Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Burdur Kemer Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Kemercancel
Burdurcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kemer Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Kemer satılık konut arayanların, işini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar çok farklı birçok konuya değindik. Kemer, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Göller yöresi diye de tabir edilen bir bölümde bulunan Burdur iline bağlı bir ilçedir. Burdur ili on bir büyük ilçeden meydana gelmektedir ve Kemer kentin nüfus bakımından en sakin ilçesidir. Şehir merkezinden tam elli yedi kilometre uzakta bulunan semt, Burdur-Tefenni yolu üzerine yer almaktadır. Kentin iç kısımlarında bulunan semt, başka ilçelere geçişte bir kavşak noktası niteliği taşımaktadır. Şehir için oldukça önemli bir yere sahip olan semtin büyük bir kısmı dağlık bir arazi üzerine kurulmuştur.

Kemer Satılık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Kemer satılık ev tercih etmeyi planlayanların, özellikle de şehir dışından gelerek buraya yerleşmeyi düşünenlerin ilk yapması gereken şey bölgenin coğrafi özellikleri ve iklimi hakkında bilgi sahibi olmasıdır. Semtin toplam yüzölçümü 430 kilometrekare ve civarındadır. Dağlık bir arazi üzerine kurulu olmasından dolayı, yaklaşık veriler sunulabilmektedir. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 1200 metredir. Kent merkezinde ise bu rakam, bin metrenin altına düşmektedir. Bu durumun en önemli nedeni, ilçe merkezinin ovalık bir arazi üzerine kurulmuş olmasıdır. İlçenin çevresi yine sarp ve engebeli dağlar ile çevrilidir. Kemer’de, Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple, yazlar sıcak ve kurak , kışlar ise serin ve yağışlı geçmektedir. Ancak yükselti faktörüne bağlı olarak zaman zaman kar yağışı görülmektedir

Kemer Satılık Konut Tercih Edeceklere Semtin Tarihi

Bir bölgede ev sahibi olmadan önce, o ilçe veya ilin tarihi hakkında bilgi sahibi olmanız, o bölge ile bağlarınızı kuvvetlendirecektir. Kemer satılık daire seçmeyi düşünenler için de aynı şey geçerlidir. Kemer’de yapılan arkeolojik kazılardan elde edilen bulgulara göre, ilçede yaşam tarih öncesi dönemde başlamıştır. Bölgenin bilinen ilk sahipleri milattan önce iki binli yıllarda yaşamış olan Psidialılar’dır. İlçe merkezinde bu tarihten sonra Lidyalılar, Frigler ve Romalılar hüküm sürmüştür. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile Anadolu’ya giren Türkler, ilçeye 1075 yıllarda gelerek uç beylikler kurmuşlardır. Bu tarihten sonra çoğunlukla Türkmenlere ve Yörüklere ev sahipliği yapan semt, Yıldırım Beyazıd döneminde Osmanlı idaresine geçmiştir. Cumhuriyet döneminde de bir nahiye olarak işlev göre ilçe, 1956 yılında çıkarılan bir kanun ile ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Kemer Satılık Konut Bakanlara Bölgenin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 3281’dir. Bu kişilerin 1598’i erkek, 1683’ü ise erkektir. İlçede nüfus cinsiyete dengeli bir şekilde dağılmıştır. Bölgenin nüfusu 2007 yılından itibaren düzenli olarak düşüş göstermiştir. Bu durumun yakın zamanda değişmesi beklenmemektedir. Bu nedenle eğer doğa ile iç içe sakin bir hayat planlıyorsanız Burdur Kemer satılık ev tercihiniz son derece doğru olacaktır. İlçe, üç büyük mahalleden ve 13 köyden meydana gelmiştir. En kalabalık mahallesi Yeni Camii Mahallesi’dir ve 677 kişilik nüfusa sahiptir. Daha sonra Saray ve Konak Mahalleleri gelmektedir. Konak Mahallesi’nde yaklaşık 434 kişi yaşamını sürdürmektedir. Semt merkezinde yaşamayı düşünüyorsanız, bu üç mahalleden birini seçebilirsiniz.

Eğer Kemer Satılık Konut düşüncenizden eminseniz ve hemen harekete geçmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Kemer satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.