Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Burdur Ağlasun Satılık Ev

araması için 5 ilan bulundu
search
Ağlasuncancel
Burdurcancel

Ağlasun Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ağlasun satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Ağlasun Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ilinin önemli ilçelerinden birinden olan Ağlasun ilçesi geçmişten günümüze kadar geçen süreçte birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Ağlasun satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin 7 kilometre kuzeybatısında Sagalassos Antik Kenti bulunduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Dündar Bey Dönemi’nde Hamitoğulları Beyliği topraklarına katılan bölge 1472 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır.1500-1501 yılları arasında nahiye statüsünde olduğu bilgisine ulaşılan ilçenin 1958 yılında ilçe statüsüne kavuştuğu bilgisine ulaşılmaktadır. Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alan ilçe Göller Yöresi olarak adlandırılan bölgenin içerisinde yer almaktadır. Batı Toroslar’ın içerisinde yer alan Akdağ’ın güney yamacı üzerinde konumlanan ilçe 308 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Denizden yüksekliği 1050 metre olan ilçenin etrafı dağlarla çevirilidir. Bu nedenle Ağlasun satılık konut arayan kişiler ilçenin kendine özgü bir iklimi olduğu bilgisini edinmektedirler. 

Ağlasun Satılık Konut Arayanlara İlçe Ekonomi Bilgisi

Karasal iklim ve Akdeniz iklimi arasında bir geçiş iklimini yaşayan bölge Bucak, Çeltikçi ve Burdur'dan soğuk, Isparta ilinden ise sıcaktır. Ilıman geçiş iklimi sebebi ile ilçede tarım ve hayvancılık adına birçok faaliyet yürütülebilmektedir. İlçe halkının büyük bir çoğunluğu tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedirler. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında kiraz, vişne, ceviz, elma, buğday ve mısır gelmektedir. Ağlasun satılık daire arayışında olan kişiler ilçedeki gül bahçelerinin ve alabalık tesislerinin de bölge ekonomisine önemli katkıları olduğu bilgisine ulaşmaktadır.

Ağlasun Satılık Konut Arayanlar İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 537’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,11’ini (4 bin 278) erkek, yüzde 49,89’unu (4 bin 259) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ağlasın satılık konut arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 adet mahalle ve 9 adet köy bulunmaktadır. Ağlasun satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bala Mahallesi Çınar Mahallesi, Deregözü Mahallesi, Eynazlı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hamam Mahallesi, Kıraç Mahallesi, Kum Mahallesi, Sakarca Mahallesi, Yavuz Mahallesi, Aşağıyumrutaş Köyü, Çamlıdere Köyü, Hisar Köyü, Kiprit Köyü, Mamak Köyü, Yazır Köyü, Yeşilbaşköy Köyü ve Yumrutaş Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihinizi Burdur Ağlasun ilçesinden satılık konut tercihinde bulunmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Burdur Ağlasun uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.