Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mutkicancel
Bitliscancel

Bitlis Mutki Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Mutki Satılık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Mutki satılık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğrenecek ve hayallerinizdeki eve kavuşacaksınız. Mutki, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bitlis iline bağlı yedi büyük ilçeden biridir. Mutki, yaklaşık 1234 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık 1450 metredir. Ancak bu rakam ilçe merkezinden uzaklaştıkça ciddi bir şekilde artmaktadır. İlçenin doğusunda Bitlis Merkez, güneyinde Siirt’e bağlı bir ilçe olan Baykan, batısında Batman iline bağlı Sason ve Muş kenti, en nihayetinde kuzeyinde ise Güroymak semtleri yer almaktadır.

Mutki Satılık Konut Seçeceklere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Mutki satılık daire bakanlar için hazırladığımız bu yazının ilk bölümünde semti genel olarak anlatacağız. Bitlis, yedi ilçeden meydana gelmiştir ve Mutki ise kentin en gelişmiş altıncı semtidir. Şehir nüfusunun %9.18’ine ev sahipliği yapan ilçe, kent merkezinden yalnızca yirmi dört kilometre mesafede bulunmaktadır. Kırsal bir yapıya sahip olan ilçede, daha çok tarımsal faaliyetler yürütülmektedir. Tüm bunlara ek olarak, ilçenin geniş ve engebeli bir arazi üzerine kurulu olduğu söylemek yanlış olmayacaktır. Arazi yapısının engebeli olduğu semtte, ekili ve dikili alanların sayısı oldukça azdır.İlçede sert karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar kısa sürmekte ve ılık geçmekte, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Karlı gün sayısı yıl içerisinde yirmi beşi geçmektedir. Donlu gün sayısı ise doksanı bulmaktadır.

Mutki Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, ilçenin yerleşim tarzından emlak piyasasına kadar birçok farklı konu üzerinde belirleyici bir rol üstelenmektedir. Bu sebeple Mutki satılık ev düşünenlerin ilçedeki egemen ekonomik sektörler hakkında bilgi sahibi olması gerekir. İlçede tarım, hayvancılık ve ormancılık yapılmaktadır. Tarım faaliyetleri, sınırlı alanlarda yapılabilmekte ve engebe sebebiyle modern tarım yöntemleri kullanılamamaktadır. Daha çok arpa, buğday, darı, çavdar ve şeker pancarı yetiştirilmektedir. Tüm bunlara ek olarak, ilçede ikamet eden göçebe halklar daha çok koyun, keçi, ve sığır yetiştirmektedir. Bölge orman bakımından da oldukça zengindir. Orman köylerinde yaşayan yerel halkın önemli bir bölümü geçimini bu şekilde sağlamaktadır. Bölgede kamu kaynakları da kullanılarak arıcılık faaliyetleri geliştirilmeye çalışılmaktadır.

Mutki Satılık Konut Düşünenlere Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporuna göre, semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı 32.090’a ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49’u kadın, %52’si ise erkektir. İlçe nüfusu 2016 yılından itibaren sürekli olarak artış göstermiştir.Bölgedeki popülasyonun artış hızı %1.5 olarak hesaplanmıştır. Bitlis Mutki satılık daire tercih etmeyi düşünenler, aşağıda listelenene merkez mahallelerden bir veya birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler.

  • Pınarbaşı Mahallesi ( 859 kişilik nüfusu ile en kalabalık mahalledir. )

  • Yeni Mahalle

  • Gölbaşı Mahallesi

  • Taşlı Pınar Mahallesi

  • Arpalı Seki Mahallesi

  • Orta Mahallesi

  • Cami Mahallesi

  • Yeni Bağ Mahallesi

  • Yüksekova Mahallesi

  • Çimen Mahallesi ( 167 kişilik nüfusu ile en sakin yerleşim birimidir. )

Eğer Mutki satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve ulaşmak isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Mutki satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.