Emlakjet

Bitlis Satılık Ev

araması için 17 ilan bulundu
search
Bitliscancel

Bitlis Satılık Konut Arayanlar İçin İl Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com ev satın almayı düşünenler için istedikleri bölgeler hakkında bilgi sahibi olmanızı kolaylaştırıyor. Bitlis satılık konut arıyorsanız ilin genel özellikleri, iklimi, nüfusu, ilçeleri, ekonomisi ve konut satış piyasası hakkında bilmeniz gereken tüm bilgiler içeriğimizde sizlerle buluşuyor.

 

Bitlis Satılık Konut Arayanlar İçin İl Rehberi

Bitlis, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat ve Yukarı Murat böllümlerinin sınırı üzerinde konumlanan bir ildir. İsmi Makedonya Kralı Büyük İskender’in şehirde bulunan kaleyi yaptırttığı komutanlarından biri olan Bedis’ten gelmektedir. Tarihte ‘’Vadideki Güzel Şehir’’ diye bilinmektedir. İlin toplam yüzölçümü Van Gölünün de dahiliyle 10.582 kilometrekaredir. İlin denizden yüksekliği 1637 metredir. Bitlis ilinin en doğu sınırından batı sınırı arasında 144 kilometre, en kuzey sınırından güneyine kadarise 120 kilometredir.

 

Bitlis’in nüfusu 2018 yılı verilerine göre 349.396’dır. Bu nüfusun yüzde 52,08’i erkek, yüzde 47,92’si kadından oluşmaktadır. Nüfusun yüzde 64’ü şehirde yaşamaktadır. Bitlis satılık konut arayanlar için kilometrekareye 41 kişi düştüğü hesaplanmıştır. Bitlis satılık daire tercihi yapabileceğiniz 2016 TÜİK verilerine göre 7 ilçesi, 13 belediyesi, 123 mahallesi ve ayrıca 348 köyü bulunmaktadır.

 

Bitlis Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği İlçeleri

Bitlis’in ilçeleri ve bu ilçelerin nüfusları ve merkez ilçesine uzaklıkları şu şekildedir;

  • Merkez İlçesi nüfusu 71.501 kişi,
  • Tatvan İlçesi nüfusu 92.695 kişi, il merkezine uzaklığı 25 kilometre,
  • Hizan İlçesi nüfusu 34.186 kişi, il merkezine uzaklığı 52 kilometre,
  • Ahlat İlçesi nüfusu 40.806 kişi, il merkezine uzaklığı 62 kilometre,
  • Mutki İlçesi nüfusu 32.090 kişi, il merkezine uzaklığı 21 kilometre,
  • Adilcevaz İlçesi nüfusu 30.376 kişi, il merkezine uzaklığı 85 kilometre,
  • Güroymak İlçesi nüfusu 47.742 kişi, il merkezine uzaklığı 33 kilometredir.

 

Bitlis Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlin İklim Koşulları

Bitlis ili deniz seviyesinden 1545 metre yükseklikte bulunması sebebiyle kış mevsimi daha uzun sürmektedir. Kış mevsimi çok kar yağışlı ve soğuk, yaz mevsimi ise kısa ve kurak geçmektedir. Karasal iklim özelliği taşıyan bölgede en sıcak ay Temmuz Ayı, en soğuk ay ise Ocak Ayı olarak belirlenmiştir. Bitlis satılık konut arayanlar için özellikle Van Gölü çevresinde bulunan Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçelerinde kış mevsimi çok daha yumuşak geçmektedir. Sizde en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Bitlis Tatvan satılık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bitlis Satılık Konut Arayanlar İçin İlin Ekonomik Yapısı

Bitlis’in nüfusunun yüzde 80’i tarım, hayvancılık ve ormancılık ile geçimini sağlamaktadır. Ekonomisinin büyük bir bölümünü tarım oluşturmaktadır. Ekime müsait arazinin çoğunluğunda tahıl ekilmektedir. En fazla buğday, arpa, darı, çavdar, fasülye yetiştirilmektedir. Tütün az bir paya sahiptir ve özel bir tipe sahip olanı yetiştirilmektedir. Hayvancılıkla daha çok göçebe aşiretlerin uğraştıkları bilinmektedir. Koyun, keçi ve sığır çoğunlukla yetiştirilen hayvanlardır. Aynı zamanda arıcılık da yapılan bölgenin balı beyazlığı, nefaseti ve lezzeti ile meşhurdur. Hayvancılık ya da tarımla ilgilenmek isteyenlerin en çok tercih ettiği Bitlis’te satılık arsa ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Bitlis Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlin Konut Piyasası

Emlakjet.com 2019 yılı Şubat Ayı bölge raporu verilerine göre Bitlis ilinde toplamda 105.014 adet konut bulunmakta ve konutlarda hane başına 3,76 kişi yaşamaktadır. Konut satış piyasasında; ortalama alan 150 metrekare, ortalama birim satış fiyatı 1.078 TL, ortalama geri dönüş 19 yıl, 3+1 150 metrekare daire satış fiyatı ortalama 163.500 TL olarak hesaplanmıştır. Sizde istediğiniz evi daha hızlı ve kolay bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden yeni ilan satılık daire Bitlis Merkez ilanlarını listeleme sayfamızdan detaylıca inceleyebilirsiniz.

 

Bitlis Satılık Daire

Aradığınız evi en kısa sürede güvenle bulabilmek için en doğru yerdesiniz. Bitlis satılık daire ilanlarına EmlakJet'ten ulaşabilirsiniz. Bitlis satılık daire arayışınızda aradığınız özellikteki evleri bulabilirsiniz. Satılık daire arayışınızda sıfır yapılar, birkaç yıl içerisinde yapılmış yapılar ya da daha eski binalara uygun fiyatlı seçenekler ile sahip olabilirsiniz. Her geçen gün daha da gelişen Bitlis sizin ihtiyaç ve beklentilerinize uygun konutlara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki sosyal hayat, ulaşım ve alışveriş olanakları ile ön plana çıkan Bitlis satılık daire ilanlarını keşfetmek için EmlakJet'te yer alan ilanları inceleyin. 

 

Bitlis Satılık Daire Fiyatları

Bitlis satılık daire fiyatları arasında bütçenize en uygun olan evi bulabilirsiniz. Gittikçe gelişen bölgede satılık daire fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Evin metrekaresi, konumu, oda sayısı, ısıtması, bina yaşı, asansörünün olup olmaması, bulunduğu kat ve sahip olduğu diğer ek özelliklere göre dairelerin fiyatları değişmektedir. Beklentilerinize ve bütçenize en uygun evi bulmak için sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

 

Bitlis Satılık Daire İlanları

EmlakJet'te yer alan Bitlis satılık daire ilanlarının inceleyerek hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Sitemizde yer alan ilanlar arasından sizin için en ideal eve sahip olabilirsiniz. Kriterlerinize ve bütçenize uygun ev ilanları EmlakJet'te sizleri bekliyor. 

 

Bitlis Satılık Daire 3+1

Bitlis satılık daire 3+1 ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ailenizle geniş ve ferah bir evde yaşamak için 3 oda ve 1 salon ev arayışında iseniz doğru adrestesiniz. EmlakJet'teki 3+1 ilanları ile istediğiniz bölgede aradığınız kriterlere uygun daireleri kolayca bulabilirsiniz. Aradığınız 3 oda bir salon daire ilanları ile istediğiniz eve kavuşun!

 

Bitlis Satılık Daire 2+1

Bitlis satılık daire 2+1 ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sahibinden 2+1 satılık daire ilanları ile sizi aradığınız eve kavuşturuyor. Uygun fiyatlı ilanlar, aradığınız konumda, istediğiniz metrekarede incelenmek üzere sayfamızda sizleri bekliyor. EmlakJet aracılığıyla daire sahipleriyle doğrudan iletişime geçebilir ve daireler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aile dostu ve uygun fiyatlı 2 oda 1 salon ev ilanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Bitlis Satılık Daire 1+1

Bitlis satılık daire 1+1 ilanları ile aradığınız eve sahip olabilirsiniz. 1 oda 1 salondan oluşan evler için sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Daha çok öğrenciler, tek yaşayanlar ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilen 1+1 dairelere daha çok modern konut yapılarında ve rezidanslarda rastlanıyor. Bu yapı tipinde genel olarak mutfak salonun içinde yer alıyor. EmlakJet tarafından sizin için hazırlanan ilanlar aracılığıyla aradığınız o dairede yaşamaya başlayabilirsiniz. 

 

Bitlis Satılık Daire Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Bitlis satılık daire ararken, dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Satılık daire arayışınızda ilk olarak, bütçenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından, konum faktörüne dikkat etmelisiniz. Dairenin bulunduğu bölgenin güvenliği, ulaşım imkanları, altyapı olanakları, işyerinize ya da okula olan uzaklığı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Dairenin fiziksel durumunu da incelemek de gereklidir. Yapısal problemler ya da bakım gerektiren alanlar ilerleyen dönemlerde size ek masraflar çıkarabilir. Evde yaşamaya başlamadan önce eve ne kadar masraf yapılacağını belirlemelisiniz. Ayrıca tapu ve diğer tüm hukuki belgelerin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Yaşayacağınız ya da yatırım yapacağınız evi seçerken acele etmek yerine detaylı araştırma yapmak sizi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerden kurtaracaktır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.