/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeşilovacancel

Burdur Yeşilova Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Yeşilova Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası 

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yeşilova satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinerek konut alma sürecinizi kısaltabilirsiniz.

Yeşilova Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgileri

Burdur ilinin önemli ilçelerinden biri olan Yeşilova ilçesi sınırları içerisinde yer alan Salda Gölü ile ünlüdür. Salda Gölü sebebi ile bölge yerli ve yabancı turistler tarafından rağbet görmektedir. Yeşilova satılık konut arayan vatandaşlar ilçe ile ilgili olarak yapmış oldukları araştırmalarda ilçenin 1936 yılında ilçe statüsüne kavuştuğu bilgisini edinmektedirler. Göller Yöresi Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer alan ilçe Orta Akdeniz’de yer almaktadır. Burdur ilinin batısında yer alan ilçenin doğusunda Burdur Merkez ilçesi, batısında Denizli ilinin Acıyapam ilçesi, güneyinde Karamanlı ilçesi, kuzeyinde ise Denizli ilinin Çardak ilçesi il Afyon ilinin Başmakçı ilçesi yer almaktadır. Yüzölçümü 1351 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 1200 metredir. Göller Yöresi içerisinde yer alması sebebi ile ilçenin iklimi Burdur ilinin diğer illerine göre daha ılımandır. Bu sebep ile ilçede bazı turinçgiller yetiştirilebilmektedir. Bölge hayvancılık ve tarım faaliyetlerine oldukça uygundur. Yeşilova satılık ev arayışında olan vatandaşlar bölge içerisinde tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Yeşilova Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 15 bin 457’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,26’sını (7 bin 459) erkek, yüzde 51,74’ünü (7 bin 998) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yeşilova satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 36 adet köy bulunmaktadır. Yeşilova satılık ev tercihnde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bahcelievler Mahallesi, Değirmen Mahallesi, Emek Mahallesi, Karatlı Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Koyunlar Çeşme Mahallesi, Merkez Mahallesi, Akçaköy Köyü, Alanköy Köyü, Armut Köyü, Aşağı Kırlı Köyü, Başkuyu Köyü, Bayındır Köyü, Bayırbaşı Köyü, Bedirli Köyü, Beyköy Köyü, Büyükyaka Köyü, Çaltepe Köyü, Çardak Köyü, Çeltek Köyü, Çuvallı Köyü, Dereköy Köyü, Doğanbaba Köyü, Düden Köyü, Elden Köyü, Gençali Köyü, Gökçeyaka Köyü, Güney Köyü, Harmanlı Köyü, Horozköy Köyü, Işıklar Köyü, İğdir Köyü, Karaköy Köyü, Kavak Köyü, Niyazlar Köyü, Onacak Köyü, Orhanlı Köyü, Örencik Köyü, Salda Köyü, Sazak köyü, Taşpınar Köy, Yarışlı Köyü ve Yukarı Kırlı Köyü’dür.

Sizler de satılık ev tercihini Burdur Yeşilova ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Burdur Yeşilova satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Yeşilova Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.