/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çeltikçicancel

Burdur Çeltikçi Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çeltikçi Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çeltikçi satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çeltikçi Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ilinin önemli ilçelerinden biri olan Çeltikçi, 1968 yılında belediyelik, 1990 yılında ise ilçe olmuştur. İl merkezinden geçen Antalya-Burdur karayolu ilçeyi ikiye ayırmaktadır. Çeltikçi satılık konut arayışındaki vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin iki mahalleden oluştuğu bilgisini edinmişlerdir. Okur-yazarlık oranının yüksek olduğu ilçenin merkezinde iki adet ilköğretim okulu ve bir adet lise bulunmaktadır. Burdur il merkezinin doğusunda yer alan ilçe il merkezine 31 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin kuzeyinde Ağlasun, güneyinde Bucak ilçesi bulunmaktadır. Antalya ilini 90 kilometre, Isparta iline 60 kilometre, Afyon iline 200 kilometre, Denizli iline 200 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe İstanbul’a ise 700 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır.

Çeltikçi Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Tarım, Hayvancılık ve Sanayi Faaliyetleri

İlçe içerisinde sanayi yatırımları yok denecek kadar azdır. İlçe içerisinde yer alan sanayi fabrikaları; tuğla fabrikası, yem fabrikası, mermer fabrikasıdır. Burdur Çeltikçi satılık konut arayanlar ilçenin toprak yönünden zengin olduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yer alan Çeltikçi Ovası oldukça geniş olup birçok tarım ürününü yetiştirmeye uygundur. İlçede sebze, pancar, tahıl ürünleri, soğan, kavun ve karpuz ve tütün üretimi yapılmaktadır. İlçe halkının çoğu geçimlerini tarım ve hayvancılık ile sağlamaktadır. Modern sulama tekniklerinin uygulanması ile birlikte son yıllarda ilçe içerisine yapılan mısır üretiminde artış yaşanmıştır. Üretilen tahıl ürünlerinin çoğu hayvan yemi olarak kullanılmaktadır. Hayvancılık faaliyetlerinin de oldukça yaygın olduğu ilçede halkın bir kısmı geçimini sütçülük yaprak sağlamaktadır. İlçede üretilen sütler özel süt toplayıcılar tarafından toplanarak il merkezindeki süt mandıralarında satılmaktadır.

Çeltikçi Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 237’dir. İlçe nüfusunun yüzde 47,95’ini (2 bin 511) erkek, yüzde 52,05’ini (2 bin 726) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çeltikçi satılık konut arayanların ilçede tercihte bulunabileceği 2 mahalle ve 6 köy bulunmaktadır. Çeltikçi satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Camii Mahallesi, Konak Mahallesi, Tekkeköy Köyü, Ovacık Köyü, Bağsaray Köyü, Çebiş Köyü, Güvenli Köyü, Kuzköy Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihinizi Burdur Çeltikçi ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Burdur’da uygun fiyatlı satılık ev ilanlarını inceleyerek tercih edeceğiz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Çeltikçi Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.