Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bingöl Karlıova Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Karlıovacancel
Bingölcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Karlıova Satılık Konut Arayanlar İçin ilçe Yol Haritası

Emlakjet olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Karlıova satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Karlıova Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl Karlıova ilçesi Halife Ömer Dönemi’nde yapılan 1514 Çaldıran Muharebesi sonrasında İslam Devleti topraklarına katılmıştır. Cumhuriyet’in ilanından sonra 1936 yılına kadar Muş iline bağlı olan ilçe 1936 sonrasında Bingöl iline bağlanmıştır. Karlıova satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat bölümünde yer almaktadır. Bingöl merkez ilçesinin kuzeydoğusunda yer alan ilçede doğu batı doğrultusunda uzanan dağlar bulunmaktadır. Bu dağlardan başlıcaları:

  • Karagöl Dağları,
  • Bingöl Dağı,
  • Şeytan Dağları ve
  • Şerafettin Dağları’dır.

Akarsu kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ilçede yer alan akarsular bölge için oldukça önemlidir. İlçedeki akarsu kaynakları; Peri Suyu, Göynük Köyü ve Murat Nehri’dir. Yüzölçümü 1311 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 1940 metre olan ilçenin Bingöl merkeze olan uzaklığı 70 kilometredir. İlçe içerisinde yer alan 1900 metreyi aşan dağlar ilçe iklimini etkilemektedir. Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede bölge halkı hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Karlıova Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 29 bin 650’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,56’sını (14 bin 990) erkek, yüzde 49,44’ünü (12 bin 660) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Karlıova satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz 5 mahalle ve 47 köy bulunmaktadır. Karlıova satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Kanıreş Mahallesi, Seyran Tepe Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Kanitaht Mahallesi, Aşağıyağmurlu Köyü, Bağlıisa Köyü, Bahçeköy Köyü, Boncukgöze Köyü, Cilligöl Köyü, Çatak Köyü, Çiftlikköy Köyü, Çukurtepe Köyü, Dörtyol Köyü, Geçitli Köyü, Göynük Köyü, Hacılar Köyü, Harmantepe Köyü, Hasanova Köyü, Ilıpınar Köyü, Kalencik Köyü, Kantarkaya Köyü, Karabalçık Köyü, Kargapazarı Köyü, Karlıca Köyü, Kaşıkçı Köyü, Kaynak Köyü, Kaynakpınar Köyü, Kızılağaç Köyü, Kıraçtepe Köyü, Kızılçubuk Köyü, Kümbet Köyü, Kürük Köyü, Mollaşakir Köyü, Ortaköy Köyü, Sakaören Köyü, Sarıkuşak Köyü, Serpmekaya Köyü, Suçatı Köyü, Sudurağı Köyü, Taşlıçay Köyü, Toklular Köyü, Tuzluca Köyü, Viranşehir Köyü, Yeniköy Köyü, Yiğitler Köyü, Yoncalık Köyü, Yorgançayır Köyü ve Yukarıyağmurlu Köyü’dür.

Sizler de satılık konut arayışınızı Bingöl Karlıova ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bingöl Karlıova satılık daire ilanları için listeleme sayfanızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlıca karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.