toki satılık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızdan kontrol edebilirsiniz.

 

Bilecik Satılık Konut Arayanlar İçin İl Ulaşımı

Bilecik ili coğrafi konumu itibariyle Marmara Bölgesi ile Anadolu’nun arasında bir geçit rolü üstlenmektedir. Dolayısıyla ulaşım ağları olarak uğrak bir bölge sayılmaktadır. Ankara’ya karayolu ile 313 kilometre, İstanbul’a 250 kilometre uzaklıktadır. Komşu olduğu diğer illere ise; Kütahya’ya 110 kilometre, Sakarya’ya 102 kilometre, Bolu’ya 216 kilometre, Bursa’ya 95 kilometre ve Eskişehir’e 80 kilometre uzaklıktadır. Bilecik satılık konut arayanlar için ile en yakın havalimanı Bursa’da bulunmakta ve Yenişehir ilçesinden ile 50 kilometre uzaklıktadır.

 

Bilecik Satılık Konut Almak İsteyenler İçin İlin Konut Satış Piyasası

Emlakjet 2019 yılı Şubat Ayı bölge raporu verilerine göre ilde toplam 109.516 adet konut bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane halkı ise 3,07 kişidir. Bilecik satılı konut almayı düşünenler için ilde bulunan konutların ortalama alanı 120 metrekare, ortalama birim satış fiyatı ise 1.274 TL’dir. Konut piyasasında geri dönüş 21 yıl olarak hesaplanmıştır. Sizde istediğiniz eve çabucak ulaşabilmek için emlakçıdan veya sahibinden Bilecik Gazipaşa Mahallesinde satılık daireler ilanlarına listeleme sayfamızdan detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Eylül 2023

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

18 Eylül 2023

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

15 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.