Emlakjet

Burdur Satılık Ev

araması için 232 ilan bulundu
search
Burdurcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Burdur Satılık Konut Arayışındakiler İçin İl Rehberi

Burdur satılık konut tercihinde bulunmadan önce, kente dair aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşabileceğiniz bu yazıyı, sizler için hazırladık. Şehrin coğrafi konumundan, nüfusuna, mahallelerinden, emlak piyasasına değin birçok konuya değindiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Burdur ili, 6.883 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerinde kurulmuştur. Kentin denizden yüksekliği 1000 metre ve civarındadır. Göller Yöresi adı verilen bölgede bulunan Burdur’un güneyinde Antalya, batısında Denizli, güneybatısında Muğla, doğusunda Isparta, kuzeyinde ise Afyonkarahisar ili yer almaktadır. Yerel turistin ilgisine mazhar olan Salda Gölü de ilçede yer almaktadır. Etrafı ormanlar ile çevrili olan gölün, doğal kumsalı oldukça meşhurdur.

 

Burdur Satılık Konut Düşünenler İçin Kentin Coğrafi Durumu

Oldukça engebeli bir arazi üzerinde yer alan kentin %60.6’sı dağlıktır. Geriye kalan %2.7’si yayla, %19’u ova ve %16.6’sı ise az engebeli alanlardan oluşmaktadır.  Bu durum kentteki yerleşimi de etkilemiştir.  Arazi koşulları sebebiyle Burdurda satılık ev ve daireler genellikle merkezde yer almaktadır. Zira kentin güneyinde Torosların uzantıları olan Boncuk ve Elmalı Dağı, batısıında ise Kuyucak ve Dedegöl Dağı, kuzeyinde Burdur gölü ve Karakus Dağı bulunmaktadır. Ayrıca bölgedeki en yüksek dağ olan Kocaş Dağı’nın rakımı 2598 metre olarak ölçülmüştür. Kentteki toprak genellikle killi-kireçli bir yapıya sahiptir.  Çok sayıda göl ve akarsuyun bulunduğu şehirde, karasal iklim hüküm sürmektedir. Kış mevsimi genellikle kar yağışlı ve soğuk, yaz mevsimi ise sıcak ve kurak geçmektedir. Kentin coğrafi yapısı hakkında bilgi sahibi olmak Burdur satılık daire arayışında olanlar için faydalı olabilir.

 

Burdur Satılık Konut Arayanlara Mahalle Bilgisi 

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, 269.926 kişinin yaşadığı Burdur’da nüfusun %50.10’u erkek, geriye kalan %49.90’ı kadındır. Bu verilere göre kentte 135.240 erkek, 134.686 kadın yaşamını sürdürmektedir. Kent 11 ilçe, 13 belediye, bu belediyelere bağlı 125 mahalleden ve ayrıca 193 köyden oluşmaktadır. Burdur satılık daire arayışında olanlar, aşağıdaki ilçelerden birini tercih edebilirler:

 

 • Ağlasun
 • Altınyayla
 • Bucak
 • Burdur Merkez
 • Çavdır
 • Çeltikçi
 • Gölhisar
 • Karamanlı
 • Kemer
 • Tefenni
 • Yeşilova

 

Yeşilova ve Gölhisar ilçeleri, sahip oldukları doğal güzellikler sebebiyle yerel halkın ilgisini çekmektedir. Bu sebeple Burdur satılık müstakil ev arayışı bu bölgede yoğunlaşmaktadır. Zira bahsi geçen ilçeler, sakin ve huzurlu bir yaşam imkanı sunmaktadır. Fakat kent merkezine yakın olmak, şehrin imkanlarından çok daha hızlı ve kolay bir şekilde istifade etmek isteyenler şehir merkezini tercih etmektedir. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız Burdur Şirinevler satılık daire ya da Burdur yeni mahalle satılık daire ilanlarının yer aldığı listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

 

Burdur Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre, Burdur’da toplam 137.887 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 2,09 olarak hesaplanmıştır. Kentteki evlerin ortalama kullanım alanı 120 metrekare olup, metrekare başına düşen birim fiyat 1.920 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Bu bilgiye göre Burdur da satılık ev ve daireler ortalama 230.400 Türk Lirası’ndan satışa sunulmaktadır. Dolayısı ile Burdur satılık daire düşünenlerin, bütçelerini bu doğrultuda ayarlaması gerekmektedir. Ancak bu ortalama bedelin, konut tiplerine göre değişiklik gösterdiği de unutulmamalıdır. Örneğin ilçede, 2+1 ve 100 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire ortalama 192.900 Türk Lirası’na satılırken, 3+1 ve 135 metrekarelik ortalama kullanım alanına sahip evler, 250.695 Türk Lirası gibi bir bedele sahiptir. Burdur satılık konut arayışınız aktif olarak devam ediyorsa, size en yakın emlakçıya danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan çok çeşitli ilanlara göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.