Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bitlis Adilcevaz Satılık Ev İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Adilcevazcancel
Bitliscancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Adilcevaz Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut satın almayı düşünen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyor. Adilcevaz satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Adilcevaz Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ilinin önde gelen ilçelerinden olan Adilcevaz ilçesi Van Gölü’nün kıyısında yer almaktadır. Arapça Zatülcevz kelimesinden gelen ilçenin isminin daha eski dönemlerde Artske olduğu bilgisine ulaşılmaktadır. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe Urartu, Asur, Pers, Makedonya, Arap ve Bizans uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Adilcevaz satılık konut arayan kişiler ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedirler. 1071 Malazgirt Zaferi sonrasında Türklerin egemenliği altına giren bölge 1514 yılında Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır. 1930’lu yıllara kadar Van ilinin bir ilçesi olan bölge, daha sonrasında Bitlis iline bağlanmıştır. İlçede tarihi anlamda birçok kalıntı bulunmaktadır. Bu tarihi kalıntılardan en ünlüsü Kef Kalesi’dir.

Adilcevaz Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Coğrafyası

Bitlis merkeze 90 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin etrafı sıra dağlarla çevrilidir. Güney cephesi Van Gölü’ne bakan ilçede ulaşım olanakları oldukça fazladır. İlçenin düz ve engebesiz güney kesimlerinden geçen ulaşım yolları ilçe ulaşımını büyük ölçüde rahatlatmaktadır. İklim özellikleri bakımından karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede yazlar kurak ve sıcak, kışlar soğuk ve sert geçmektedir. İlçede 100 binin üzerinde fidan üretimi yapılmaktadır. Bitlis Adilcevaz satılık konut arayışında olan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgede yoğun bir şekilde ceviz üretimi yapıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar.

Adilcevaz Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe nüfusu 30 bin 376’dir. Toplam nüfusun yüzde 51,03’ünü (15 bin 501) erkek, yüzde 48,97’sini (14 bin 875) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Adilcevaz satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 13 mahalle ve 28 köy bulunmaktadır. Adilcevaz kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Atatürk Mahallesi, Budaklı Mahallesi,Cevizli Mahallesi, Çayır Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Hıdırşah Mahallesi, İsmet Paşa Mahallesi, Kaleboynu Mahallesi, Kışkıllı Mahallesi, Menderes Mahallesi, Orta Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Akçıra Köyü, Akyazı Köyü, Aşağısüphan Köyü, Erikbağı Köyü, Aygırlı Köyü, Bahçedere Köyü, Cihangir Köyü, Çanakyayla Köyü, Dizdar Köyü, Esenkıyı Köyü, Göldüzü Köyü, Gölüstü Köyü, Gümüşderen Köyü, Harmantepe Köyü, Heybeli Köyü, İpekçayır Köyü, Karakol Köyü, Karaşeyh Köyü, Karşıyaka Köyü, Mollafadıl Köyü, Kömürlü Köyü, Kavuştuk Köyü, Yıldızköy Köyü, Örentaş Köyü, Yarımada Köyü, Sefasahil Köyü, Yukarı Süphan Köyü’dür.

Sizlerde konut tercihinizi Bitlis Adilcevaz ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Adilcevaz’da uygun fiyatlı satılık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Bitlis Adilcevaz Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Adilcevaz Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İzmir Konak Turgut Reis Mahallesi Satılık Daire
 • Antalya Kumluca Bağlık Mahallesi Satılık Daire
 • Aydın Nazilli Dumlupınar Mahallesi Satılık Daire
 • Kahramanmaraş Onikişubat Haydar Bey Mahallesi Satılık Daire
 • Karabük Ovacık Pürçükören Köyü (Tepe Mahallesi) Satılık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.