/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ağlasuncancel

Burdur Ağlasun Satılık Ev

araması için 13 ilan bulundu

Ağlasun Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ağlasun satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Ağlasun Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ilinin önemli ilçelerinden birinden olan Ağlasun ilçesi geçmişten günümüze kadar geçen süreçte birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Ağlasun satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin 7 kilometre kuzeybatısında Sagalassos Antik Kenti bulunduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Dündar Bey Dönemi’nde Hamitoğulları Beyliği topraklarına katılan bölge 1472 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır.1500-1501 yılları arasında nahiye statüsünde olduğu bilgisine ulaşılan ilçenin 1958 yılında ilçe statüsüne kavuştuğu bilgisine ulaşılmaktadır. Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alan ilçe Göller Yöresi olarak adlandırılan bölgenin içerisinde yer almaktadır. Batı Toroslar’ın içerisinde yer alan Akdağ’ın güney yamacı üzerinde konumlanan ilçe 308 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Denizden yüksekliği 1050 metre olan ilçenin etrafı dağlarla çevirilidir. Bu nedenle Ağlasun satılık konut arayan kişiler ilçenin kendine özgü bir iklimi olduğu bilgisini edinmektedirler. 

Ağlasun Satılık Konut Arayanlara İlçe Ekonomi Bilgisi

Karasal iklim ve Akdeniz iklimi arasında bir geçiş iklimini yaşayan bölge Bucak, Çeltikçi ve Burdur'dan soğuk, Isparta ilinden ise sıcaktır. Ilıman geçiş iklimi sebebi ile ilçede tarım ve hayvancılık adına birçok faaliyet yürütülebilmektedir. İlçe halkının büyük bir çoğunluğu tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedirler. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında kiraz, vişne, ceviz, elma, buğday ve mısır gelmektedir. Ağlasun satılık daire arayışında olan kişiler ilçedeki gül bahçelerinin ve alabalık tesislerinin de bölge ekonomisine önemli katkıları olduğu bilgisine ulaşmaktadır.

Ağlasun Satılık Konut Arayanlar İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 537’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,11’ini (4 bin 278) erkek, yüzde 49,89’unu (4 bin 259) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ağlasın satılık konut arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 adet mahalle ve 9 adet köy bulunmaktadır. Ağlasun satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bala Mahallesi Çınar Mahallesi, Deregözü Mahallesi, Eynazlı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hamam Mahallesi, Kıraç Mahallesi, Kum Mahallesi, Sakarca Mahallesi, Yavuz Mahallesi, Aşağıyumrutaş Köyü, Çamlıdere Köyü, Hisar Köyü, Kiprit Köyü, Mamak Köyü, Yazır Köyü, Yeşilbaşköy Köyü ve Yumrutaş Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihinizi Burdur Ağlasun ilçesinden satılık konut tercihinde bulunmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Burdur Ağlasun uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Ağlasun Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.