Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karamanlıcancel
Burdurcancel

Burdur Karamanlı Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Karamanlı Satılık Konut Arayanlara Yol Gösterecek Bilgiler

Karamanlı satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçedeki emlak arayışınızı kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda semtin doğal yapısından, mahallelerine kadar birçok farklı konuya yer verdik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Karamanlı, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nin Göller Yöresi adıyla tabir edilen bölümünde yer alan Burdur iline bağlı bir ilçedir. Burdur kenti, on bir büyük yerleşim biriminden meydana gelmiştir ve Karamanlı ilin en gelişmiş yerleşim birimlerinden biridir. Kara yolu ile diğer il ve ilçelere bağlanan semt, kent merkezinden 72 kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe aynı zamanda Denizli ve Antalya gibi diğer gelişmiş illerle bağlantılıdır. İlçe merkezinden her gün Denizli ve Antalya şehrine giden otobüsler kalkmaktadır. Doğal güzellikleri ile Karamanlı, Burdur’un saklı cennetlerinden biridir.

Karamanlı Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o bölgedeki yaşayış biçiminden yerleşimine, ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konu üzerinde etkilidir. Bu sebeple Karahanlı satılık ev alacakların ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması son derece önemlidir. Karamanlı ilçesi, 440 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur ve rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 1150 metredir. 1911 yılına kadar köy statüsünde bulunan semtte, bu tarihten sonra belediye teşkilatı kurulmuştur. 1987 yılında bugünkü statüsüne kavuşan semt, dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Bu durum ilçedeki ekonomik faaliyetlerin çeşitlenmesine engel olmuştur. İsmi kurulduğu Karamanlı Ovası’ndan alan semtin en önemli lokasyonlarından biri Ardıçlı Tepe’dir. Bir geçiş iklimine sahip olan ilçede, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Yağışlar kimi zaman kar olarak düşmektedir.

Karamanlı Satılık Konut Düşünenlere Kısa Tarihi

Karamanlı ilçesinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Bu sebeple Karamanlı satılık daire arayışını olumlu bir şekilde sonuçlandıranların, köklü bir geçmişe sahip bir yerleşim biriminde yaşamını sürdüreceğini söylemek mümkündür. Karamanlı ilçesinde bilinen ilk yerleşim neolitik çağda başlamıştır. Milattan önce 800’lü yıllarda bölgede egemenlik kuran Lidyalılar, daha sonra yerini Hititlere, Friglere, Perslere ve Büyük İskender’e bırakmıştır. Bizans İmparatorluğu’nun idaresine de geçen ilçenin kaderi 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Zaferi ile değişmiştir. Bölgeye gelen Türkmenler, ilçenin hızlı bir şekilde iskan olmasını sağlamıştır. Türk tarihinin önemli beyliklerinden biri olan Karamanoğulları ilçe topraklarını da dahil alacak şekilde gelişmiştir. Bu beylik daha sonra Fatih Sultan Mehmed döneminde Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Karamanlı Satılık Konut Seçeceklere Mahalle Önerisi

Karamanlı ilinin nüfusu 2019 yılında yayınlanan TÜİK Raporu’na göre 8.006’ya ulaşmış vaziyettedir. İlçe nüfusunun %49’u erkek, geriye kalan %51’i ise kadındır. Bunlara ek olarak, ilçede ikamet edenler şehir nüfusunun yaklaşık %2.97’sini oluşturmaktadır. İlçenin nüfusu 2017 yılından itibaren önemli miktarda artış göstermiştir. Nüfusun artış hızı ise eksilerden %1.03’e çıkmıştır.Burdur Karamanlı satılık daire tercih etmeyi planlayanlar aşağıda gelişmişliklerine ve nüfusuna göre sıralanan mahallelerden bir veya birkaçını seçerek, arayışlarını sürdürebilirler:

  • Eşeler Mahallesi

  • Hürriyet Mahallesi

  • Cafer Mahallesi

  • Çamlık Mahallesi

  • Yeni Mahalle

  • Zafer Mahallesi

  • İstiklal Mahallesi

  • Pazar Mahallesi

  • Barbaros Mahallesi

  • Camii Mahallesi

Eğer Karamanlı satılık konut düşüncenizden eminseniz ve hemen harekete geçmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Karamanlı satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.