Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Burdur Bucak Satılık Ev

araması için 16 ilan bulundu
search
Bucakcancel
Burdurcancel

Bucak Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Bucak satılık konut bakanlar için bir ilçe rehberi hazırladık ve bu rehberde arayış sürecinizi kolaylaştıracak hemen her şeye sizler için yer verdik. Yazının sonunda, semti daha yakından tanımış olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Bucak, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Burdur iline bağlı bir ilçedir. Burdur, on bir ilçeden meydana gelmiş bir kenttir ve bu yazıda bahsedeceğimiz semt kentin Merkez ilçeden sonra en gelişmiş yerleşim birimidir. Aynı zamanda bölgenin en kalabalık nüfusa sahip ikinci yerleşim birimidir. Göller Yöresi bölümünde yer alan Bucak ilçesi , Antalya- Burdur karayolu üzerinde yer almaktadır. İlçe, kent merkezinden kırk beş, Isparta’dan yetmiş, Antalya’dan seksen kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe kara ve demiryolları ile diğer il ve ilçelere bağlanmıştır.

Bucak Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bucak satılık daire düşünenlerin mutlaka ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bucak ilçesi, 1436 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 820 metredir. Bucak ilçesinin doğusunda Sütçüler, güneyinde Antalya kent merkezi, batısında ve kuzeyinde Burdur şehir merkezi, Çeltikçi ve Ağlasun illeri ile çevrilidir. 1926 yılında bugünkü statüsüne kavuşarak Burdur iline bağlanan ilçe, dağlık bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçe merkezinde yükselti düşmektedir. Bölgede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve yağışlıdır. İlçedeki akarsuların debisi yazın düşmekte ve kurumaktadır. Tüm bunlara ek olarak, bölgede killi kireçli topraklar bulunmaktadır.

Bucak Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Bucak ilçesi, Burdur ilinin ekonomik açıdan en gelişmiş yerleşim birimlerinden biridir. Burdur, Isparta ve Antalya üçgeninde yer alması nedeniyle semtte ticari hayat canlıdır. Bölgede sanayi tesisleri de önemli bir istihdam olanağı sağlamaktadır. Küçük ölçekli sanayi tesislerinin bulunduğu Bucak’ta, taş ve toprağa dayalı sanayi gelişmiştir. Tuğla ve kiremit fabrikaları ilçe merkezinden uzakta konumlanmıştır. Bölgenin kalkınmasını sağlayan önemli etkenlerden biri sahip olduğu mermer rezervleridir. Bu rezervlerden çıkarılan mermerler, işlenerek satışa sunulmaktadır. Bucak ilçesinin önemli bir bölümü ormanlık araziler ile kaplıdır. Bu nedenle de kerestecilik faaliyetleri yoğundur, sanayi bu alanda da gelişmiştir. Küçük ve orta ölçekli çok sayıda tesis bulunmaktadır. Bucak satılık ev seçmeyi planlayanlar, istihdam olanakları gelişmiş bir ilçede yaşama şansına erişecektir.

Bucak Satılık Konut Bakanlara Semtin Demografisi

Bucak ilçesinin nüfusu 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre , 64.943’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49’u erkek, %51’i ise kadındır. İlçe popülasyonu, kent nüfusunun %24.06’sına denk gelmektedir. Bölgenin nüfusu 2012 yılından itibaren artış göstermiş, 2018-2019 yılları arasında küçük bir düşüş göstermiştir. Bu nedenle popülasyonun artış hızı - %0.67’dir. ilçe, yirmi sekiz mahalle ve otuz beş köyden oluşmuştur. Burdur Bucak satılık daire bakanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında arayışlarını yoğunlaştırabilir:

  • Yeni Mahalle

  • Mehmet Akif Mahallesi

  • Fatih Mahallesi

  • Konak Mahallesi

  • Camii Mahallesi

  • Sanayii Mahallesi

  • Çamlıca Mahallesi

  • Alaattin Mahallesi

  • Çavuşlar Mahallesi

  • Barboros Mahallesi

Eğer Bucak satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için hareket geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Burdur Bucak satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı tercih edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

15 Mayıs 2023

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

2 Mayıs 2023

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

2 Mayıs 2023

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

2 Mayıs 2023

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

2 Mayıs 2023

Bucak Satılık Ev
Alaattin MahallesiAlkaya KöyüAnbahan KöyüAtilla MahallesiAvdancık Köyü (Merkez Mahallesi)Avdancık Köyü (Sivişler Mahallesi)Barboros MahallesiBelören KöyüBeşkonak KöyüBoğazköy KöyüCamii MahallesiÇamlıca MahallesiÇamlıca OSB MahallesiÇamlık Köyü (Hacıbağ Mahallesi)Çamlık Köyü (Kavaklı Mahallesi)Çamlık Köyü (Narlı Mahallesi)Çamlık Köyü (Sahil Mahallesi)Çamlık Köyü (Saka Mahallesi)Çavuşlar MahallesiÇobanpınarı Köyü (Dereağzı Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Karaağaç Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Kızılca Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Kocayer Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Narağacı Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Pazaralan Mahallesi)Çukur MahallesiDağarcık KöyüDemirli KöyüDutalanı KöyüDutalanı Köyü (Ketrit Mahallesi)Dutalanı Köyü (Merkez Mahallesi)Elsazı Köyü (Boğaz Mahallesi)Elsazı Köyü (Bozyaka Mahallesi)Elsazı Köyü (Kavak Mahallesi)Elsazı Köyü (Merkez Mahallesi)Elsazı Köyü (Yenice Mahallesi)Fatih MahallesiGündoğdu Köyü (Merkez Mahallesi)Gündoğdu Köyü (Yeni Mahallesi)İncirdere KöyüKaraaliler KöyüKaracaören KöyüKaraot Köyü (Aykırı Mahallesi)Karaot Köyü (Cami Mahallesi)Karaot Köyü (Erekli Mahallesi)Karaot Köyü (Güllüalan Mahallesi)Karaot Köyü (Hanyıkığı Mahallesi)Karaot Köyü (Kozağacı Mahallesi)Karaot Köyü (Köletaşı Mahallesi)Karaot Köyü (Köyyatağı Mahallesi)Karapınar KöyüKaraseki KöyüKarayvatlar MahallesiKargı Köyü (Çobanlar Mahallesi)Kargı Köyü (Harmancık Mahallesi)Kargı Köyü (Merkez Mahallesi)Kargı Köyü (Taşbaşı Mahallesi)Kargı Köyü (Taşdibi Mahallesi)Kavacık KöyüKeçili KöyüKestel KöyüKızılcaağaç KöyüKızılkaya Bld. (Avdan Mahallesi)Kızılkaya Bld. (Pazar Mahallesi)Kızılkaya Bld. (Yeni Mahallesi)Kızılkaya Bld. (Yuva Mahallesi)Kızıllı Köyü (Elmalıbük Mahallesi)Kızıllı Köyü (Hacıismailler Mahallesi)Kızıllı Köyü (Hatipköy Mahallesi)Kızılseki KöyüKızılseki Köyü (Esirlik Mahallesi)Kızılseki Köyü (Sarıotlu Mahallesi)Kızılseki Köyü (Seki Avlığı Mahallesi)Kızılseki Köyü (Sinanbaba Mahallesi)Kızılseki Köyü (Yoncaağaç Mahallesi)Kocaaliler Bld. (Camii Mahallesi)Kocaaliler Bld. (Gökalan Mahallesi)Kocaaliler Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Kocaaliler Bld. (Pazar Mahallesi)Konak MahallesiKuşbaba Köyü (Akçapınar Mahallesi)Kuşbaba Köyü (Aşağı Mahallesi)Kuşbaba Köyü (Değirmen Deresi Mahallesi)Kuşbaba Köyü (Mersinaltı Mahallesi)Kuşbaba Köyü (Orta Mahallesi)Kuyubaşı KöyüMehmet Akif MahallesiMimar Sinan MahallesiOğuzhan MahallesiOnaç MahallesiPazar MahallesiSanayi MahallesiSeydiköy KöyüSusuz KöyüTaşyayla KöyüUğurlu KöyüÜrkütlü KöyüÜrkütlü Köyü (Pazar Mahallesi)Üzümlübel KöyüYeni MahallesiYetmiş Evler MahallesiYörükler MahallesiYunus Emre MahallesiYüreğil Köyü
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.