/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Altınyaylacancel

Burdur Altınyayla Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Altınyayla Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Altınyayla satılık konut arayışında olan kişilerin belirledikleri ilçe hakkında daha fazla bilgi sahip olması için bir yazı hazırladık. Konut arayan herkesin bilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu nedenle yazımızda ilçenin nüfus özellikleri, ekonomik durumu ve coğrafi karakteristikleri gibi bilgilere yer verdik. Altınyayla ilçesi, Akdeniz Bölgesi içinde bulunan Burdur ilinin güneybatısında bulunur. Toplam yüz ölçümü 340 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.240 metredir. Fethiye-Denizli karayolu üzerinde bulunur. Burdur il merkezine 125 kilometre uzaklıkta yer alır. 

Altınyayla Satılık Konut Arayanlar için Bölgenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

İlçe, yüzey şekilleri bakımından karmaşık bir karakteristiğe sahiptir. Doğu-batı yönlerine doğru uzanır. Batı Torosların kıvrım dağ sisteminde yer alır. Güneybatıda yer alan Boncuk Dağı, 1.600 metre yükseltisi ile ilçenin en yüksek dağıdır. Dağın kuzey tarafında meşe ve ardıç ormanları görülür, güney tarafında ise karışık bir orman örtüsü vardır. İlçede bulunan bir başka önemli yükselti ise Kerkeli-Çırkıcak Dağı'dır. Dağın kuzey ve batı tarafında iğne yapraklı karışık ormanlar bulunur. 

İlçede bolca plato bulunur. Pınargözü bölgesinde bulunan antik dönemden kalma kabartmalar, kale kalıntıları ve lahitler ilçenin tarihî zenginliğini de göze çarpar. Bu zenginliğe Kırkpınar Yaylası'nda bulunan Balbura antik kentinin sayfiye olarak kullanılması da eklenmelidir. İlçede bulunan önemli platolar Yüğürler, Yalınova, Hamzaballar, Çıvgın ve Yazıralanı Platolarıdır. Altınyayla'da akarsu da bol bulunur. Kaynak suları bakımından da zengindir. İklim bakımından Altınyayla'da Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında kalan bir geçiş iklimi gözlenir. Yazları sıcak ve bazen kurak olup kış aylarında soğuk ve yağışlı havalar görülür. 

Altınyayla satılık daire arayanların da bilmesi gerekir ki ilçeye özel olarak koruma altında bulunan doğal varlıklar bulunmaktadır. Bunlar Ballık Atasedir, Kocaçayır ve Kocapınar Sedirleri, Gülpınarı, Meydan ve Meçitönü Çınarları, Yayla Oturak Ardıçları olarak sıralanabilir.

Altınyayla Satılık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

Altınyayla satılık ev gibi spesifik özelliklere sahip konut arayan kişilerin, bölge araştırmasını iyi yapması gerekir. Daha emin ilerleyebilmek için bilinmesi gereken bölge özelliklerinden biri de seçilen ilçenin nüfus özellikleridir. Nüfus, bir bölgedeki yaşam tarzını ve refahı pek çok yönden tahmin etmenize yarayan bir etmendir. Altınyayla ilçesindeki insanlar dokuma ile oldukça ilgilidirler. Çuval, harar, sofra bezi, çocuk kolanı, turluk, yün çorap gibi eşyalar bölge halkı tarafından dokuması ile ünlüdür.

Altınyayla ilçesinin nüfusu, 2018 yılında yapılmış olan araştırmaların sonuçlarına göre 5.591 gibi bir rakamdır. Son on sene boyunca nüfusta radikal değişiklikler görülmemiştir. En fazla birkaç yüzlük artışlar veya azalmalar birkaç senede bir görülür. Nüfus artış hızı %3,48 oranındadır. 

Altınyayla satılık konut arayan kişilerin arasından seçebileceği, ilçeye bağlı olan toplamda dört tane mahalle ve beş tane de köy bulunmaktadır. Bu mahalleler, nüfusları en çoktan en aza olmak üzere aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Taşyaka Mahallesi,
  • Heybeli Mahallesi,
  • Gülpınar Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi.

Altınyayla Taşyaka Mahallesi satılık ev gibi bölge içerisinde konut arayan okuyucularımız, arayışlarına daha emin bir şekilde devam etmek için bölgede bulunan emlakçılardan veya Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarından danışmanlık hizmeti alabilirler.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

26 Haziran 2020

Altınyayla Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.