/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bucakcancel

Burdur Bucak Satılık Ev

araması için 16 ilan bulundu

Bucak Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Bucak satılık konut bakanlar için bir ilçe rehberi hazırladık ve bu rehberde arayış sürecinizi kolaylaştıracak hemen her şeye sizler için yer verdik. Yazının sonunda, semti daha yakından tanımış olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Bucak, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Burdur iline bağlı bir ilçedir. Burdur, on bir ilçeden meydana gelmiş bir kenttir ve bu yazıda bahsedeceğimiz semt kentin Merkez ilçeden sonra en gelişmiş yerleşim birimidir. Aynı zamanda bölgenin en kalabalık nüfusa sahip ikinci yerleşim birimidir. Göller Yöresi bölümünde yer alan Bucak ilçesi , Antalya- Burdur karayolu üzerinde yer almaktadır. İlçe, kent merkezinden kırk beş, Isparta’dan yetmiş, Antalya’dan seksen kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe kara ve demiryolları ile diğer il ve ilçelere bağlanmıştır.

Bucak Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bucak satılık daire düşünenlerin mutlaka ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bucak ilçesi, 1436 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 820 metredir. Bucak ilçesinin doğusunda Sütçüler, güneyinde Antalya kent merkezi, batısında ve kuzeyinde Burdur şehir merkezi, Çeltikçi ve Ağlasun illeri ile çevrilidir. 1926 yılında bugünkü statüsüne kavuşarak Burdur iline bağlanan ilçe, dağlık bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçe merkezinde yükselti düşmektedir. Bölgede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve yağışlıdır. İlçedeki akarsuların debisi yazın düşmekte ve kurumaktadır. Tüm bunlara ek olarak, bölgede killi kireçli topraklar bulunmaktadır.

Bucak Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Bucak ilçesi, Burdur ilinin ekonomik açıdan en gelişmiş yerleşim birimlerinden biridir. Burdur, Isparta ve Antalya üçgeninde yer alması nedeniyle semtte ticari hayat canlıdır. Bölgede sanayi tesisleri de önemli bir istihdam olanağı sağlamaktadır. Küçük ölçekli sanayi tesislerinin bulunduğu Bucak’ta, taş ve toprağa dayalı sanayi gelişmiştir. Tuğla ve kiremit fabrikaları ilçe merkezinden uzakta konumlanmıştır. Bölgenin kalkınmasını sağlayan önemli etkenlerden biri sahip olduğu mermer rezervleridir. Bu rezervlerden çıkarılan mermerler, işlenerek satışa sunulmaktadır. Bucak ilçesinin önemli bir bölümü ormanlık araziler ile kaplıdır. Bu nedenle de kerestecilik faaliyetleri yoğundur, sanayi bu alanda da gelişmiştir. Küçük ve orta ölçekli çok sayıda tesis bulunmaktadır. Bucak satılık ev seçmeyi planlayanlar, istihdam olanakları gelişmiş bir ilçede yaşama şansına erişecektir.

Bucak Satılık Konut Bakanlara Semtin Demografisi

Bucak ilçesinin nüfusu 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre , 64.943’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49’u erkek, %51’i ise kadındır. İlçe popülasyonu, kent nüfusunun %24.06’sına denk gelmektedir. Bölgenin nüfusu 2012 yılından itibaren artış göstermiş, 2018-2019 yılları arasında küçük bir düşüş göstermiştir. Bu nedenle popülasyonun artış hızı - %0.67’dir. ilçe, yirmi sekiz mahalle ve otuz beş köyden oluşmuştur. Burdur Bucak satılık daire bakanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında arayışlarını yoğunlaştırabilir:

  • Yeni Mahalle

  • Mehmet Akif Mahallesi

  • Fatih Mahallesi

  • Konak Mahallesi

  • Camii Mahallesi

  • Sanayii Mahallesi

  • Çamlıca Mahallesi

  • Alaattin Mahallesi

  • Çavuşlar Mahallesi

  • Barboros Mahallesi

Eğer Bucak satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için hareket geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Burdur Bucak satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı tercih edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Bucak Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.